Įsigaliojus pokyčiams sankryžose prasidėjo suirutė: atsakė į s...

Įsigaliojus pokyčiams sankryžose prasidėjo suirutė: atsakė į svarbiausią klausimą (0)

2019-11-04

Įsigalioję sankryžų eismo reguliavimo pakeitimai kelia nemažą sumaištį. Vairuotojai nežino, kada galima sukti į dešinę, o kai kurie netgi įsitikinę, kad nebegalioja lentelės su žaliomis rodyklėmis.

Iš tiesų vienintelė naujovė įsigaliojusi nuo lapkričio 1-osios – panaikintas Kelių eismo taisyklių (KET) punktas, pagal kurį buvo draudžiama sukti į dešinę, jei degant žaliam šviesoforo signalui nešviečia papildoma rodyklė. 

Kada galima sukti į dešinę?

Nuo šiol degant pagrindiniam žaliam šviesoforo signalui galima važiuoti visomis kryptimis, taip pat ir sukti į dešinę. 

Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos signalas be rodyklių.

Taip pat šiuo atveju vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams – pėstiesiems ir dviratininkams. 

Sankryžose, kuriose šviesoforai neatnaujinti, ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo krypčių. 

Jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis. 

Šviesoforai jau veikia Pagal nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojusius KET pakeitimus veikiančios pirmosios papildomos šviesoforų sekcijos jau įjungtos Kaune. 

Jų eismo reguliavimas – toks pat: degant žaliam signalui su išjungta papildoma sekcija leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius. 

Kai papildoma sekcija įjungiama, tiek su žaliu, tiek su raudonu signalu, sukti į dešinę yra saugu – pėsčiųjų eismas tuo metu draudžiamas. 

Inžinierius Dalius Santockis priminė, kad priešingai nei esant lentelei, degant raudonam signalui, bet šviečiant papildomai sekcijai, nereikia sustoti prieš „Stop“ liniją.

Tokie šviesoforai taip pat veiks ir Vilniuje.

Tikimasi, kad lankstesnis eismo reguliavimas padidins sankryžų pralaidumą. 

Susisiekimo ministerija nuo penktadienio davė oficialų leidimą tokių šviesoforų įrengimui. 

Žalių rodyklių lentelės galioja

Nuo lapkričio 1-osios sankryžose taip pat daugiau nebus montuojamos lentelės su žaliomis rodyklėmis.

Iki 2020 metų sausio 1 dienos jas žadama numontuoti nuo visų šviesoforų.

Dėl šių lentelių vairuotojams kilo daugiausiai neaiškumų. 

Atsirado galvojančių, kad žalios rodyklės nebegalioja, nors jų traktavimas niekaip nepasikeitė.

Kaip lrytas.lt patikino Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Marija Kazanovič, lentelės su žaliomis rodyklėmis galios tol, kol bus nukabintos. 

„Aiškiai parašyta, kad žalios lentelės bus panaikintos nuo 2020 metų sausio 1-osios, o kol jos fiziškai pakabintos ant šviesoforų, tol ir galioja. Čia niekas nepasikeitė“, – paaiškino pareigūnė.   

Nuo 2020 metų sausio 1 dienos reguliuojamose sankryžose ties raudonu šviesoforo signalu neliks pritvirtintų lentelių su žalia rodykle.

Juos pakeis šviesoforai su krypties rodyklėmis. 

Susisiekimo ministerijos atstovų teigimu, naujos šviesoforų įrengimo taisyklės įvedamos atsižvelgiant į kintančias eismo tendencijas miestuose ir sparčiai diegiamą jutiklinį šviesoforų valdymą.
www.lrytas.lt inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook