Kultūros sala

Kultūros sala

Aplink Lietuvą keliaujantys raiteliai sustojo Smalininkuose (0)

Rugsėjo 4 d. prasidėjęs istorinis žygis žemaitukų žirgais „Žemė-žmogus-žirgas“ pasiekė Jurbarko rajoną. Iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai buvo palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą sekmadienį kirto Nemuną ties Jurbarku, o nakvoti apsistojo Smalininkuose.

(Plačiau...)

Archeologų radiniuose – pilėnų kasdienybės trupiniai (0)

Geras šeimininkas savo turtu rūpinasi nuolat. 1982 metais Panemunės pilį įsigijus Vilniaus dailės akademijai (VDA) šis architektūros paminklas atgijo. Naujųjų šeimininkų rūpesčiu 2009-2012 m. rekonstruotas vakarinis ir dalis pietinio korpuso. Liepos 1 d. į pietinį Panemunės pilies korpusą vėl grįžo statybininkai.

(Plačiau...)

Tautodailininkus vėl kviečia „Aukso vainikas“ (0)

Jau vienuoliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtas ,,Aukso vainiko“ apdovanojimas bus skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučiai, sodai, verbos ir kita) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos paminklai).

(Plačiau...)

Europiadoje – šokio ir dainos šventėje (0)

Rugpjūčio 5-9 dienomis Švedijos miestas Helsingborgas pasipuošė spalvingais plakatais, ryškiais kaspinais ir įvairiaspalviais tautiniais kostiumais vilkinčiais europiečiais, nes čia vyko 52-asis tarptautinis liaudies dainų ir šokių festivalis Europiada. Šioje šventėje dalyvavo daugiau kaip 6000 šokio ir dainos mylėtojų. Į Helsingborgą atvyko ir keletas kolektyvų iš Lietuvos, tarp jų – ir ansamblis „Veliuonietis“, vadovaujamas Adelės Baublienės ir Jadvygos Žemliauskienės.

(Plačiau...)

Skirsnemunės teatro premjera – džiaugsmas žiūrovams ir artistams (0)

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus mėgėjų teatras vėl švenčia premjerą. Rugpjūčio 22 d. skirsnemuniečiai išvydo trečiąjį teatro pastatymą – Augustino Griciaus komediją „Ponulis“.

(Plačiau...)

Architektas Kinijos miestų chaose ieško formos ir turinio (0)

Kinijos miestų kaimai (angl. urban village) – reiškinys, būdingas didiesiems šios šalies miestams. Iki 1 kv. km užimantys miesto rajonai, tarsi atskiri pasauliai šiuolaikiniuose dangoraižių, betono ir stiklo megapoliuose, savo išskirtinumu, keistumu ir savitumu sužavėję jauną architektą jurbarkietį Vilių Juknevičių.

(Plačiau...)

Gražiose Dainių sodybose latviai aikčiojo iš susižavėjimo (0)

Praėjusį ketvirtadienį į Jurbarką dideliu turistiniu autobusu užsuko kaimynai latviai – gėlininkai ir sodininkai, kurių kelionės tikslas buvo pasidairyti po gražias mūsų krašto sodybas.

(Plačiau...)

Choreografė Kristė kuria ir naktį, šoka ir namie (0)

Greitai prabėgo Kristės Donauskienės vasara. Būdama šokių mokytoja Kristė dar niekada nėra turėjusi ilgų mokytojiškų atostogų – jas pakoreguoja šokiai. Bet dėl to choreografei nė kiek neapmaudu – kai turi svajonių profesiją ir dirbi mėgiamą darbą, atostogų nepasigendi. Ir paskutinėmis vasaros dienomis Kristės mintys sukasi apie naująjį šokių studijos „Dona“ sezoną ir galvoje rikiuojasi naujų šokių žingsneliai.

(Plačiau...)

Skirsnemunėje – premjera! (0)

Skirsnemunės teatras rugpjūčio 22 d. miestelio šventės ir šv. Baltramiejaus atlaidų proga parodė spektaklio premjerą – A. Griciaus „Ponaitis“.

(Plačiau...)

Muzikinės kelionės po Europą stotelė – svetingasis Vadžgirys (0)

Rugpjūčio 11 d. Vadžgirio šv. Juozapo bažnyčioje koncertą surengė choras iš Vokietijos „Junges Ensemble Dresden“. Choristai į Vadžgirį atvyko ne tik padainuoti, bet ir pamatyti gražų lietuvišką kaimą.

(Plačiau...)

Viešnagė tėviškėje – (0)

Birutė Liuorytė-Gambus, iš Paryžiaus grįžusi atostogų į tėviškę, Pilies I kaimo bibliotekininkės pakviesta neatsisakė susitikti su kraštiečiais. Pilna bendruomenės salė liudijo, kad gimtinėje Birutės pasiilgsta ne tik mama.

(Plačiau...)

Čikagoje stebino dangoraižiai ir lietuvybę puoselėjantys tautiečiai (0)

Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje, kuri liepos 3-5 d. vyko Čikagoje, dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“. Kolektyvo vadovė Dalė Jonušauskienė „Šviesos“ skaitytojams papasakojo tik dalelę iš galybės įspūdžių, nes visko, ką patiri tokiose šventėse ir tokiose kelionėse, nei išpasakosi, nei aprašysi.

(Plačiau...)

Popieriniuose rėmuose supasi Sandros norai ir idėjos (0)

Kas yra menininkas? Ar tai – asmuo, pabaigęs meno studijas, dirbantis meno srityje ir iš to uždirbantis? Ar tai žmogus, kurio profesija – toli nuo meno, tačiau jis kiekviename akmenėlyje ar šakelėje, paprasčiausioje, kitų akimis, šiukšlėje įžvelgia meno kūrinį? Ir ne tik mato, bet degdamas begaline aistra ir paskendęs euforijoje kuria neįtikėtinus dalykus. Tikriausiai abu apibrėžimai tinka. Sandrą Mielkaitytę drąsiai galima priskirti antrajai grupei – širdies menininkams.

(Plačiau...)

Juozo Videikos darbų paroda – įdomi stotelė Muziejų kelyje (0)

Jurbarko krašto muziejuje dar visą rugpjūtį bus eksponuojami tautodailininko Juozo Videikos kūriniai. Rodomi mažieji medžio drožiniai ir stacionarių skulptūrų, stovinčių įvairiose Lietuvos vietose, fotografijos. Ši paroda – dalis edukacinio projekto „Lietuvos muziejų kelias“, kurio tema šiemet – liaudies meno grožis.

(Plačiau...)

„Veliuonietis“ pasikvietė į gegužinę ant piliakalnio (0)

Sekmadienio vakarą į smagią gegužinę ant Veliuonos Ramybės piliakalnio kvietė „Veliuonietis“. Ir savi rinkosi, ir svečiai dairėsi – visi laukė Nemune pasirodant senovinio kurėno burės, ženklo, kad atvyksta patys garbingiausieji sveteliai, o sulaukę pasitiko skambiai, su daina ir muzika, kaip ir dera ilgai lauktus žmones priimti.

(Plačiau...)

Fotografės darbuose – emocijų pliūpsnis (0)

Belaukiant vasariškos kaitros lašelį šilumos ir grožio jurbarkiečiams dovanojo fotografė Auksė Vabalaitė. Jurbarko viešojoje bibliotekoje veikia Auksės nuotraukų paroda „Kas aš esu?“, kuri atsirado kaip Redos Žemelienės šokio spektaklio dalis.

(Plačiau...)

Pagerbti Antanai, Antaninos ir bandonijos (0)

Antaninių vakarą svarbiausieji šventės Antanina ir Antanas – Gintarė Stirbienė ir Darius Kaminskas visus skubančius Šaltuonos lankon pasitiko dar miestelio aikštėje. Kapelos „Santaka“ grojikai ir dainininkai sveikino atvykstančius į trečiąjį respublikinį bandonininkų festivalį „Antanų polka“.

(Plačiau...)

Sidabrinė „Imsrės“ sukaktis Joninių lietuje (0)

Esame įpratę, kad Joninės, arba Rasos, dažniausiai būna šlapios. Ir šįkart trumpiausią metų naktį pasitinkančiuosius plakė sidabrinio lietaus gijos. Ypatingas šis lietus buvo „Imsrės“ folkloro grupės dainininkėms ir vadovei Birutei Bartkutei, mininčioms kolektyvo kūrybinės veiklos 25-mečio jubiliejų. Pasak B. Bartkutės, ar lietus, ar kaitra – atlikėjos turi šypsotis, džiaugtis ir atrodyti gražios. Ir taip ketvirtis amžiaus! O ir vaidinti linksmumo nereikia, nes „Imsrės“ moterys ir mergaitės dainuoja iš visos širdies.

(Plačiau...)

Girdžių teatras iš Punsko parsivežė pagrindinį krivūlės prizą (4)

Lietuvos klojimo teatrų krivūlė, pernai klegėjusi Girdžiuose, šiemet susirinko Lenkijoje, Punske. Dvi dienas sausakimšai pilnoje Punsko lietuviškoje sodyboje skambėjo dzūkų, žemaičių, zanavykų, aukštaičių šnektos, o klojime atgijo lietuvių dramos veikalai. Vaidino ir Jurbarko Konstantino Glinskio bei Girdžių „Mituvio“ teatrai, pastarasis pelnė didįjį krivūlės prizą.

(Plačiau...)

„Era“ dovanojo neįprastą spektaklį (0)

Gegužės 17 d. Jurbarko kultūros centre 15 metų jubiliejų švenčiantis šokio kolektyvas „Era“ moderniai uždavė klausimą – „Kas aš esu?“ Į šiuolaikinio šokio spektaklį žiūrovus pakvietusios Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivės šokdamos ieškojo atsakymo į žmoniją nuo pradžių pradžios varginančius svarstymus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook