Sporto naujienų šiandienos dienraščiuose apžvalga

Sporto naujienų šiandienos dienraščiuose apžvalga (0)

2014-08-27

Europos čempionato auksą į Lietuvą parvežusi Rūta Meilutytė pripažino, kad po skrydžio iš Kinijos į Vokietiją buvo nelengva. Visgi plaukikė nesigaili, kad dalyvavo ir jaunimo olimpinėse žaidynėse, ir žemyno pirmenybėse. Net tris medalius iškovojęs Giedrius Titenis teigė, kad sėkmę nulėmė pasikeitimai treniruotėse. Vilniaus oro uostą Lietuvos plaukikų komanda pasiekė tokiu metu, kai daugelis padorių piliečių jau miega, maždaug pirmą valandą nakties. Skrydis iš Berlyno R.Meilutytei anaiptol nebuvo pats ilgiausias per pastarąją savaitę.

Prieš auksinį Europos čempionato startą jai teko nukeliauti daugiau nei 8 tūkst. kilometrų nuo Nandzingo, kuriame vyko jaunimo žaidynės, iki Vokietijos sostinės. "Nebuvo taip blogai, kaip tikėjausi, tačiau nuovargis vis tiek jautėsi, ypač artėjant vakarui. Norėjosi miegoti, bet man atrodo, kad pavyko gerai susitvarkyti", - sakė Rūta. Susitvarkyti tikrai pavyko. Finale 17-metė sportininkė 50 metrų krūtine nuplaukė per 29,89 sek. ir nepaliko varžovėms jokių šansų. "Galbūt galėjau nuplaukti šiek tiek geriau, bet vis tiek esu patenkinta rezultatu", - teigė čempionė. G.Titenis iš Berlyno parsivežė du bronzos ir vieną sidabro medalį. Labiausiai netikėtas buvo sidabras, nes jis iškovotas 50 metrų nuotolyje, kuris iki šiol nebuvo anykštėno mėgstamiausias. "Tiesiog nepasidaviau baimei prieš startą, susikaupiau", - prisiminė 25 metų plaukikas. Jo nuomone, sėkmę Berlyne nulėmė kitoks pasirengimas: "Net negaliu išskirti vieno dalyko. Pasikeitė darbas tiek vandenyje, tiek treniruoklių salėje." - Kova su miegu ir varžovėmis. "Vakaro žinios".
Galbūt Kristupas Žemaitis per savo karjerą pataikys dar daugybę svarbių metimų, bet tokio, kokį jis antradienį pataikė finalo mače Nandzinge, gali pavydėti net didžiausios krepšinio žvaigždės. Maždaug iš aštuonių metrų paleistas kamuolys per pratęsimą lėmė lietuvių krepšininkų pergalę finale 18:16 prieš Prancūzijos rinktinę ir triumfą antrosiose pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse. Kai Vutaišanio sporto centre K.Žemaitis, Jonas Vazalis, Martynas Sajus ir Jonas Lekšas atsiėmė aukso medalius ir nuskambėjo Lietuvos himnas, prie finalo didvyrio išsirikiavo didesnė eilė nei prie akylai saugomo Yao Ming'o. Kinų krepšinio žvaigždė įteikė čempionams ir prizininkams žaidynių talismanus ir pasuko išėjimo link, o K.Žemaitis kantriai fotografavosi su žaidynių savanoriais ir žiūrovais. "Kai paleidau kamuolį, jau mačiau, kad geras eina. Beveik iš aštuonių metrų mečiau. O kai įkrito, tai lyg akmuo nuo širdies nukrito. Manau, Kad mes tikrai buvome vertesni to aukso",- sakė Kristupas Žemaitis. - Įspūdingas šūvis Lietuvai lėmė auksą. "Lietuvos rytas".
Didžiojoje Britanijoje vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovavo 11 sportininkų. Mūsų šalies lengvaatlečiai parsivežė penkis medalius - du aukso, vieną sidabro ir du bronzos. Pasak auksą ir sidabrą iškovojusio Mindaugo Biliaus, rezultatai parodė, kad tobulėjimui ribų nėra, tad belieka eiti toliau ir dar labiau stengtis. "Į Didžiąją Britaniją vykau turėdamas tikslą iškovoti medalius abiejose rungtyse. Tačiau, žinoma, sunku buvo pasakyti, kokios spalvos jie galėtų būti. Nors ne paslaptis, kad visada norisi aukso. O iškovojau auksą ir sidabrą. Aišku, norėjosi, kad abu medaliai būtų auksiniai. Truputį apmaudu, kad disko metimo rungtyje užėmiau antrąją vietą. Juk buvo momentas, kai ir pirmavau, bet vis dėlto ukrainiečiui pavyko mane įveikti. Tačiau bet kuriuo atveju šis čempionatas ir jo rezultatai parodė, kad tobulėjimui ribų nėra, reikia eiti toliau", - sakė M.Bilius. - Žinoma, svarbiausias bus Rio de Žaneiro 2016 startas. "Vakaro žinios".
Vienas tituluotų ir labiausiai patyrusių "Klaipėdos granito" žaidėjų Dominykas Galkevičius vadovaujasi posakiu: "Nėra padėties be išeities." Keturiskart Lietuvos čempionas, vilkėjęs ir Lietuvos rinktinės marškinėlius bei ragavęs legionieriaus duonos, džiaugiasi, jog šį sezoną jam tenka dirbti su autoritetą turinčiais treneriais - Robertu Poškumi ir Tomu Ražanausku. 27-erių žaidėjas pasidalijo mintimis apie gyvenimą Klaipėdoje, jį kamavusias traumas, atstovavimą Lietuvos rinktinei, nuolat jį šypsotis priverčiančią šeimą, turiningą laisvalaikį bei vaikystėje krėstus "šposus". Dominykas Galkevičius apie futbolą, "šposus" ir laisvalaikį : "Kaip ir daugelis vaikų, futbolą pradėjau žaisti kieme su draugais. 1994 metų vasarą vyko pasaulio futbolo čempionatas, kuris mane sužavėjo ir užkrėtė futbolo manija. Rugsėjo mėnesį vyresni draugai mane nusivedė į futbolo treniruotę. Pamenu, kad sulaukiau pagyrimų iš pirmojo savo trenerio Vytauto Stanevičiaus. Likau labai patenkintas ir nuo tos dienos iki dabar gyvenu futbolu". "Vakarų ekspresas".
Europos čempionai Dainius Šalenga ir Donatas Slanina pasirašė laisvojo klausytojo sutartis su Lietuvos sporto universitetu ir studijuos treniravimo sistemas. Lietuvos sporto universitete treniruotę surengęs Donatas Slanina teigė, kad yra sukaupęs nemažai vadybos žinių, tačiau labiausiai vilioja trenerio darbas. "Per ilgametę karjerą dirbau su įvairiais treneriais, jie diegė savo sistemas, tačiau norėčiau jas apjungti ir sukurti savąją. Tačiau tam, kas viską susistemintum reikia žinių, todėl ir pasirinkau Lietuvos sporto universitetą", - sakė neseniai krepšininko karjerą baigęs D. Slanina. "Šiaulių kraštas".« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook