JKL kova dėl aukso: „Raudonė“ prieš „Jungtines pajėgas“

JKL kova dėl aukso: „Raudonė“ prieš „Jungtines pajėgas“ (0)

2014-03-28

Sekmadienį Jurbarko krepšinio lygos (JKL) komandos „Raudonė“, „Smalininkai“, „Jungtinės pajėgos“ ir „Eura“ kovojo dėl galimybės patekti į finalą ir ant kaklo užsikabinti kuo garbingesnius medalius. Tuo tarpu „Klausučių kredito unija“, „ZTS-Viesulas“, „jurbarkiskis.lt“ ir „Girdžiai“ žaidė dėl penktų–aštuntų vietų. Po daug aistrų sukėlusių rungtynių paaiškėjo, kad dėl aukso kovos „Raudonė“ ir „Jungtinės pajėgos“, o dėl bronzos varžysis „Eura“ ir „Smalininkai“.

„ZTS-Viesulas“ – „Klausučių kredito unija“

Pirmosiose sekmadienio rungtynėse žaidė „Klausučių kredito unija“ ir „ZTS-Viesulas“. Nors mačas prasidėjo apylygiai, „Klausučių kredito unija“ pirmą kėlinį nuo varžovų pabėgo septyniais taškais (22:15).
Antrojo kėlinio viduryje „ZTS-Viesulas“ priešininkus sugebėjo pasivyti ir išlyginti rezultatą (32:32), o vėliau ir persverti taškus savo naudai. Ketvirtį komandos baigė rezultatu 36:37.
Įpusėjus trečiajam kėliniui „Klausučių kredito unija“ ištirpdė trapų „ZTS-Viesulo“ pranašumą ir išlygino rezultatą 40:40. Ketvirtį „Klausučių kredito unija“ baigė aštuonių taškų persvara – 57:49.
Ketvirtąjį kėlinį „ZTS-Viesulo“ krepšininkai pradėjo spausdami priešininkus ir atotrūkį vos per keletą sekundžių sumažino iki dviejų taškų – 57:55. Kėliniui įpusėjus „ZTS-Viesulas“ įgijo poros taškų persvarą (64:62).
Iki rungtynių pabaigos likus pustrečios minutės persvarą vėl įgijo klausutiškiai – 70:69. Tačiau trapia persvara ekipai džiaugtis neteko, priešininkai persvėrė rezultatą į savo pusę – 70:73.
Rungtynės baigėsi „ZTS-Viesulo“ pergale 80:73.
„Klausučių kredito unijai“ 30 taškų pelnė Donatas Lionas, 14 – Saulius Dubinskas.
„ZTS-Viesule“ rezultatyviausi buvo 20 taškų įmetę Ignas Bosas ir 18 taškų pelnęs Mindaugas Daraškevičius.

„jurbarkiskis.lt“ – „Girdžiai“

Antrosiose dienos varžybose susitiko „jurbarkiskis.lt“ ir „Girdžių“ komandos. Rungtynių pradžioje žiūrovai prognozavo pergalę vienai stipriausių lygos komandų – „jurbarkiskis.lt“. Pergalės nesitikėjo ir pati „Girdžių“ ekipa, kovai surinkusi itin mažai žaidėjų.
Nors pirmojo kėlinio pradžioje „Girdžiai“ trumpam buvo išsiveržę į priekį, „jurbarkiskis.lt“ greitai susigrąžino pranašumą ir pirmąjį kėlinį baigė rezultatu 14:23.
Itin ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu garsėjusi „Girdžių“ ekipa kovoti su „jurbarkiskis.lt“ surinko tik penkis žaidėjus, „jurbarkiskis.lt“ rungtynėms registravo aštuonis žaidėjus.
Antrąjį rungtynių kėlinį persvarą išlaikė „jurbarkiskis.lt“ (34:41). Trečiasis kėlinys situacijos nepakeitė – baigėsi rezultatu 51:59 „jurbarkiskis.lt“ naudai.
Tačiau įpusėjus paskutiniam rungtynių ketvirčiui „Girdžiai“ rezultatą išlygino (62:62). Dar po poros minučių ekipos krepšininkai rezultatą persvėrė į savo pusę (69:62). Netrukus „jurbarkiskis.lt“ padėtį apsunkino ir taiklūs girdžiškių baudų metimai, kurie dar padidino atotrūkį – 71:62.
Priešininkų spaudimo neatlaikę „jurbarkiskis.lt“ krepšininkai rungtynių gale palūžo ir pasidavė dar nepasibaigus kovos laikui. „Girdžiai“ šventė pergalę rezultatu 81:64.
„Girdžiams“ daugiausia taškų pelnė Saulius Palubeckis – 27, Mantas Uznys – 20.
„jurbarkiskis.lt“ komandoje rezultatyviausi buvo 16 taškų įmetęs Donatas Pocevičius ir 14 taškų pelnęs Juozas Andriuška.

„Raudonė“ kovos dėl aukso

Pirmose pusfinalių varžybose dėl patekimo į finalą kovojo „Raudonė“ ir „Smalininkai“. Rungtynes komandos pradėjo atsargiai ir daug dėmesio skirdamos gynybai. Po keturių minučių „Raudonė“ pirmavo rezultatu 6:4.
Pirmąjį kėlinį raudoniškiai nuo priešininkų atitrūko rezultatu 21:10. Antrajame kėlinyje „Raudonės“ krepšininkai išlaikė pranašumą. Ekipa sugebėjo ketvirtį baigti rezultatu 33:45.
Trečiąjį kėlinį „Raudonė“ vis labiau tolo nuo priešininkų (46:72). Tačiau dėl pasirinktos žaidimo taktikos per minutės pertraukėlę ekipos strategas Vytas Urbštas turėjo išklausyti nemažai žaidėjų skundų. Pastarieji tikino ilgai tokiu tempu žaisti negalintys.
„Turite laikytis. Laimime beveik 30 taškų, todėl nesiplėšykite, ramiai žaiskite. „Smalininkai“ lygiai taip pat pavargę, tik jie turi vytis, o mes galime žaisti atsipalaidavę“, – krepšininkams aiškino V. Urbštas.
„Raudonės“ žaidėjai paklausė stratego ir likus aštuonioms minutėms iki rungtynių pabaigos ekipos atotrūkis buvo 30 taškų (48:78). Kėliniui įpusėjus pusiausvyra beveik nepasikeitė. „Raudonė“ pirmavo rezultatu 53:80.
Paskutinės minutės situacijos nepakeitė. Rungtynes rezultatu 65:90 laimėjo „Raudonė“. Pergalė lėmė, kad ekipa kovos dėl aukso.
 „Raudonės“ priešininkai paaiškėjo po „Euros“ ir „Jungtinių pajėgų“ susidūrimo. Komandai teks kovoti su antrosios JKL pusfinalio poros nugalėtojais – „Jungtinėmis pajėgomis“.
„Raudonė“ mažų mažiausiai užsitikrino lygos sidabrą. Tiesa, komandos treneris V. Urbštas yra ne kartą minėjęs, kad užteks būti antriems, komanda pagaliau turėtų iškovoti JKL auksą.
„Nežinau, ką pasakyti apie rungtynes su „Smalininkais“. Mums buvo geras mačas. Nebuvo sunku, nuo antro kėlinio, kai atsiplėšėme, jau leidome sau žaisti silpnesne sudėtimi. Buvome psichologiškai pasiruošę. Dabar kovosime dėl aukso, nes dukart esame laimėję sidabrą“, – sakė V. Urbštas.
Rezultatyviausi „Raudonės“ komandoje buvo 41 tašką pelnęs Valdas Undraitis ir po 12 taškų įmetę Marius Gvildys ir Modestas Butkus.
Geriausi „Smalininkų“ gretose – 20 taškų pelnęs Deividas Izokaitis ir 11 taškų į komandos sąskaitą įrašęs Nidijus Janavičius.

„Jungtinės pajėgos“ gins čempionų vardą

Antrose pusfinalių poros rungtynėse susitiko „Eura“ ir „Jungtinės pajėgos“. Prieš pernykščius čempionus stojusiems lygos naujokams „Eurai“ po permainingos kovos teko pripažinti pralaimėjimą rezultatu 73:79.
Per pirmąjį kėlinį į priekį išsiveržė „Jungtinės pajėgos“ (20:30). Antrojo rungtynių ketvirčio pabaigoje „Eura“ sumažinio „Jungtinių pajėgų“ atotrūkį. Komandos kėlinį baigė rezultatu 35:47.
Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose „Eura“ ne tik pavijo varžovus, bet ir juos aplenkė. Komandai atsistoti ant kojų pavyko sustiprinus gynybą. „Eura“ sėkmingai atlaikė net šešias „Jungtinių pajėgų“ atakas paeiliui. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje komandos kovojo taškas į tašką ir tik lemiamomis akimirkomis „Jungtinės pajėgos“ atgavo pranašumą ir susitikimą laimėjo rezultatu 73:79.
„Pasisekė, tikrai pasisekė. Buvo sunku, pradžioje laiminėjom, paskui truputį atsileidom, varžovai pasivijo. Todėl paskui vyko nervų kova, taškas į tašką. Bet atlaikėm, dėkui varžovams. Dabar ruošimės finalui, kviečiam daug žiūrovų“, – sakė „Jungtinių pajėgų“ komandos vadovas Nerijus Blažys.
„Eurai“ daugiausia taškų pelnė Klaidas Vinkšnaitis – 27 ir Tomas Petrošius – 12.
Naudingiausiais „Jungtinių pajėgų“ žaidėjais tapo po 27 taškus pelnę Šarūnas Jurgutis ir Povilas Valaitis bei devynis taškus įmetęs Tomas Bastys.

Finalas – kovo 29 d.

Svarbiausios JKL kovos vyks kovo 29 d. Rungtynes 11 val. pradės dėl penktų – aštuntų vietų žaidžiančios komandos. 14 val. susitiks dėl bronzos kovosianti „Eura“ ir „Smalininkai“, 15.30 val. – dėl aukso susirems pernykščiai čempionai „Jungtinės pajėgos“ ir jau dukart sidabro medaliais pasipuošusi „Raudonės“ komanda.