Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Voverių“ reikalai: teks grąžinti dar 34 tūkst. eurų

„Voverių“ reikalai: teks grąžinti dar 34 tūkst. eurų (12)

2019-12-03

Vietoje atnaujinto Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno – tik styrantys stagarai, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, be jau grąžintų 183 tūkst. Eur, už neatliktus darbus pareikalavo dar 34 tūkstančių. L. Pilecko nuotr.

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno reikalai vėl pakvipo nuostoliu rajono biudžetui. Už neatliktus, bet užaktuotus darbus lėšas skyrusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai savivaldybė jau pervedė 183 tūkst. eurų. Ministerija pareikalavo dar 34 tūkstančių.

Stipriai įklimpo

Kilęs skandalas dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno projekto gal kiek nutolo, bet valdininkų sprendimais išprovokuotos problemos niekur nedingo. 2018 m. spalį savivaldybės pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Voverės namai“ šių metų liepos 30 d. išvirto į Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų vizitą. Tuomet buvo apklausti ir sulaikyti keli savivaldybės administracijos darbuotojai, kuravę Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcijos projektą.

Įtarimai dėl galimo dokumentų klastojimo, pinigų iššvaistymo ar padėjimo juos iššvaistyti buvo pareikšti abiem savivaldybės administracijos vadovams.

Rugpjūčio pirmomis dienomis Kauno apylinkės teismas administracijos direktorę Vidą Rekešienę ir jos pavaduotoją Darių Juodaitį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų.

STT pareigūnų veiksmai ir pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl galimai nusikalstamos veikos atskleidė savivaldybės administracijos darbo užkulisius. Valdžia buvo priversta dėti kortas ant stalo.

Paaiškėjo, kad progimnazijos stadiono reikalai tikrai prasti. Jau pasirašant rangos darbų sutartį turėjo būti aišku, kad iš pagrindų atnaujinti mokyklos sporto aikštyno per pora mėnesių nepavyks.

Jurbarko r. savivaldybės vadovai ryžosi rizikingam, o vėliau pagal Baudžiamąjį kodeksą įvertintam žingsniui – pervedė 180 tūkst. Eur UAB „Voverės namai“. Nors darbai nebuvo atlikti, darbų atlikimo aktus pasirašė visi, kam tą padaryti buvo privalu.

Tokia linkme pakrypusi Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo istorija skaudžiai susiklostė savivaldybės administracijos vadovams – rugpjūčio 13 d. neeiliniame tarybos posėdyje buvo pritarta siūlymui iš pareigų atleisti direktorę V. Rekešienę ir jos pavaduotoją D. Juodaitį kaip praradusius pasitikėjimą.]

Finansinis smūgis

Nors savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, po STT pareigūnų apsilankymo tarybos narius sukvietęs į pasitarimą, teigė nieko nežinojęs apie stadiono rekonstrukcijos vykdymo eigą, ne tik jam, rajono politikams bei visai bendruomenei teko išgirsti nemalonią tiesą.

Susigrąžinti už nepadarytus darbus UAB „Voverės namai“ pervestus pinigus nebus lengva – jei išvis įmanoma, Valstybės investicijų programos lėšas reikia grąžinti, o progimnazija lieka be stadiono.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook