Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vėjininkai trauktis iš Skirsnemunės nežada

Vėjininkai trauktis iš Skirsnemunės nežada (4)

2019-09-11

Įmonės „REN Energija“ direktorius Darius Velička tikina, kad verslininkai dėl vėjo jėgainių statybos nori susitarti su bendruomene, tačiau negali vykdyti nepagrįstų reikalavimų. L. Pilecko nuotr

Rugpjūčio pabaigoje savivaldybėje vyko vėjo jėgainių parką šalia Skirsnemunės planuojančios statyti įmonės „REN Energija“, rajono politikų ir gyventojų susitikimas. Per jį skirsnemuniškiai ankstesnio reikalavimo neatsisakė – prašė vėjo jėgaines atitraukti penkis kilometrus nuo gyvenvietės. Verslininkai tikina tokių reikalavimų įgyvendinti negalintys, siūlo mažesnę ribą ir statybų atsisakyti neketina.

Bijo pasekmių

UAB „REN Energija“ Skirsnemunės seniūnijos Skirsnemuniškių I, Skirsnemuniškių II, Skirsnemuniškių III, Girvalakių ir Naubariškių kaimuose planuoja statyti ir eksploatuoti 14 vėjo jėgainių, kurių kiekvienos galia iki 5,3 MW.

Kol kas tai didžiausios planuojamos statyti vėjo jėgainės Lietuvoje. Tiesa, įrenginių galingumai teoriškai galėtų būti ir didesni. Pasak bendrovės vadovo Dariaus Veličkos, galutinis jėgainių modelis priklausys nuo to, kokia pasiūla bus rinkoje.

„Šviesa“ jau anksčiau rašė, kad tokie verslininkų užmojai neramina Skirsnemunės bendruomenę, ypač žmones, gyvenančius arčiau planuojamų statyti vėjo jėgainių. Gyventojai per pirmuosius susitikimus demonstravo tokią priešpriešą, kad jokia diskusija atrodė neįmanoma.

Skirsnemuniškiai ne prieš perspektyvią energetiką, tačiau nenori vėjo jėgainių šalia savo namų ir verslininkų reikalauja jas nuo miestelio atitraukti penkis kilometrus. Tačiau reikalavimai visiškai prasilenkė su verslininkų nuostatomis, kurios su galiojančiais dokumentais nesikerta. Tokiu atstumu atsitraukus nuo Skirsnemunės tektų visą projektą pradėti nuo pradžių ir prarasti jau investuotas lėšas ir laiką.

Siūlo tartis

Savivaldybė dar liepą sudarė specialią darbo grupę, turėjusią tarpininkauti tarp verslininkų ir gyventojų, perprasti abiejų pusių interesus.

Darbo grupė susitiko su Skirsnemunės bendruomene, aiškinosi verslininkų ketinimus, tačiau pripažino, kad yra visa teisinė bazė, leidžianti pradėti statybas.

Po rugpjūčio 28 d. įvykusio dar vieno susitikimo reikalai nepajudėjo: gyventojai nuomonės nekeičia, žadama finansinė parama nevilioja, o verslas suplanuotų investicijų nežada atsisakyti.

Didžiules sumas investuojantys verslininkai atviri – neradus bendro sutarimo, projektą jie įgyvendins be jokių korekcijų. Šį procesą atlikti leidžia dabar galiojantis savivaldybės specialusis planas. Būtent jis numato, kad teritorijoje, dėl kurios kovoja dalis skirsnemuniškių, galima vystyti vėjo energetiką. Todėl ir darbo grupei, ir rajono tarybai belieka skėsčioti rankomis – jokių rimtų svertų stabdyti statybas nėra.

Tą patvirtino ir per susitikimą kalbėjęs meras Skirmantas Mockevičius, vis bandęs pabrėžti, kad verslininkai turėtų atsižvelgti į gyventojų nuomonę. Tačiau jokių konkrečių teisinių ar kitokių argumentų meras neišsakė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook