Jurbarko krašto kultūrinė erdvė

Jurbarko krašto kultūrinė erdvė

Viešvilės miestelio dienų leitmotyvas – garbė (0)

Rugpjūčio 3-4 d. Viešvilė šventė miestelio dienas „Karyba nuo viduramžių iki...“. Karine dvasia persmelktoje šventėje daug kalbėta apie garbę: kareivišką, kovas už Lietuvos laisvę ir garbę, garbę būti aktyvios ir darbščios bendruomenės dalimi. Pirmą kartą viešviliečiai išrinko ir apdovanojimu „Viešvilės garbė“ įvertino verčiausius savo bendruomenės narius.

(Plačiau...)

Sinagogų aikštės memorialas – apie kiekvieną ir kiekvienam (0)

Liepos 19 d. po trejų metų įtempto darbo ir pastangų Kauno g., Sinagogų aikštėje, atidarytas memorialas, įamžinantis Jurbarke gyvenusios gausios žydų bendruomenės atminimą ir telkiantis vienybei. Memorialas pastatytas, sutelkus po pasaulį išsibarsčiusios žydų ir Jurbarko krašto bendruomenės jėgas, paremtas privačia iniciatyva ir savanoryste, geranoriškumu ir supratimu, kad tik istorinė tiesa veda į taikią ateitį.

(Plačiau...)

Pašnekesiai su Samueliu Tacu (0)

Prieš savaitę Jurbarke viešėjo iš Niujorko atvykęs žymus kineziterapeutas, meno kolekcionierius Samuelis Tacas (Schmuel Ischak Tatz). Kodėl Jurbarke? Kodėl dabar? Ko gero ne vienam kilo nemažai klausimų.

(Plačiau...)

Veliuoniečių veselijoje sušoktas trankus kadrilis (0)

Birželio 8 d. Veliuonoje vykusio respublikinio XVII tradicinių amatų, muzikavimo ir liaudiškų šokių festivalio „Veliuonos kadrilis“ įžanga buvo įspūdinga – šeštą kartą Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos moksleiviai, padedami bendruomenės, pastatė vaidinimą „Veliuoniečių lietuvių veselija“ pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą“.

(Plačiau...)

Rezervato paslaptis atskleidžia naujoji ekspozicija (0)

Gegužės 23 d. atidarytas Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato Lankytojų centras. Nors ekspozicija įrengta ir lankytojus priima jau nuo praėjusių metų rudens, visuomenei apie galimybę pažinti rezervato paslaptis garsiai pranešta dabar – kai gražus oras taip ir kviečia keliauti į gamtą.

(Plačiau...)

Mokyklos šimtmečio šventė – tiltas tarp praeities ir dabarties (0)

Gegužės 25 d. Juodaičiuose paminėtas mokyklos šimtmetis – visas miestelis klegėjo kaip didžiulis mokyklos kiemas, pilnas jaunų veidų ir balsų. Ir ne tik dabartinės mokyklos bendruomenės, kuri surengė puikią šventę, bet visų, sugrįžusių į savo mokyklą ir savo jaunystę. Džiaugsmo netemdė net tai, kad nuo rugsėjo Juodaičių mokykla liks tik Veliuonos gimnazijos skyriumi. 

(Plačiau...)

Muziejuje – šiuolaikinio žmogaus ir tradicijų susitikimas (0)

Gegužės 17 d. Jurbarko krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena ir nuo 2005 m. daugelyje šalių švenčiama Europos muziejų naktis. Popietę prasidėję renginiai tęsėsi iki pat vakaro, o dalyviai galėjo susipažinti su tradiciniais lietuviškais amatais. 

(Plačiau...)

Iš širdies gimtinės neišplėši (0)

Į gegužės 3-iąją vykusį tradicinį Lietuvių kalbos draugijos (LKD) Jurbarko skyriaus renginį „Iš širdies gimtinės neišplėši“, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, susirinko gražus būrelis gimtosios kalbos puoselėtojų.

(Plačiau...)

Pilies restauracijos darbai prasidėjo šautuvo radybomis (0)

Balandžio 17 d., vykdant Panemunės pilies pietinio korpuso restauracinius darbus, rastas karabinas. Manoma, kad ginklas gali būti pagamintas XX a. pirmojoje pusėje.

(Plačiau...)

Susipažinti su Eržvilko kraštu – į muziejų (0)

Balandžio 18 d. Jurbarko krašto muziejuje skambėjo eržvilkietiška kalba ir muzika – čia surengta Eržvilko diena. Seniūnijų dienos muziejuje rengiamos jau trečius metus, o šiemet, LR Seimui metus paskelbus Žemaitijos metais, prisistatyti jurbarkiečiams pakviesti rajono žemaičiai – eržvilkiškiai. 

(Plačiau...)

Bibliotekininkų dūzgėse – saldus nuveiktų darbų medus (0)

Balandžio 23-29 d. šalies bibliotekose vykstanti nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradėta aukščiausia nata – pavasariška žiedų karūna karūnuota Metų bibliotekininkė. Šiemet ja tapo fondų organizavimo skyriaus vedėja Laima Pernarauskienė.

(Plačiau...)

Meniškas margutis džiugina akis (0)

Džiugiai pavasario šventei stovint ant slenksčio, prisimenami įvairiausi kiaušinių marginimo būdai – juk be margučio Šv. Velykų neįsivaizduojame. Parduotuvių lentynoms lūžtant nuo įvairiausių kiaušinių dažų ir lipdukų, dar galima sutikti darbštuolių, kiaušinius marginančių kruopštumo ir kantrybės reikalaujančiais senoviniais būdais.

(Plačiau...)

Įžvalgos apie kultūrininkų misiją ir jų kasdienybę (0)

Balandžio 15-ąją švenčiama Kultūros diena šiemet Jurbarke paminėta išskirtiniais renginiais – egzotišku indėnų būgnų skambesiu, aborigenų instrumento – didžeridū muzikos pamokomis, haiku užsiėmimu, Kinijos muzikantų pasirodymu, o patys kultūrininkai atgaivos ir kūrybinio azarto pasisėmė pusryčiuose su aktoriumi, režisieriumi Valentinu Masalskiu. 

(Plačiau...)

Antroji pažintis su Kroatijos turtais (0)

Balandžio 5 d. Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“. Tai jau antroji Kroatijos ambasados pastangomis Jurbarke surengta paroda. Prieš metus jurbarkiečiai grožėjosi Davoro Rostuharo fotografijų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“.

(Plačiau...)

Eržvilko bendruomenė pagerbė krašto spindulius (0)

Kai švysteli smagus saulės spindulys, sakome, kad graži diena. Kai žmogaus gyvenimą galime prilyginti spinduliui, žinome, kad tokių žmonių turintis kraštas yra tvirtas, nes yra kuo pasitikėti, į ką lygiuotis ir kam padėkoti už, atrodytų, paprastus, bet išties labai svarbius darbus. 

(Plačiau...)

Veliuoniškiai pagerbė kraštui nusipelniusius žmones (0)

Veliuonos bendruomenė jau antri metai vasario 16-ąją pagerbia žmones, garsinančius šį kraštą. Ir šįkart, Lietuvai svarbią dieną, nusilenkė kraštiečiams, kurie savo darbu, užmojais, energija – kaip stiprų medį – augina ir puoselėja Veliuoną. 

(Plačiau...)

„Krištolinės lelijos“ – dirbantiems iš širdies (0)

Vasario 9-ąją „Krištolinėmis lelijomis“ pagerbti Jurbarko kraštui nusipelnę žmonės – už gerą darbą, kilnų poelgį, šviesią mintį. Pirmąkart surengtoje Padėkos dienoje įteikta dešimt apdovanojimų, bet nė vienas nominantas vien sau nuopelnų neprisiskyrė ir teigė, kad šiuo įvertinimu dalijasi su būriu bendraminčių, be kurių rezultato nebūtų pasiekę.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook