Sporto naujienų apžvalga

Sporto naujienų apžvalga (2)

2014-08-29

Jau rytoj Ispanijoje 24 šalių krepšininkai stos į kovą dėl FIBA Pasaulio taurės. Prieš ketverius metus Turkijoje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai iškovojo bronzos medalius. Tačiau pakartoti "turkišką stebuklą" Ispanijoje bus labai sudėtinga. Tiesa, vos prieš kelias dienas mažai kas abejojo Lietuvos krepšinio rinktinės galimybėmis pasiekti čempionato pusfinalį ir grumtis dėl apdovanojimų.

Į Ispaniją turėjo iškeliauti pernai Slovėnijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate sidabro medalius iškovojusi Jono Kazlausko kariauna. 59 metų krepšinio specialistas šią vasarą į rinktinę surinko beveik visus Europos vicečempionus. J.Kazlausko dėmesio nesulaukė tik Tomas Delininkaitis, o veteranai Robertas Javtokas ir Linas Kleiza kvietimų į rinktinę atsisakė dėl asmeninių priežasčių. Nors rezultatyviausių krepšininkų sąrašuose mirga vien aukštaūgių pavardės, bet neabejotinu komandos lyderiu buvo įžaidėjas Mantas Kalnietis. - Lietuvos rinktinės lygtis su įžaidėju. "Respublika"
Paulius Jankūnas bus Lietuvos rinktinės kapitonas pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje. Kauno "Žalgirio" 30žmetis puolėjas bendru rinktinės narių sutarimu perėmė šias pareigas iš sunkią traumą patyrusio M.Kalniečio. Jis kapitonu buvo išrinktas praėjusį mėnesį, raištį paveldėjęs iš Roberto Javtoko. "Lietuvos rytas".
Jau rytoj Ispanijoje prasidės pasaulio vyrų krepšinio čempionatas. Visi puikiai žino, kad Lietuvoje krepšinis - antroji religija, tad abejingų šiai oranžinio kamuolio šventei mūsų šalyje tarsi likti ir neturėtų. Taigi "Vakaro žinios" pasidomėjo, ar iš tikrųjų taip yra, ir apklausė Lietuvos kitų sporto šakų atstovus, ar jie domisi krepšiniu, kokias vietas prognozuoja mūsų rinktinei, kam kabina auksą ir galiausiai, ar turi mylimiausius krepšininkus. Šachmatininkė Deimantė Daulytė: "Krepšinio rungtynes dažniausiai stebiu tik tuomet, kai Lietuvos rinktinė žaidžia Europos, pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse. Manau, kad Lietuvos komanda turi gerus šansus laimėti savo grupės varžybas ir pasiekti pusfinalį." Bėgikė Eglė Balčiūnaitė: "Paspėliodama sakyčiau, kad prizininkų trejetas bus toks: JAV, Ispanija, ir labai smagu būtų, jei trečioji komanda būtų Lietuvos." Disko metikas Andrius Gudžius: "Kiekvienų krepšinio naujienų neseku ir nesu išprotėjęs dėl krepšinio kaip didžioji dalis Lietuvos." Penkiakovininkas Justinas Kinderis: "Manau, geriausiųjų trejetas turėtų būti toks: Ispanija, JAV, Kroatija. O mėgstamiausi mano krepšininkai - broliai Darjušas ir Kšistofas Lavrinovičiai." Kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė: " Iš tiesų nelabai mėgstu prognozuoti, bet manau, kad lietuviai pateks tarp šešių geriausių turnyro komandų. Na, o, žinoma, širdyje tikiuosi, kad bus pirmi!" Lenktynininkas Benediktas Vanagas: "Nesiimsiu prognozuoti to, ko neišmanau, tiesiog palinkėsiu tautiečiams parodyti tikrąjį charakterį." Kanojininkas Jevgenijus Šuklinas: "Kadangi čia komandinė sporto šaka, tai mėgstamiausių krepšininkų neturiu, taigi įdomu žiūrėti, kaip visa komanda žaidžia, o ne kiekvienas už save." Plaukikas Danas Rapšys: "Mėgstamiausias mano krepšininkas - Jonas Valančiūnas. Tiesiog jis atrodo labai paprastas žmogus, neišsišokantis, visada savo vietoje." Badmintonininkas Kęstutis Navickas: "Tikiu Lietuvos rinktine, treneriu Jonu Kazlausku, jų tvirtais charakteriais ir krepšinio įgūdžiais." Regbininkė Gintarė Puzaraitė: " Dabar iš rikiuotės iškritus Mantui Kalniečiui kažką prognozuoti apie lietuvių pasirodymą labai sudėtinga, o ir kitų komandų lygio nelabai žinau. Tad spėlioti, kas kokią vietą galėtų užimti, beprasmiška." Futbolininkė Rasa Imanalijeva: "Krepšiniu domiuosi, o Lietuvos rinktinei prognozuoju 3-4 vietas. Nors iš tikrųjų tikiuosi, kad bus trečia." Lenktynininkas Vytautas Švedas: "Manau, patekimas į pusfinalį būtų dėsningas ir geras mūsų komandos pasirodymas." - Orakulai iš sporto pasaulio. VAKARO ŽINIOS
Kinijoje Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių čempionais tapusių dviejų Lietuvos krepšininkų šaknys veda į Kelmės rajoną. Martynas Sajus yra kilęs iš Tytuvėnų krašto, kuriame gyvena jo tėvai, o Jono Lekšo seneliai - kelmiškiai.Čempionų artimieji po pergalingo finišo neslėpė emocijų ir tvirtino, jog labai didžiuojasi auksinę pergalę iškovojusiu jaunimu. "Sunku ir apsakyti savo būseną per paskutines, finalines rungtynes su prancūzais. Buvo gaila vaiko, kuris atrodė pavargęs, bet pergalės džiaugsmas buvo dar didesnis", - sakė vieno iš Kinijoje, Nandzingo jaunimo olimpinėse žaidynėse čempionu tapusio jaunojo krepšininko tėvas Valdas Sajus. Kito olimpinio čempiono Jono Lekšo senelis kelmiškis Stasys Lekšas sakė, jog labai didžiuojasi savo anūku.S.Lekšas pasakojo, jog jo anūkas Jonas krepšinio paslapčių pradėjo mokytis būdamas septynerių metų, yra A.Sabonio krepšinio mokyklos auklėtinis. - Olimpinių žaidinių čempionų šaknys Kelmės rajone. "Šiaulių kraštas"
Kitą savaitę Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinė pradės pasirengimą 2016 m. Europos futbolo čempionato atrankos varžyboms. Vakar rinktinės vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas paskelbė preliminarią komandos sudėtį. Lietuvos rinktinės strategas I.Pankratjevas liko ištikimas savo principams. Į rinktinę pakviesti 23 futbolininkai. Dauguma atstovavo komandai ir vasarą vykusiame Baltijos taurės turnyre, ir kontrolinėse rungtynėse Lenkijoje. "Komandos branduolys jau stabilizavosi. Įskaitant praėjusių metų pabaigą, šia sudėtimi sužaidėme septynerias rungtynes. Todėl žaidėjai gerai pažįsta vieni kitus tiek aikštėje, tiek už jos ribų, ir kartu yra pasiruošę siekti gerų rezultatų", - teigė rinktinės vyriausiasis treneris. Lietuvos rinktinė pirmadienį renkasi Miunchene, kur vyks treniruočių stovykla. Rugsėjo 3 d. lietuviai Austrijoje išmėgins jėgas su Jungtinių Arabų Emyratų futbolininkais. Vėliau rinktinė keliaus į Italiją ir ten ruošis rugsėjo 8 d. San Marine vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms. "Vakaro žinios".
Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbti Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate dalyvavę ir prizininkais tapę šiauliečiai. Didžiosios Britanijos Svonsio mieste rugpjūčio 16-23 dienomis vykusiame čempionate dalyvavo 11 sportininkų iš Lietuvos, penki iš jų šiauliečiai: Mindaugas Bilius, Simonas Kurutis, Mindaugas Bernotas, Jonas Spudis ir Juozas Eigminas. Lietuviai iškovojo penkis medalius, į Šiaulius parvežti keturi. Treneris D.Jusys tikisi, kad parolimpinės lietuvių rinktinės pagrindą sudarys šiauliečiai. "Šiaulių kraštas".
Šiandien 18 val. Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje virs Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių aistros tarp "Klaipėdos granito" ir Gargždų "Bangos" ekipų. Tai principinė dviejų turnyrinės lentelės kaimynių dvikova. Šios ekipos šį sezoną oficialiose varžybose susitiks jau penktą kartą. Iš pradžių gargždiškius ir klaipėdiečius suvedė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybos. Sezono pradžioje LFF taurės pusfinalyje geriau pasirodė ir į finalą prasibrovė "Banga" (Gargžduose klaipėdiečiai pralaimėjo rezultatu 0:2, o Klaipėdoje sužaidė lygiosiomis - 1:1). Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse "Klaipėdos granitas" sugebėjo revanšuotis: balandžio 12 dieną Klaipėdoje vykusiose rungtynėse laimėjo rezultatu 1:0, o birželio 11 dieną Gargžduose sužaidė lygiosiomis - 0:0. "Reikia pripažinti, kad abi ekipos per vasarą vykusią pertrauką pasikeitė. "Klaipėdos granitas" pasistiprino keliais jaunais ir perspektyviais žaidėjais, o mūsų komandoje pasikeitė apie 50 procentų atakuojančių žaidėjų. nesinorėtų prognozuoti dvikovos baigties, viskas atsiskleis penktadienį aikštėje", - pabrėžė "Bangos" vyr. treneris Maksimas Tiščenka. Jis pripažįsta, kad tiek žaidėjus, tiek trenerių štabą veikia tai, kad klube tarp komandos vadovų vyksta nesutarimai, taip pat šiokį tokį neigiamą atspalvį paliko mestas šešėlis dėl įtarimų, susijusių su lažybomis. "Vakarų ekspresas".
Šiandien "Atlanto" futbolo klubo generalinis direktorius įsitikinęs, kad, žiūrint į ateitį, daug svarbiau stadione įrengti stogus virš sektorių, kuriuose sėdi žiūrovai, nei brangią, apie tris milijonus litų kainuosiančią labai svarbių asmenų (VIP) tribūną. "Kai žaidėme su Marijampolės "Sūduva", žiūrovų nebuvo daug. Kodėl? Futbolas žaidžiamas paprastai liaudžiai, kuriai užtenka kuklių žmogiškų sąlygų - kad nelytų ant galvos. Reikia galvoti ne apie "ponus", o apie paprastus žiūrovus, - žodžių į vatą nevyniojo V.Lekevičius. - Ateina ruduo, lietūs. Kur žmogus lįs jam pliaupiant? Tiek tereikia. Stogus sumontuokime virš keturių sektorių vienoje aikštės pusėje ir tiek pat kitoje. Taip problemą išspręstume". Visiškai priešingą nuomonę turėjo Klaipėdos centrinio stadiono vadovas Romualdas Pargaliauskas. "Stogų idėja - visiška nesąmonė. Kam kišti milijardus? Už tuos pinigus galima naują stadioną pastatyti. Neuždengiame mažo ploto - tūkstančio kėdžių, o svaigstama apie visą stadioną. Čia ne mūsų kišenei. Anglai, vokiečiai - galėtų, o ne mes. Mums - toli iki stogų." "Klaipėda".
Kad ir kaip keistai skamba, didžiausio Lietuvos pajūrio miesto gyventojai ne sezono metu beveik neturi galimybių mokytis plaukti ar pasimėgauti vandens pramogomis, o sportininkai - tinkamai pasiruošti varžyboms. Tačiau Klaipėdos valdžios atstovai žada, kad šią problemą išspręs naujas, greta "Švyturio" arenos iškilsiantis baseinas. Tikimasi, kas jis bus baigtas statyti jau 2016 m. "Tenka konstatuoti, kad Klaipėdoje situacija su baseinais yra gana dramatiška - poreikis smarkiai viršija pasiūlą. Tai yra tam tikras istorinis palikimas: nuo senų laikų įsivaizduota, kad prie jūros baseinų nereikia. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje baseinas jau yra ne tik pramoga, bet ir neišvengiamas sporto bei kūno kultūros infrastruktūros projektas. O šiandien, nebelikus Klaipėdos valstybinės kolegijos baseino, turime, galima sakyti, pusantro baseino. Todėl naujojo baseino poreikis yra akivaizdus", - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. "Kol vyko "Švyturio" arenos statybos, miestui būtų buvusi per didelė našta prisiimti dar vieną tokio masto projektą, tačiau pastačius areną tokia galimybė atsirado. Jau tada, prieš ketverius metus, matėsi, kad situacija su baseinais mieste yra prasta, iki šiol ji nepagerėjo. Džiugu, kad baseinas pateko ir į strateginius valstybės planus", - apie apsisprendimą statyti baseiną sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė. "Naujas baseinas sportininkams yra būtinas - 50 metrų ilgio baseine treniruočių kokybė bus daug aukštesnė. Reikia jo ir vaikams. Pas mus susidaro ilgiausios eilės vaikų, norinčių mokytis plaukti, o mes neturime vietos visų priimti. Tėvai dažnai skambina ir prašo, kad priimtume jų vaiką, bet negalime niekuo padėti, nes trūksta vietų. Naujas baseinas šią problemą turėtų išspręsti", - teigia "Gintaro" baseino treneris Mečislavas Doviakovskis.. "Vakarų ekspresas".

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook