Kultūros sala

Kultūros sala

Senovinės muzikos duetas mėgaujasi grojimu ir žavi klausytojus (0)

Sekančiuosius kultūrinį Jurbarko krašto gyvenimą dar praėjusių metų pabaigoje nudžiugino naujas muzikinis kolektyvas – senovinę muziką grojantis duetas Laura Matuzaitė-Kairienė ir Lina Lukošienė.

(Plačiau...)

Knygos puslapiuose – atminimo verti Lietuvos herojai (0)

Penktadienio popietę visuomenei pristatyta knyga „Kęstučio apygardos vadai“. Jurbarko viešosios bibliotekos salė seniai bebuvo tokia sausakimša. Čia rinkosi daugiausia vyresnio amžiaus jurbarkiečiai, krašto istorija besidomintys žmonės, knygoje aprašomų įvykių liudytojai ar herojų giminaičiai. Tarp žiūrovų galima buvo išvysti kariškomis uniformomis vilkinčių žmonių.

(Plačiau...)

Rajono bibliotekos laukia knygų ir skaitytojų (0)

Dar 2014 m. pabaigoje Seimas priėmė nutarimą 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Taip nuspręta dėl mažėjančio knygų perkamumo ir skaitomumo, o bibliotekų fondų papildymas ir renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui. Iš valstybės biudžeto papildomai skirta 450 tūkst. eurų, iš kurių 300 tūkst. – naujoms knygoms ir leidiniams įsigyti.

(Plačiau...)

Mokinių kūryba – tarsi atviruko atgimimas (0)

Trijų Karalių dieną apdovanoti respublikinio kalėdinio atviruko konkurso „Aš Tau linkiu...“ nugalėtojai. Beveik trys šimtai mokinių sukurtų atvirukų eksponuojama Vinco Grybo memorialiniame muziejuje, o gražiausius išrinko ne tik specialistų komisija, bet ir žiūrovai.

(Plačiau...)

Stiprūs – tik puoselėdami kultūrą, tradicijas ir tapatybę (0)

Prieš didžiąsias metų šventes dėmesio ir apdovanojimų sulaukia įvairių sričių specialistai, nusipelnę rajono gyventojai. Gruodžio 22 d. Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus dėmesio sulaukė folkloro kolektyvų vadovai ir kraštotyrininkai. Meras ir savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė etnokultūros ir kraštotyros klausimais Regina Kliukienė labiausiai nusipelniusiems tradicijų puoselėtojams įteikė padėkas bei pakvietė pokalbiui prie kavos puodelio.

(Plačiau...)

Dainelės tebeskamba, o šventės nebėra (0)

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoniniame ture, kuris gruodžio 16 d. buvo surengtas Antano Sodeikos meno mokykloje, dainavo 11 solistų ir ansamblių. Komisija pasigedo dalyvių gausos, o dainorėlius parengusios mokytojos – šventės.

(Plačiau...)

Knygoje – Mažosios Lietuvos liekanos (0)

Gruodį Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatytas naujas leidinys apie Mažąją Lietuvą – tai Martyno Purvino, šio krašto tyrinėtojo, knyga „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais“. Knygą pristatyti atvyko jos autorius M. Purvinas kartu su žmona ir pagalbininke architekte Marija Purviniene bei leidėjas, žurnalo „Voruta“ redaktorius Juozas Vercinkevičius.

(Plačiau...)

Premijuotam režisieriui įkvėpimo teikia... liūdesys (0)

2015 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija gruodžio 16 d. įteikta Gintarui Zareckui – Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui, o gruodžio 28-ąją jis įvertintas ir Jurbarko rajono savivaldybės padėka – už ilgametį kūrybinį darbą ir aktyvią kultūrinę veiklą.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai šventes pasitiko naujame kultūros centre (0)

Mažuose miesteliuose vienas po kito atveriami kultūros židiniai – lapkričio pradžioje į rekonstruoto kultūros centro atidarymą kvietė eržvilkiškiai, o gruodžio 11 d. atnaujintą kultūros centro pastatą Veliuonoje, linkėdamas saugoti tai, kas padaryta, pašventino klebonas Šarūnas Leskauskas. Daugiau nei dvejus metus užtrukusi rekonstrukcija išvargino kultūros darbuotojus, todėl ir jiems, ir visiems veliuoniškiams, besilankantiems renginiuose, metų pabaigos šventės buvo dar džiugesnės.

(Plačiau...)

Padėka už etninės kultūros puoselėjimą (0)

Gruodžio 8 dieną Vilniaus Rotušėje vyko Etninės kultūros globos tarybos 15 metų minėjimas ir Etnografinių regionų metų užbaigimo renginys, kuriame dalyvavo visų savivaldybių atstovai, o padėkos raštais pagerbti didieji etninės kultūros puoselėtojai, viena jų – Jurbarko r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Regina Kliukienė.

(Plačiau...)

„Dargaitėliuose“ groja žindaitiškiai (0)

Šių metų pavasarį Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus kultūrinės veiklos organizatorius Algirdas Petruitis subūrė kapelą „Dargaitėliai“, kurios pirmas viešas pasirodymas buvo Žindaičių kaime vykusioje Joninių šventėje. Po sėkmingo debiuto kapelos muzikantai grojo ir kaimo Rudens šventėje, praskaidrina bendruomenės vakarus.

(Plačiau...)

Jubiliejiniame „Mituvos“ koncerte skambėjo vadovo sukurta muzika (0)

Laikas su muzika niekada nebūna liūdnas ar nuobodus, todėl ir bėga greitai. Trisdešimtmečio sulaukusi Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela „Mituva“ lapkritį surengė jubiliejinį koncertą, kuriame dalyvavo ir kiti meno mėgėjų kolektyvai, su kuriais kapelą suvedė muzika.

(Plačiau...)

Lietuviškam kraštovaizdžiui – baltų tradicijos ir individualumas (0)

Užbaigus lauko darbus, nuvytus paskutiniams žiedams ir augalams panirus į žiemos laukimą pats laikas apsidairyti, kaip gyvename, kokia aplinka mus supa. Ar žvelgiančius pro namų ar darbovietės langus, einančius gatve ar parko takais pamalonina harmoningi vaizdai, ar norisi nuleidus akis greičiau pasiekti namus ir pasislėpti už užuolaidų?

(Plačiau...)

Eržvilkiškiai kultūros semsis naujuose namuose (0)

Lapkričio 6-osios vakarą ryškiomis šviesomis ir skambančiomis bandonijomis į atidarymo šventę pakvietė atnaujintas Eržvilko kultūros centras. Pirmą kartą šie kultūros namai, tada pavadinti iš Eržvilko kilusio kultūros ministro Juozo Banaičio vardu, duris atvėrė dar 1974 m. Šventvagiškoje vietoje – ant senųjų kapinių išdygęs pastatas niekad nebuvo pašventintas, tad atveriant duris šviesesnės ateities šiems namams malda linkėjo klebonas Saulius Pavalkis.

(Plačiau...)

Knygoje – nematytos senos fotografijos (0)

Prieš pusantrų metų Jurbarke buvo eksponuojama Kauno viešosios bibliotekos parengta kilnojamoji paroda „Įsikūrę prie Nemuno“, kuria įtaigiai ir patraukliai pristatyta panemunės regiono istorinio, kraštovaizdžio ir urbanistinio paveldo panorama, pasitelkiant iki 1945 m. leistus atvirukus, fotografijas, senąsias graviūras.

(Plačiau...)

Šauniausia šalies kapela davė garo Briuselyje (0)

Daug kur grojusi ir visiems patinkanti Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ spalio antroje pusėje vyko į Briuselį. Kelionė į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę – tai dovana meno mėgėjų kolektyvui, kuris LRT televizijos laidos „Duokim garo“ tradicinių kapelų varžytuvėse tapo nugalėtoju.

(Plačiau...)

Nuosprendis: kaltas. Vaidinti iki gyvos galvos! (0)

„Stot! Teismas eina“, – skambėjo Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje. Teisiamasis – Konstantino Glinskio teatro aktorius Juozapas Abromavičius. Kaltinimas – nuolat klastojo dokumentus ir gyveno prisidengęs svetimomis pavardėmis. Švenčiančiam 85-mečio jubiliejų Juozapui teismo posėdį surengė teatro bičiuliai, sveikino ir sveikatos linkėjo jo talento gerbėjai.

(Plačiau...)

Muzikantus nuoširdžiai sutiko bičiuliai Krailsheime (0)

Rugsėjo pabaigoje Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai viešėjo Vokietijos mieste Krailsheime. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tiesia tvirtą kultūrinį tiltą – pučiamųjų instrumentų orkestras „Šventė“, smuikininkai, kanklininkai, skudutininkai bei muzikantų mokytojai į Krailsheimą vyko jau antrą kartą.

(Plačiau...)

Minčių trupinukai parodoje „Laiko taku“ (0)

Jurbarko kultūros centre (KC) II aukšto fojė atidaryta Vaido Pračkailos paveikslų paroda. Nežinote, kas jis toks? Tikrai žinote. Padėjęs į šalį dažus ir teptukus Vaidas tampa sudegusio teatro artiste zanavyke Apolionija Zizirskiene. Spalvinga persona, užkariavusi scenas ir televizijos ekranus, savo menišką prigimtį išlieja ir drobėse.

(Plačiau...)

Kūrybos puota skulptoriaus jubiliejui (1)

Spalio 3-oji – skulptoriaus Vinco Grybo gimtadienis, šiemet – 125-asis. Paminėti šį jubiliejų į jo namus, dabar – memorialinį muziejų, iš įvairių pasaulio kontinentų susirinko plati Grybų giminė, o didelį būrį jurbarkiečių neabejotinai patraukė ne tik įvairi ir įdomi renginio programa, bet ir pagarba skulptoriaus talentui ir jo asmenybei.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook