Paaiškėjo stipriausi sambo kovotojai

Paaiškėjo stipriausi sambo kovotojai (0)

2015-04-15

Savaitgalį Jurbarke vyko sambo kovos. Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje surengti net trys Lietuvos čempionatai – penktadienį kovojo suaugusiųjų grupė, šeštadienį – veteranai ir kovinio sambo sportininkai.

„Renginys tikrai pavyko – retas atvejis, kad mūsų mieste per savaitgalį vyktų net trys čempionatai. Tačiau smagu ne tik dėl sporto, bet ir dėl palaikymo. Labai padėjo Antano Sodeikos meno mokyklos pučiamųjų orkestras ir Jolantos Telišauskienės šokėjai, kurie surengė pasirodymus“, – sakė viena čempionato organizatorių, trenerė ir tarptautinio lygio teisėja Diana Arlauskaitė.
Varžybose jėgas išmėgino geriausi sambo meistrai iš įvairių Lietuvos regionų, sporto klubų bei aukštųjų mokyklų. Jurbarke vykusiame čempionate užimtos vietos sportininkams itin svarbios – geriausiai pasirodę kovotojai gauna teisę atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose.

Kovojo sunkiai

D. Arlauskaitės teigimu, jurbarkiečiams čempionatuose buvo nelengva. Suaugusiųjų grupėje kovoti teko jauniems sportininkams, kurių varžovai buvo gerokai vyresni ir labiau patyrę.
„Sandra Žievytė ir Pijus Videika kovojo su beveik dešimčia metų vyresniais sportininkais. Turbūt nereikia ir sakyti, kad septyniolikmečio paauglio ir pasiruošimas, ir jėga gerokai nusileidžia 27 metų sportininko galimybėms“, – sakė D. Arlauskaitė.
Nepaisant aršios konkurencijos, Jurbarko sportininkai iškovojo medalių. D. Arlauskaitės auklėtinė S. Žievytė svorio kategorijoje iki 60 kg užsitikrino antrąją vietą, Viliaus Paukščio treniruojama Miglė Petrevičiūtė iškovojo bronzą. To paties trenerio auklėtinė Monika Girdžiūtė grupėje iki 64 kg laimėjo sidabrą.
Daugiausia apdovanojimų susižėrė trenerio Vytauto Jokubaičio sportininkai. Svorio kategorijoje iki 72 kg antroji vieta atiteko Inesai Valinčiūtei, trečioji – Monikai Ramonaitei, ketvirtoji – Robertai Karušytei.
Grupėje iki 62 kg sidabro medalį pelnė Karolina Amachinaitė, bronzos – Inga Laurinaitytė.

Veteranai – be konkurencijos

Gan netikėtai pasisuko veteranų kovos. Nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui jurbarkietis Algirdas Gudaitis be jokios kovos buvo pripažintas nugalėtoju ir įgijo teisę vykti į rudenį Izraelyje vyksiantį pasaulio sambo čempionatą.
„Ką padarysi, kad veteranai pas mus nenori kovoti. Aišku tai, kad Izraelyje ant tatamio išeiti ir pasigalynėti tikrai teks“, – sakė A. Gudaitis.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook