Kaip išsirinkti akvariumo įrangą?

Kaip išsirinkti akvariumo įrangą? (0)

2020-06-29

Akvariumo žuvytės nereikalauja ypatingai daug priežiūros, tad nieko keisto, namuose įsirengti akvariumą nusprendžiama pakankamai dažnai. Tinkamai įrengtame akvariume žuvytės jausis tikrai puikiai, tačiau svarbu pasirūpinti, kad tuo būtų tinkamai pasirūpinama. 

Didelį akvariumų įrangos pasirinkimą galite rasti apsilankę šioje internetinėje parduotuvėje: https://pigu.lt/lt/gyvunu-prekes/zuvims/akvariumai-ir-ju-iranga, kurioje galėsite išsirinkti akvariumų talpas, filtrus ir kitą įrangą. Čia prekių kainos visuomet yra palankios, taigi, namuose įsirengti gyvąjį kampelį galėsite kur kas mažesnėmis kainomis. Renkantis akvariumų įrangą visuomet rekomenduojama neskubėti – jei atkreipsite dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų, rasti palankiausius sprendimus galėsite gerokai paprasčiau. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti?

Apsispręskite dėl akvariumo talpos

Jei nusprendžiama akvariumą padovanoti vaikams, gana dažnai pasirenkamas nedidelis, maždaug 10-30 litrų akvariumas, tačiau svarbu įvertinti, kad tokio akvariumo priežiūra įprastai yra gerokai sudėtingesnė nei didesnės talpos. Mažame akvariume vanduo greičiau užsiteršia, gali pakilti nitratų kiekis, ir todėl žuvys gali tiesiog nugaišti. Jei esate pradedantysis akvariumistas, pradžiai rekomenduojama rinktis 50-100 litrų talpos akvariumą, kurį prižiūrėti bus gerokai paprasčiau nei mažesnės talpos.

Akvariumo apšvietimas

Akvariumo apšvietimas yra reikalingas augalams ir geresniam estetiniam vaizdui (pavyzdžiui, kai kurios akvariumų lempos vizualiai išryškina žuvų spalvas, todėl bendras akvariumo vaizdas tampa dar geresnis). Jei siekiate, kad akvariumo lempos tausotų elektros energiją, rekomenduojama rinktis LED apšvietimo sistemą, kuri yra efektyvi ir ilgaamžė. Kiekvienam pradedančiajam akvariumistui būtina žinoti, kad akvariumo apšvietimas turi būti įjungtas ne ilgiau nei aštuonias valandas per parą, todėl pravartu rinktis akvariumo lempas su specialiu laikmačiu.

Vandens šildytuvas

Akvariumo vandens šildytuvai yra reikalingi tam, kad būtų palaikoma tam tikra pastovi temperatūra. Dauguma gėlavandenių žuvų geriausiai jaučiasi 25 laipsnių Celsijaus ar kiek aukštesnėje temperatūroje, todėl išsiversti be vandens šildytuvo yra tiesiog neįmanoma. Prekyboje siūlomų vandens šildytuvų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, todėl svarbu atsižvelgti į tai, koks yra jo galingumas: pavyzdžiui, iki šimto litro akvariumui visiškai pakanka 100 W galingumo šildytuvo.

Vandens filtrai

Akvariumo vandens filtras atlieka labai svarbią funkciją – jis sutraukia vandenyje esančias šiukšles (vis dėlto, labai svarbu reguliariai nusiurbti akvariumo gruntą, kuriame taip pat kaupiasi nešvarumai, tačiau filtrai negali jų susiurbti). Jei svarstote įsirengti didesnės talpos akvariumą, tokiu atveju gali būti pravartu pagalvoti apie išorinių filtrų įsigijimą: jie dažniausiai įrengiami spintelėje po akvariumu ir periodiškai atšviežina vandenį.

Akvariumų priežiūros priemones

Įsigyjant naują akvariumą taip pat vertėtų pagalvoti apie tam tikrų priežiūros priemonių įsigijimą: naudinga turėti vandens kokybės testų, akvariumų tinklelių, stiklų valytuvų (pavyzdžiui, galima įsigyti magnetinį stiklų valiklį), augalų trąšų, ir, žinoma, žuvų maisto. Jei baiminatės, kad jums išvykus atostogų žuvys gali likti nepašertos, galite įsigyti tokio žuvų pašaro, kuris yra skirtos 3 ar 7 dienoms (tokios kapsulės neužteršia vandens, o žuvys jūsų atostogų metu nebadauja).

Akvariumų įrangos kaina

Nors internetu parduodama akvariumų įranga kainuoja pigiau nei fizinėse parduotuvėse, tačiau dažniausiai dar iš anksto numatoma, kokia pinigų suma bus skirta tokios produkcijos įsigijimui. Dominančių prekių paiešką galite vykdyti pagal tam tikrą numatytą kainų intervalą arba taikant prekių rūšiavimą nuo mažiausios iki didžiausios kainos. Šios galimybės visuomet leidžia išsirinkti tokią akvariumų įrangą, kuri geriausiai atitinka finansinę situaciją, taigi, tuomet belieka tik pateikti savo užsakymą. Įsigykite akvariumų įrangos internetu, ir labai greitai namuose galėsite įrengti akį traukiantį gyvąjį kampelį, kuris džiugins ne tik šeimos narius, bet taip pat ir jūsų svečius.

Užsak. nr. 636« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook