Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vieninteliam apskrities morgui žūtbūt reikia remonto

Vieninteliam apskrities morgui žūtbūt reikia remonto (2)

2019-06-11

Iš savivaldybės biudžeto Teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyriaus patalpoms remontuoti skirti 8 tūkst. Eur, dar beveik 7 tūkst. Eur pridės pati įstaiga, tačiau už tiek visus higienos specialistų reikalavimus vargu ar pavyks įvykdyti. J. Pileckienės nuotr.

Morgas, lavoninė ar teismo medicinos tarnyba – tarp šių pavadinimų žmonės paprastai deda lygybės ženklą. Nuolatinio mirties pojūčio ženklinamos įstaigos niūrų vaizdą dar labiau sustiprina pastato būklė, kuriame įsikūręs Teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyrius. Higienos specialistai mojuoja raštais, o prireikus čia užsukę eiliniai piliečiai gal tik pagalvoja, kad patalpoms reikėtų remonto.

Patalpas nuomojasi

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyrius patalpas savo veiklai jau daug metų nuomojosi iš Jurbarko ligoninės, o pasikeitus tvarkai – iš Jurbarko r. savivaldybės, mat ši yra pastato savininkė. Kokias išnuomojo, tokiose ir dirba, nes kitų tiesiog nėra.

Teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyrius aptarnauja ne tik Jurbarko r. savivaldybę, bet ir gretimus Šakių, Raseinių, Tauragės rajonus. Priežastis, kodėl taip yra, paprasta – gretimose savivaldybėse neliko ne tik šios tarnybos skyrių, bet ir ekspertų. N

Jurbarkas tokį specialistą dar turi, todėl, nutikus įvairioms gyvenimo situacijoms, eksperto paslaugų nereikia ieškoti Kaune ar dar kur toliau. Tiriant įvykių aplinkybes, specialisto kur kas greičiau sulaukia ir policijos pareigūnai. Pasak teismo medicinos eksperto Algirdo Jokšo, kokias patalpas turi, tokiose ir dirba. Visa, kas reikalinga eksperto darbui, yra finansuojama, o patalpos priklauso savivaldybei, pati įstaiga tiek lėšų, kiek jų reikėtų pastatui atgaivinti, neturi.

Apie Teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyriaus patalpas kalbama ne pirmą kartą ir tų kalbų turinys – tas pats: patalpos neatitinka higienos reikalavimų, o ir apie pagarbą nei mirusiesiems, nei čia apsilankantiems gyviesiems nėra ką kalbėti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook