Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Vinco Grybo metų renginius vainikavo šventė meno gurmanams (0)

Šiais metais minimos 130-osios skulptoriaus Vinco Grybo gimimo metinės. Ta proga Jurbarko r. savivaldybė 2020-uosius paskelbė V. Grybo metais, o buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse įsikūrusiame V. Grybo memorialiniame muziejuje surengtas ne vienas šiai datai paminėti skirtas renginys.

(Plačiau...)

Šventė – kaip meistriška novelė (0)

Paskutinis rugsėjo penktadienis – „Veliuonos novelės“ diena. Šis giliausias tradicijas turintis literatūrinis renginys ir šiemet įvyko tradiciškai puikiai – su viešnage pas Cvirką, su rašytojų giraitės apvaikščiojimu, nusilenkimu broliams Juškoms ir novelių skaitymu. O kadangi šie metai – ne premijos, nebuvo oficialių kalbų, ir renginys tapo išgrynintas ir nugludintas, kaip tikro meistro parašyta novelė.

(Plačiau...)

Veliuona ruošiasi mažosios kultūros sostinės metams (0)

Ateinančiais metais vėl turėsime mažąją kultūros sostinę – taip 2021-aisiais Lietuvoje bus tituluojama Veliuona bei dar devyni šalies miesteliai. Veliuoniečiai šio vardo siekė suvieniję visų seniūnijos ir miestelio institucijų bei bendruomenių pajėgas.

(Plačiau...)

Parodoje – žiūrėti, skaityti, galvoti... (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikianti dailės paroda „Moteris visokia“ įprasmina Jurbarko suaugusiųjų dailės studijos 21-ąjį kūrybinį sezoną. Kovą planuotas atidarymas ir susitikimas su darbų autoriais neįvyko dėl visiems žinomų priežasčių, tačiau „Šviesai“ pasisekė parodoje sutikti ir dailininkių, ir studijos vadovę, ir menotyrininką, su kuriais ir pavaikštinėkime tarp moteriškumą liudijančių paveikslų.

(Plačiau...)

Švenčiame Antano Sodeikos jubiliejinius metus (0)

Akordeonininko Audriaus Daučiansko koncertu vasario 25 d. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla pradėjo renginių ciklą, skirtą dainininko, vargonininko ir pedagogo Antano Sodeikos 130-osioms gimimo metinėms. Šiemet taip pat sukanka 30 metų, kai meno mokyklai buvo suteiktas garsiojo kraštiečio vardas.

(Plačiau...)

Pokalbio kviečia rankų darbo lėlės (0)

Vos įžengus pro Jurbarko viešosios bibliotekos duris į jus įsminga keliolika porų smalsių akių – prieiti,  atidžiau pažvelgti ir trumpam grįžti į pasakų pilną vaikystę kviečia marijampolietės menininkės Kristinos Venslauskienės rankų darbo lėlės. Bibliotekoje atidaryta paroda „Iš meilės...“ lėles pakalbinti kvies visą mėnesį.

(Plačiau...)

Gitaros vyrus sugrąžina į jaunystės dienas (0)

Šiandien „Kultūros salos“ svečiai – du vyrai su gitaromis. Tai jurbarkiečiai Aridonas Daukša ir Kęstutis Bastys. Daug kam žinomi, daug kur kviečiami ir neatsisakantys Jurbarko bardų klubo nariai. Gitaros į šių vyrų rankas pateko seniai, o sugrįžimas prie muzikos primena smagias ir skambančias jaunystės dienas.

(Plačiau...)

Mantas Bendžius: gera būti namie (0)

Manto Bendžiaus koncertas „Namie“ vasario 1 d. įvyko sausakimšoje Jurbarko parodų ir koncertų salėje. Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius pirmąjį solinį koncertą surengė gimtajame Jurbarke – mieste, kuriame pradėjo savo kelionę į didžiąsias artistiškumo scenas.

(Plačiau...)

Smagiausia šokti ir dainuoti saviems (0)

Sausio 4 d. Veliuonos kultūros centro kolektyvai į koncertą sukvietė savus – veliuoniškius. Konkursuose, festivaliuose ir kitų seniūnijų ar miesto renginiuose pasirodantys šokėjai ir dainininkai kartais pritrūksta laiko savo darbu pradžiuginti šeimas, artimuosius ir kaimynus, o šįkart teatralizuotas vaidinimas ir buvo skirtas tiems, kurie už gražias akimirkas atsidėkoja gausiausiais ir šilčiausiais plojimais.

(Plačiau...)

Tautodailės metus pradėjo teatras (0)

Šiemet švenčiame Tautodailės metus. Juos gražiai pradėjo Jurbarko kultūros centras, sausio 8 d. pakvietęs į tautodailininko Juozo Videikos kūrybos parodą „Konstantino Glinskio teatro žentas“. Parodos atidarymas buvo šeimyniškai šiltas ir jaukus – kaip ir tautodailė. 

(Plačiau...)

Paroda – jubiliejų mininčiai poetei (0)

Jurgeliškių kaime gimusiai poetei Aldonai Elenai Puišytei sausio 4 d. sukako 90 metų. Girdžių miestelio bibliotekininkė Vilija Soškienė ta proga parengė parodą apie garsiąją kraštietę. Parodoje – poetės parašytos knygos, taip pat – straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga iš kraštotyrininko Vytauto Lekučio rinkinių.

(Plačiau...)

Rašytojos viešnagė – malonumas skaitytojams (0)

Susitikti su rašytoju taip pat įdomu, kaip ir skaityti jo knygas – rašytojai kalba dažniausiai itin žodingai ir vaizdingai, jie turi ką papasakoti, be to, galima pasmalsauti, kaip atsiranda jų knygos. Lapkričio 29 d. knygos bičiulius Jurbarke ir Smalininkuose nudžiugino susitikimas su rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininke Birute Jonuškaite.

(Plačiau...)

Knyga apie Smalininkų įžymybę (0)

Justino Stonio įkurtam Smalininkų senovinės technikos muziejui sukakto 15 metų. Ta proga jo savininkas inžinierius, išdėjas, doc., filosofijos dr. J. Stonys išleido knygą „Senovinės technikos muziejus Smalininkuose. 15 metų“. Apie knygą, jos autorių, esamas ir būsimas muziejaus problemas mintimis dalijasi mūsų kraštietis, rajono Garbės pilietis, profesorius, habilituotas dr. Arnoldas Piročkinas. 

(Plačiau...)

Rajono kultūrininkams – padėkos už aistrą savo darbui (0)

Praėjusį šeštadienį Jurbarko kultūros centras pakvietė į tradicinį metų pabaigos teatralizuotą mėgėjų meno kolektyvų koncertą. Renginyje taip pat įteikti Jurbarko r. savivaldybės apdovanojimai kultūros darbuotojams.

(Plačiau...)

Pasveikintos krašto auksarankės (0)

Tauragės krašto „Santakos“ muziejuje pagerbti tikri auksarankiai, čia susirinkę iš visų keturių apskrities savivaldybių – Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko. Komisija paskelbė šių metų „Aukso vainiko“ regioninio turo nominantus.

(Plačiau...)

Į biblioteką – lyg į antrus namus (0)

Saulėtą spalio 26 d. popietę į Girdžių biblioteką rinkosi smagiai nusiteikę girdžiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai. Tai – ištikimiausi bibliotekos skaitytojai, atskubėję paminėti Girdžių bibliotekos 70-mečio jubiliejaus. Kaip ir kasdien juos svetingai pasitiko bibliotekininkė Vilija Stoškienė.

(Plačiau...)

Kauno gatvė pasipuoš skulptūromis (0)

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) pradeda įgyvendinti seniai planuotą projektą „Kauno gatvė pasakoja“, kuriam finansavimas gautas tik trečią kartą pateikus paraišką Lietuvos kultūros tarybai. Jau pavasarį Kauno g. turėtų papuošti keturios metalo plastiko skulptūros.

(Plačiau...)

Akimirkos, skirtos prisiminti ir susipažinti (0)

Jurbarko krašto muziejuje iki spalio vidurio veiks fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų paroda „Akimirkos“. Keturiasdešimtyje nuotraukų užfiksuoti žymiausi kultūros ir meno pasaulio atstovai kasdienėse situacijose.

(Plačiau...)

Miesto legendai veidą sukūrė menininkų bendruomenė (0)

Jurbarko krašto šventės pagrindinė diena, rugpjūčio 24-oji, prasidėjo neįprastoje erdvėje – Vinco Grybo memorialinio muziejaus kieme. Išradingosios muziejaus darbuotojos drauge su menui neabejingais jurbarkiečiais įgyvendino grandiozinį planą – nuo šiol muziejaus pievelėje parko lankytojus pasitiks miesto legendos personažai – milžinai Juras ir Barkus. 

(Plačiau...)

Jurbarko žydų gyvenimas – Atminimo knygoje (0)

Šią liepą Sinagogų aikštėje atidengiant memorialą Jurbarko žydų bendruomenei ir jų gelbėtojams atminti, į savo senelių miestą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko Džoelis Alpertas (Joel Alpert). Jurbarkiečiams jis atvežė neįkainojamą dovaną – iš hebrajų į anglų kalbą išverstą Jurbarko atminimo knygą, pasakojančią apie iš Jurbarko kilusius žydus, išvykusius į kitas šalis prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Šis pašnekesys su Džoeliu ALPERTU – apie Jurbarką jo namuose Viskonsine ir apie prasmingus darbus atvykus į Lietuvą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook