Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenės

Bendruomenės

Istoriją gaivina senosios Veliuonos fotografijos (0)

Veliuonos krašto bendruomenės gavo didžiulę dovaną – Lietuvos valstybinis archyvas muziejui padovanojo 1630 kompiuterinėse laikmenose nuskenuotų senųjų fotografijų iš prieškario fotografo Antano Mickaus archyvų. Praėjusį šeštadienį Veliuonos krašto muziejuje susirinkę senieji miestelio gyventojai džiaugėsi didžiuliame ekrane žiūrėdami į savo tėvų, senelių, net prosenelių nuotraukas, juose atpažino save, aptarė atmintyje atgaivintus istorinius įvykius ir Veliuonos istoriją kūrusius žmones.

(Plačiau...)

Bendruomenė duoda kabliuką, meškerioti reikia pačiam (0)

Kaimų ir miestelių žmonės susibūrę į bendruomenes kuria ir įgyvendina projektus, puošiančius aplinką ir turtinančius laisvalaikį. Bet šįkart pasakojimas apie kitokią bendruomenę – apie žmones, kuriuos suvienijo paveldas.

(Plačiau...)

Dviejų šalių jaunimo dovana – žaidimų aikštelės kaimo vaikams (1)

Aštuonias dienas trukusi tarptautinė jaunimo stovykla, kurioje dirbo šešiolika jaunų lenkų ir tiek pat mūsų rajono bendruomenių jaunuolių, keturiems kaimams paliko neįkainojamą dovaną – vaikų žaidimo aikšteles. Viena jų įrengta prie Paskynų kaimo bendruomenės namų. Atsidėkodama darbštiems ir linksmiems stovyklautojams kaimo bendruomenė surengė aikštelės atidarymo šventę, kurioje ir lenkus, ir lietuvius apdalijo dovanomis ir padėkomis, pažadėjo, kad jie čia visada bus laukiami.

(Plačiau...)

Bendruomenės vienybę stiprina gražus kraštovaizdis (0)

Bendruomeninis-visuomeninis ekoturas „Vandens ženklais“ liepos mėnesį užsuko į Smalininkus.  Šio  ekologinio-socialinio kultūros projekto organizatoriai ir dalyviai ragina žmones išsaugoti švarią Lietuvą ir pristato Aplinkos ministerijos rengto kraštotvarkos projektų konkurso parodą.

(Plačiau...)

Imsrės upelio slėnyje verda aktyvus gyvenimas (0)

Miesto gyventojai gražiais vasaros vakarais vaikščiodami ar mindami dviračio pedalus Imsrės pakrantėse nutiestais takais retai beprisimena, kaip ši vieta atrodė prieš keletą metų. Tiesą sakant, tuomet jie negalėjo ir priartėti prie upelio per krūmynus, šiukšles ir kitokias neįveikiamas kliūtis. Kai kuriose vietose tik nuspėti galėjai, kad čia esama vandens tėkmės. Dabar upės slėnis tapo viena mėgiamiausių jurbarkiečių ir svečių aktyvaus laisvalaikio leidimo vietų.

(Plačiau...)

Veseliją prie dvaro šventė visa Veliuona (0)

Žmones labiausiai vienija tradicijos. Ir ne tik tos, kurias kuria dabarties bendruomenės, o jų patvarumą ir prasmę dar turi patikrinti laikas. Labiausiai vienija senosios, pasakojančios, kaip gyveno mūsų tėvai ir protėviai, kurių nepažindami tebūtume kaip medžiai be šaknų. Veliuoniškiams neįkainojamą lobį paliko Antanas ir Jonas Juškos, o jį atrasti padeda  tautosakininkų vardu besivadinanti gimnazija, šį pavasarį jau ketvirtą kartą sukvietusi visą bendruomenę į veliuoniečių lietuvių veselijos vaidinimą.

(Plačiau...)

Šimkaitiškiai augina patriotišką jaunuolyną (0)

Gegužės 18-ąją Šimkaičiuose prisimintas ir pagerbtas partizanų generolas Jonas Žemaitis ir visi, kovojusieji ir kritusieji už Lietuvos laisvę. Į iškilmingą minėjimą susirinko Lietuvos laisvės kovų dalyviai ir kiti, gyvai menantys tą legenda virtusį mūsų istorijos tarpsnį, kai Tėvynės laisvė buvo svarbiau už Dievo duotą gyvybę. Dalyvavo ir gražus būrys jaunimo, iš mažens mokomo mylėti Tėvynę ir gerbti tautos didvyrių atminimą.

(Plačiau...)

Raudoniškiai į verbą surišo savo bendruomenišką vienybę (0)

Gandrinių šventė Raudonės pagrindinėje mokykloje – viena smagiausių ir gražiausių. Visi jai ruošiasi, puošiasi, skuba pasidžiaugti ir pasižmonėti, ir parsinešti į namus šilumos, kurią parneša į gimtinę grįžtantys gandrai. Šiemet Gandrinės Raudonėje buvo ypač gražios, papuoštos dailės mokytojos Vilmos Urbštienės ir jos mokinių surišta didžiule verba.

(Plačiau...)

Turnyras subūrė krepšininkus ir kaimo bendruomenes (0)

Šeštadienį Klausučiuose baigėsi ketvirtasis Seredžiaus krašto krepšinio turnyras. Šiemet dėl Klausučių kredito unijos taurės kovojo dešimt komandų. Atkaklios kovos aikštelėje subūrė ne tik krepšiniui neabejingus kaimų gyventojus, bet ir savo komandas palaikančias Seredžiaus, Veliuonos, Raudonės, Kauno rajono Vilkijos ir Čekiškės seniūnijų kaimo bendruomenes.

(Plačiau...)

Tilžės aktas nutiesė kelią Mažajai Lietuvai į Didžiąją (0)

Lapkričio 30-ąją minima Tilžės akto diena – šis 1918 m. pasirašytas dokumentas turėjo svarbią reikšmę Mažosios Lietuvos prisijungimui prie Didžiosios Lietuvos. Tilžės akto diena paminėta ir Smalininkuose – Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras ir Smalininkų miesto biblioteka surengė Jono Vanagaičio almanacho „Kovos keliais“ pristatymą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook