Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Šauniausia šalies kapela davė garo Briuselyje (0)

Daug kur grojusi ir visiems patinkanti Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ spalio antroje pusėje vyko į Briuselį. Kelionė į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę – tai dovana meno mėgėjų kolektyvui, kuris LRT televizijos laidos „Duokim garo“ tradicinių kapelų varžytuvėse tapo nugalėtoju.

(Plačiau...)

Nuosprendis: kaltas. Vaidinti iki gyvos galvos! (0)

„Stot! Teismas eina“, – skambėjo Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje. Teisiamasis – Konstantino Glinskio teatro aktorius Juozapas Abromavičius. Kaltinimas – nuolat klastojo dokumentus ir gyveno prisidengęs svetimomis pavardėmis. Švenčiančiam 85-mečio jubiliejų Juozapui teismo posėdį surengė teatro bičiuliai, sveikino ir sveikatos linkėjo jo talento gerbėjai.

(Plačiau...)

Muzikantus nuoširdžiai sutiko bičiuliai Krailsheime (0)

Rugsėjo pabaigoje Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai viešėjo Vokietijos mieste Krailsheime. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tiesia tvirtą kultūrinį tiltą – pučiamųjų instrumentų orkestras „Šventė“, smuikininkai, kanklininkai, skudutininkai bei muzikantų mokytojai į Krailsheimą vyko jau antrą kartą.

(Plačiau...)

Minčių trupinukai parodoje „Laiko taku“ (0)

Jurbarko kultūros centre (KC) II aukšto fojė atidaryta Vaido Pračkailos paveikslų paroda. Nežinote, kas jis toks? Tikrai žinote. Padėjęs į šalį dažus ir teptukus Vaidas tampa sudegusio teatro artiste zanavyke Apolionija Zizirskiene. Spalvinga persona, užkariavusi scenas ir televizijos ekranus, savo menišką prigimtį išlieja ir drobėse.

(Plačiau...)

Kūrybos puota skulptoriaus jubiliejui (1)

Spalio 3-oji – skulptoriaus Vinco Grybo gimtadienis, šiemet – 125-asis. Paminėti šį jubiliejų į jo namus, dabar – memorialinį muziejų, iš įvairių pasaulio kontinentų susirinko plati Grybų giminė, o didelį būrį jurbarkiečių neabejotinai patraukė ne tik įvairi ir įdomi renginio programa, bet ir pagarba skulptoriaus talentui ir jo asmenybei.

(Plačiau...)

Aplink Lietuvą keliaujantys raiteliai sustojo Smalininkuose (0)

Rugsėjo 4 d. prasidėjęs istorinis žygis žemaitukų žirgais „Žemė-žmogus-žirgas“ pasiekė Jurbarko rajoną. Iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai buvo palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą sekmadienį kirto Nemuną ties Jurbarku, o nakvoti apsistojo Smalininkuose.

(Plačiau...)

Archeologų radiniuose – pilėnų kasdienybės trupiniai (0)

Geras šeimininkas savo turtu rūpinasi nuolat. 1982 metais Panemunės pilį įsigijus Vilniaus dailės akademijai (VDA) šis architektūros paminklas atgijo. Naujųjų šeimininkų rūpesčiu 2009-2012 m. rekonstruotas vakarinis ir dalis pietinio korpuso. Liepos 1 d. į pietinį Panemunės pilies korpusą vėl grįžo statybininkai.

(Plačiau...)

Tautodailininkus vėl kviečia „Aukso vainikas“ (0)

Jau vienuoliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtas ,,Aukso vainiko“ apdovanojimas bus skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučiai, sodai, verbos ir kita) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos paminklai).

(Plačiau...)

Europiadoje – šokio ir dainos šventėje (0)

Rugpjūčio 5-9 dienomis Švedijos miestas Helsingborgas pasipuošė spalvingais plakatais, ryškiais kaspinais ir įvairiaspalviais tautiniais kostiumais vilkinčiais europiečiais, nes čia vyko 52-asis tarptautinis liaudies dainų ir šokių festivalis Europiada. Šioje šventėje dalyvavo daugiau kaip 6000 šokio ir dainos mylėtojų. Į Helsingborgą atvyko ir keletas kolektyvų iš Lietuvos, tarp jų – ir ansamblis „Veliuonietis“, vadovaujamas Adelės Baublienės ir Jadvygos Žemliauskienės.

(Plačiau...)

Skirsnemunės teatro premjera – džiaugsmas žiūrovams ir artistams (0)

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus mėgėjų teatras vėl švenčia premjerą. Rugpjūčio 22 d. skirsnemuniečiai išvydo trečiąjį teatro pastatymą – Augustino Griciaus komediją „Ponulis“.

(Plačiau...)

Architektas Kinijos miestų chaose ieško formos ir turinio (0)

Kinijos miestų kaimai (angl. urban village) – reiškinys, būdingas didiesiems šios šalies miestams. Iki 1 kv. km užimantys miesto rajonai, tarsi atskiri pasauliai šiuolaikiniuose dangoraižių, betono ir stiklo megapoliuose, savo išskirtinumu, keistumu ir savitumu sužavėję jauną architektą jurbarkietį Vilių Juknevičių.

(Plačiau...)

Gražiose Dainių sodybose latviai aikčiojo iš susižavėjimo (0)

Praėjusį ketvirtadienį į Jurbarką dideliu turistiniu autobusu užsuko kaimynai latviai – gėlininkai ir sodininkai, kurių kelionės tikslas buvo pasidairyti po gražias mūsų krašto sodybas.

(Plačiau...)

Choreografė Kristė kuria ir naktį, šoka ir namie (0)

Greitai prabėgo Kristės Donauskienės vasara. Būdama šokių mokytoja Kristė dar niekada nėra turėjusi ilgų mokytojiškų atostogų – jas pakoreguoja šokiai. Bet dėl to choreografei nė kiek neapmaudu – kai turi svajonių profesiją ir dirbi mėgiamą darbą, atostogų nepasigendi. Ir paskutinėmis vasaros dienomis Kristės mintys sukasi apie naująjį šokių studijos „Dona“ sezoną ir galvoje rikiuojasi naujų šokių žingsneliai.

(Plačiau...)

Skirsnemunėje – premjera! (0)

Skirsnemunės teatras rugpjūčio 22 d. miestelio šventės ir šv. Baltramiejaus atlaidų proga parodė spektaklio premjerą – A. Griciaus „Ponaitis“.

(Plačiau...)

Muzikinės kelionės po Europą stotelė – svetingasis Vadžgirys (0)

Rugpjūčio 11 d. Vadžgirio šv. Juozapo bažnyčioje koncertą surengė choras iš Vokietijos „Junges Ensemble Dresden“. Choristai į Vadžgirį atvyko ne tik padainuoti, bet ir pamatyti gražų lietuvišką kaimą.

(Plačiau...)

Viešnagė tėviškėje – (0)

Birutė Liuorytė-Gambus, iš Paryžiaus grįžusi atostogų į tėviškę, Pilies I kaimo bibliotekininkės pakviesta neatsisakė susitikti su kraštiečiais. Pilna bendruomenės salė liudijo, kad gimtinėje Birutės pasiilgsta ne tik mama.

(Plačiau...)

Čikagoje stebino dangoraižiai ir lietuvybę puoselėjantys tautiečiai (0)

Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje, kuri liepos 3-5 d. vyko Čikagoje, dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“. Kolektyvo vadovė Dalė Jonušauskienė „Šviesos“ skaitytojams papasakojo tik dalelę iš galybės įspūdžių, nes visko, ką patiri tokiose šventėse ir tokiose kelionėse, nei išpasakosi, nei aprašysi.

(Plačiau...)

Popieriniuose rėmuose supasi Sandros norai ir idėjos (0)

Kas yra menininkas? Ar tai – asmuo, pabaigęs meno studijas, dirbantis meno srityje ir iš to uždirbantis? Ar tai žmogus, kurio profesija – toli nuo meno, tačiau jis kiekviename akmenėlyje ar šakelėje, paprasčiausioje, kitų akimis, šiukšlėje įžvelgia meno kūrinį? Ir ne tik mato, bet degdamas begaline aistra ir paskendęs euforijoje kuria neįtikėtinus dalykus. Tikriausiai abu apibrėžimai tinka. Sandrą Mielkaitytę drąsiai galima priskirti antrajai grupei – širdies menininkams.

(Plačiau...)

Juozo Videikos darbų paroda – įdomi stotelė Muziejų kelyje (0)

Jurbarko krašto muziejuje dar visą rugpjūtį bus eksponuojami tautodailininko Juozo Videikos kūriniai. Rodomi mažieji medžio drožiniai ir stacionarių skulptūrų, stovinčių įvairiose Lietuvos vietose, fotografijos. Ši paroda – dalis edukacinio projekto „Lietuvos muziejų kelias“, kurio tema šiemet – liaudies meno grožis.

(Plačiau...)

„Veliuonietis“ pasikvietė į gegužinę ant piliakalnio (0)

Sekmadienio vakarą į smagią gegužinę ant Veliuonos Ramybės piliakalnio kvietė „Veliuonietis“. Ir savi rinkosi, ir svečiai dairėsi – visi laukė Nemune pasirodant senovinio kurėno burės, ženklo, kad atvyksta patys garbingiausieji sveteliai, o sulaukę pasitiko skambiai, su daina ir muzika, kaip ir dera ilgai lauktus žmones priimti.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook