Pirmadienį ir antradienį Lietuvos keliais judės karinė technik...

Pirmadienį ir antradienį Lietuvos keliais judės karinė technika: kaip elgtis ją sutikus? (0)

2019-11-03

Ievos Budzeikaitės nuotr. / Karinė technika

Lapkričio 4 dieną prasideda tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-II“, jose dalyvaus beveik 4000 karių iš 11 NATO šalių. Į Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų. Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis, rašoma pranešime.

Lapkričio 4 dieną nuo ryto karinė technika judės maršrutais Rukla – Vievis – Maišiagala – Pabradė ir Rukla – Ukmergė – Maišiagala – Pabradė, taip pat mažesnės kolonos į poligoną vyks iš Kauno ir Radviliškio.

Lapkričio 5 dieną didžioji mokymų dalyvių dalis į Gen. S.Žukausko poligoną vyks iš Alytaus, mažesnė dalis – iš Ruklos.

Pagrindinis pratybų „Geležinis vilkas 2019-II" etapas truks iki lapkričio 18 dienos, technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18-22 dienomis.

Iš viso pratybose dalyvaus beveik 1000 karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Visos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų.

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" organizuojamuose mokymuose „Geležinis vilkas 2019-II" beveik 4000 Lietuvos ir sąjungininkų karių iš Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos treniruosis palaikyti tarpusavio sąveiką planuojant ir atliekant puolimo bei gynybos operacijas.

Kaip elgtis, sutikus karinės technikos koloną Pagal Kelių eismo taisykles (KET), vairuotojai privalo duoti kelią transporto priemonėms su specialiais (mėlynos ir raudonos spalvų) švyturėliais.

Karines kolonas dažniausiai lydi karo policijos automobilai.

Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad koloną reikia praleisti, jei ji atvažiuoja iš priekio. Pasivijus karinės technikos koloną reikia žiūrėti, ar lydintis automobilis leidžia ją aplenkti.

Jei jis blokuoja manevrą, reikėtų ramiai važiuoti iš paskos.

Kitaip tariant, transporto priemonių, kurias lydi specialiosios transporto priemonės su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, naudojasi pirmenybe, jeigu nepakenks eismo saugumui.

Ir tik tada, kai įsitikina, kad joms duodamas kelias.

Todėl automobilių vairuotojų visuomet ir prašoma būti budriais bei dėmesingais – kad deramai įvertintų situaciją ir netaptų kliūtimi didelei kolonai.

Remiantis KET, transporto priemonių su įjungtais mėlynos (mėlynos ir raudonos) spalvos švyturėliais ir specialiais garso signalais arba jų lydimų transporto priemonių nepraleidimas, nesustojimas, kai to reikalaujama pagal taisykles, ar kitoks kliudymas jų eismui gali užtraukti baudą nuo 90 iki 140 eurų ir (arba) teisių vairuoti atėmimą nuo 2 iki 4 mėnesių.

Jei karinės technikos kolonos nelydi automobiliai su specialiais švyturėliais, tuomet ji neturi pirmumo kitų eismo dalyvių atžvilgiu.

Tokiu atveju reikia vadovautis bendrais KET principais.

www.15min.lt inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook