Kultūros sala

Kultūros sala

„Dargaitėliuose“ groja žindaitiškiai (0)

Šių metų pavasarį Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus kultūrinės veiklos organizatorius Algirdas Petruitis subūrė kapelą „Dargaitėliai“, kurios pirmas viešas pasirodymas buvo Žindaičių kaime vykusioje Joninių šventėje. Po sėkmingo debiuto kapelos muzikantai grojo ir kaimo Rudens šventėje, praskaidrina bendruomenės vakarus.

(Plačiau...)

Jubiliejiniame „Mituvos“ koncerte skambėjo vadovo sukurta muzika (0)

Laikas su muzika niekada nebūna liūdnas ar nuobodus, todėl ir bėga greitai. Trisdešimtmečio sulaukusi Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela „Mituva“ lapkritį surengė jubiliejinį koncertą, kuriame dalyvavo ir kiti meno mėgėjų kolektyvai, su kuriais kapelą suvedė muzika.

(Plačiau...)

Lietuviškam kraštovaizdžiui – baltų tradicijos ir individualumas (0)

Užbaigus lauko darbus, nuvytus paskutiniams žiedams ir augalams panirus į žiemos laukimą pats laikas apsidairyti, kaip gyvename, kokia aplinka mus supa. Ar žvelgiančius pro namų ar darbovietės langus, einančius gatve ar parko takais pamalonina harmoningi vaizdai, ar norisi nuleidus akis greičiau pasiekti namus ir pasislėpti už užuolaidų?

(Plačiau...)

Eržvilkiškiai kultūros semsis naujuose namuose (0)

Lapkričio 6-osios vakarą ryškiomis šviesomis ir skambančiomis bandonijomis į atidarymo šventę pakvietė atnaujintas Eržvilko kultūros centras. Pirmą kartą šie kultūros namai, tada pavadinti iš Eržvilko kilusio kultūros ministro Juozo Banaičio vardu, duris atvėrė dar 1974 m. Šventvagiškoje vietoje – ant senųjų kapinių išdygęs pastatas niekad nebuvo pašventintas, tad atveriant duris šviesesnės ateities šiems namams malda linkėjo klebonas Saulius Pavalkis.

(Plačiau...)

Knygoje – nematytos senos fotografijos (0)

Prieš pusantrų metų Jurbarke buvo eksponuojama Kauno viešosios bibliotekos parengta kilnojamoji paroda „Įsikūrę prie Nemuno“, kuria įtaigiai ir patraukliai pristatyta panemunės regiono istorinio, kraštovaizdžio ir urbanistinio paveldo panorama, pasitelkiant iki 1945 m. leistus atvirukus, fotografijas, senąsias graviūras.

(Plačiau...)

Šauniausia šalies kapela davė garo Briuselyje (0)

Daug kur grojusi ir visiems patinkanti Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ spalio antroje pusėje vyko į Briuselį. Kelionė į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę – tai dovana meno mėgėjų kolektyvui, kuris LRT televizijos laidos „Duokim garo“ tradicinių kapelų varžytuvėse tapo nugalėtoju.

(Plačiau...)

Nuosprendis: kaltas. Vaidinti iki gyvos galvos! (0)

„Stot! Teismas eina“, – skambėjo Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje. Teisiamasis – Konstantino Glinskio teatro aktorius Juozapas Abromavičius. Kaltinimas – nuolat klastojo dokumentus ir gyveno prisidengęs svetimomis pavardėmis. Švenčiančiam 85-mečio jubiliejų Juozapui teismo posėdį surengė teatro bičiuliai, sveikino ir sveikatos linkėjo jo talento gerbėjai.

(Plačiau...)

Muzikantus nuoširdžiai sutiko bičiuliai Krailsheime (0)

Rugsėjo pabaigoje Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai viešėjo Vokietijos mieste Krailsheime. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tiesia tvirtą kultūrinį tiltą – pučiamųjų instrumentų orkestras „Šventė“, smuikininkai, kanklininkai, skudutininkai bei muzikantų mokytojai į Krailsheimą vyko jau antrą kartą.

(Plačiau...)

Minčių trupinukai parodoje „Laiko taku“ (0)

Jurbarko kultūros centre (KC) II aukšto fojė atidaryta Vaido Pračkailos paveikslų paroda. Nežinote, kas jis toks? Tikrai žinote. Padėjęs į šalį dažus ir teptukus Vaidas tampa sudegusio teatro artiste zanavyke Apolionija Zizirskiene. Spalvinga persona, užkariavusi scenas ir televizijos ekranus, savo menišką prigimtį išlieja ir drobėse.

(Plačiau...)

Kūrybos puota skulptoriaus jubiliejui (1)

Spalio 3-oji – skulptoriaus Vinco Grybo gimtadienis, šiemet – 125-asis. Paminėti šį jubiliejų į jo namus, dabar – memorialinį muziejų, iš įvairių pasaulio kontinentų susirinko plati Grybų giminė, o didelį būrį jurbarkiečių neabejotinai patraukė ne tik įvairi ir įdomi renginio programa, bet ir pagarba skulptoriaus talentui ir jo asmenybei.

(Plačiau...)

Aplink Lietuvą keliaujantys raiteliai sustojo Smalininkuose (0)

Rugsėjo 4 d. prasidėjęs istorinis žygis žemaitukų žirgais „Žemė-žmogus-žirgas“ pasiekė Jurbarko rajoną. Iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai buvo palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą sekmadienį kirto Nemuną ties Jurbarku, o nakvoti apsistojo Smalininkuose.

(Plačiau...)

Archeologų radiniuose – pilėnų kasdienybės trupiniai (0)

Geras šeimininkas savo turtu rūpinasi nuolat. 1982 metais Panemunės pilį įsigijus Vilniaus dailės akademijai (VDA) šis architektūros paminklas atgijo. Naujųjų šeimininkų rūpesčiu 2009-2012 m. rekonstruotas vakarinis ir dalis pietinio korpuso. Liepos 1 d. į pietinį Panemunės pilies korpusą vėl grįžo statybininkai.

(Plačiau...)

Tautodailininkus vėl kviečia „Aukso vainikas“ (0)

Jau vienuoliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtas ,,Aukso vainiko“ apdovanojimas bus skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučiai, sodai, verbos ir kita) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos paminklai).

(Plačiau...)

Europiadoje – šokio ir dainos šventėje (0)

Rugpjūčio 5-9 dienomis Švedijos miestas Helsingborgas pasipuošė spalvingais plakatais, ryškiais kaspinais ir įvairiaspalviais tautiniais kostiumais vilkinčiais europiečiais, nes čia vyko 52-asis tarptautinis liaudies dainų ir šokių festivalis Europiada. Šioje šventėje dalyvavo daugiau kaip 6000 šokio ir dainos mylėtojų. Į Helsingborgą atvyko ir keletas kolektyvų iš Lietuvos, tarp jų – ir ansamblis „Veliuonietis“, vadovaujamas Adelės Baublienės ir Jadvygos Žemliauskienės.

(Plačiau...)

Skirsnemunės teatro premjera – džiaugsmas žiūrovams ir artistams (0)

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus mėgėjų teatras vėl švenčia premjerą. Rugpjūčio 22 d. skirsnemuniečiai išvydo trečiąjį teatro pastatymą – Augustino Griciaus komediją „Ponulis“.

(Plačiau...)

Architektas Kinijos miestų chaose ieško formos ir turinio (0)

Kinijos miestų kaimai (angl. urban village) – reiškinys, būdingas didiesiems šios šalies miestams. Iki 1 kv. km užimantys miesto rajonai, tarsi atskiri pasauliai šiuolaikiniuose dangoraižių, betono ir stiklo megapoliuose, savo išskirtinumu, keistumu ir savitumu sužavėję jauną architektą jurbarkietį Vilių Juknevičių.

(Plačiau...)

Gražiose Dainių sodybose latviai aikčiojo iš susižavėjimo (0)

Praėjusį ketvirtadienį į Jurbarką dideliu turistiniu autobusu užsuko kaimynai latviai – gėlininkai ir sodininkai, kurių kelionės tikslas buvo pasidairyti po gražias mūsų krašto sodybas.

(Plačiau...)

Choreografė Kristė kuria ir naktį, šoka ir namie (0)

Greitai prabėgo Kristės Donauskienės vasara. Būdama šokių mokytoja Kristė dar niekada nėra turėjusi ilgų mokytojiškų atostogų – jas pakoreguoja šokiai. Bet dėl to choreografei nė kiek neapmaudu – kai turi svajonių profesiją ir dirbi mėgiamą darbą, atostogų nepasigendi. Ir paskutinėmis vasaros dienomis Kristės mintys sukasi apie naująjį šokių studijos „Dona“ sezoną ir galvoje rikiuojasi naujų šokių žingsneliai.

(Plačiau...)

Skirsnemunėje – premjera! (0)

Skirsnemunės teatras rugpjūčio 22 d. miestelio šventės ir šv. Baltramiejaus atlaidų proga parodė spektaklio premjerą – A. Griciaus „Ponaitis“.

(Plačiau...)

Muzikinės kelionės po Europą stotelė – svetingasis Vadžgirys (0)

Rugpjūčio 11 d. Vadžgirio šv. Juozapo bažnyčioje koncertą surengė choras iš Vokietijos „Junges Ensemble Dresden“. Choristai į Vadžgirį atvyko ne tik padainuoti, bet ir pamatyti gražų lietuvišką kaimą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook