Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vienuolika tarybos narių susibūrė į opoziciją

Vienuolika tarybos narių susibūrė į opoziciją (5)

2019-10-15

Opozicijos lyderiui tenkančią atsakomybę prisiėmęs Liberalų sąjūdžio frakcijos taryboje vadovas Gvidas Byčius teigia, kad sieks, jog opozicijos idėjos ir siūlymai būtų išgirsti. L. Pilecko nuotr.

Spalio 11 d. neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje grupė tarybos narių oficialiai pasiskelbė opozicija. Merui įteiktą pareiškimą pasirašė vienuolika politikų.

Dirbs principingai

Rajono tarybos opoziciją įregistravo liberalai, „valstiečiai“ ir į frakciją „Dirbsime Jurbarko kraštui“ susibūrę dviejų visuomeninių rinkimų komitetų nariai. Prie jų prisijungė ir valdančiąją daugumą palikęs Gintaris Stoškus. Pareiškime teigiama, kad savivaldybės tarybos daugumai nepriklausantys tarybos nariai skelbiasi opozicija ir nedalyvauja sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją, nedeleguoja savo kandidato į mero pavaduotojo pareigas ir pateikia savo veiklos kryptis.

Opozicija pasisako už skaidrią ir viešą savivaldybės ir jos institucijų bei įstaigų veiklą, kokybišką savivaldybės institucijų pagalbą gyventojams ir jų nuomonės išklausymą savivaldai svarbiais klausimais. Veiklos kryptys akcentuoja bendruomenių poreikius, demokratiją ir skaidrumą, investicijų skatinimą ir socialinės atskirties mažinimą, valdžios kontrolę. 

Opozicijos lyderio atsakomybę prisiėmęs Liberalų sąjūdžio Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Gvidas Byčius mano, kad sprendimas registruoti opoziciją turi savas priežastis. „Į opoziciją susibūrė tarybos nariai, kurie turi idėjų, bet yra negirdimi, neišklausomi. Manau, kad su opozicijos statusu gauname tam tikrą tribūną, o valdžia – pareigą įsiklausyti ne tik į valdančiąją daugumą. Esame aktyvūs, bet koalicija turi daugiau balsų, ir mūsų pasiūlymai, nors ir būtų naudingi rajonui, dienos šviesos nepasiekia“, – teigia G. Byčius. Į opoziciją susibūrus kelioms partijoms, jos nariai tikisi, kad savivaldybės vadovams taip bus priminta apie pareigą girdėti visus tarybos narius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook