Kviečia prisiminti žuvusius keliuose

Kviečia prisiminti žuvusius keliuose (0)

2019-11-11

Sekmadienį, lapkričio 17-ąją, specialiosios tarnybos kviečia jurbarkiečius susitikti prie autobusų stoties. Čia, 13.30 val., bus minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Pareigūnai žmones kviečia kartu uždegti atminimo žvakeles. Atėjusiųjų laukia ir speciali paroda, kurioje – bus ne tik nuotraukos iš avarijų, bet ir per eismo įvykį sumaitotas automobilis.

Policijos duomenimis, nuo 2000-ųjų iki dabar rajono keliuose žuvo 79 žmonės. Dalis avarijų buvo itin skaudžios. Per jas žuvo po keletą žmonių. Dalis įvykių sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą, juos padarė girti, eismo taisyklių nepaisę ir didžiuliu greičiu lėkė vairuotojai.

Pagal policijos duomenis, dažniausiai avarijas sukelia greičio mėgėjai. Antroje vietoje – neleistinai lenkiantys ir į priešpriešinio eismo juostą išvažiuojantys vairuotojai. Trečioji priežastis – neatsargūs ir atšvaitų nenešiojantys pėstieji ir dviratininkai. Ketvirtoje vietoje – eismo įvykiai pėsčiųjų perėjose. Penktoje – kelio nedavimas pagrindiniu kelio važiuojančioms transporto priemonėms. Šeštoje – neatsargus dviratininkų elgesys.

Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena minima kasmet, trečiąjį lapkričio sekmadienį. Ši diena minima nuo 2005-ųjų, kai Jungtinės Tautos bei Pasaulio sveikatos organizacija ją paskelbė atmintina data.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji skatinami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose.

Kasmet Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama beveik 7 000 eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės (žūsta apie 700 žmonių, apie 8 000 sužeidžiama).

Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook