Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Skirsnemunėje – premjera! (0)

Skirsnemunės teatras rugpjūčio 22 d. miestelio šventės ir šv. Baltramiejaus atlaidų proga parodė spektaklio premjerą – A. Griciaus „Ponaitis“.

(Plačiau...)

Muzikinės kelionės po Europą stotelė – svetingasis Vadžgirys (0)

Rugpjūčio 11 d. Vadžgirio šv. Juozapo bažnyčioje koncertą surengė choras iš Vokietijos „Junges Ensemble Dresden“. Choristai į Vadžgirį atvyko ne tik padainuoti, bet ir pamatyti gražų lietuvišką kaimą.

(Plačiau...)

Viešnagė tėviškėje – (0)

Birutė Liuorytė-Gambus, iš Paryžiaus grįžusi atostogų į tėviškę, Pilies I kaimo bibliotekininkės pakviesta neatsisakė susitikti su kraštiečiais. Pilna bendruomenės salė liudijo, kad gimtinėje Birutės pasiilgsta ne tik mama.

(Plačiau...)

Čikagoje stebino dangoraižiai ir lietuvybę puoselėjantys tautiečiai (0)

Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje, kuri liepos 3-5 d. vyko Čikagoje, dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“. Kolektyvo vadovė Dalė Jonušauskienė „Šviesos“ skaitytojams papasakojo tik dalelę iš galybės įspūdžių, nes visko, ką patiri tokiose šventėse ir tokiose kelionėse, nei išpasakosi, nei aprašysi.

(Plačiau...)

Popieriniuose rėmuose supasi Sandros norai ir idėjos (0)

Kas yra menininkas? Ar tai – asmuo, pabaigęs meno studijas, dirbantis meno srityje ir iš to uždirbantis? Ar tai žmogus, kurio profesija – toli nuo meno, tačiau jis kiekviename akmenėlyje ar šakelėje, paprasčiausioje, kitų akimis, šiukšlėje įžvelgia meno kūrinį? Ir ne tik mato, bet degdamas begaline aistra ir paskendęs euforijoje kuria neįtikėtinus dalykus. Tikriausiai abu apibrėžimai tinka. Sandrą Mielkaitytę drąsiai galima priskirti antrajai grupei – širdies menininkams.

(Plačiau...)

Juozo Videikos darbų paroda – įdomi stotelė Muziejų kelyje (0)

Jurbarko krašto muziejuje dar visą rugpjūtį bus eksponuojami tautodailininko Juozo Videikos kūriniai. Rodomi mažieji medžio drožiniai ir stacionarių skulptūrų, stovinčių įvairiose Lietuvos vietose, fotografijos. Ši paroda – dalis edukacinio projekto „Lietuvos muziejų kelias“, kurio tema šiemet – liaudies meno grožis.

(Plačiau...)

„Veliuonietis“ pasikvietė į gegužinę ant piliakalnio (0)

Sekmadienio vakarą į smagią gegužinę ant Veliuonos Ramybės piliakalnio kvietė „Veliuonietis“. Ir savi rinkosi, ir svečiai dairėsi – visi laukė Nemune pasirodant senovinio kurėno burės, ženklo, kad atvyksta patys garbingiausieji sveteliai, o sulaukę pasitiko skambiai, su daina ir muzika, kaip ir dera ilgai lauktus žmones priimti.

(Plačiau...)

Fotografės darbuose – emocijų pliūpsnis (0)

Belaukiant vasariškos kaitros lašelį šilumos ir grožio jurbarkiečiams dovanojo fotografė Auksė Vabalaitė. Jurbarko viešojoje bibliotekoje veikia Auksės nuotraukų paroda „Kas aš esu?“, kuri atsirado kaip Redos Žemelienės šokio spektaklio dalis.

(Plačiau...)

Pagerbti Antanai, Antaninos ir bandonijos (0)

Antaninių vakarą svarbiausieji šventės Antanina ir Antanas – Gintarė Stirbienė ir Darius Kaminskas visus skubančius Šaltuonos lankon pasitiko dar miestelio aikštėje. Kapelos „Santaka“ grojikai ir dainininkai sveikino atvykstančius į trečiąjį respublikinį bandonininkų festivalį „Antanų polka“.

(Plačiau...)

Sidabrinė „Imsrės“ sukaktis Joninių lietuje (0)

Esame įpratę, kad Joninės, arba Rasos, dažniausiai būna šlapios. Ir šįkart trumpiausią metų naktį pasitinkančiuosius plakė sidabrinio lietaus gijos. Ypatingas šis lietus buvo „Imsrės“ folkloro grupės dainininkėms ir vadovei Birutei Bartkutei, mininčioms kolektyvo kūrybinės veiklos 25-mečio jubiliejų. Pasak B. Bartkutės, ar lietus, ar kaitra – atlikėjos turi šypsotis, džiaugtis ir atrodyti gražios. Ir taip ketvirtis amžiaus! O ir vaidinti linksmumo nereikia, nes „Imsrės“ moterys ir mergaitės dainuoja iš visos širdies.

(Plačiau...)

Girdžių teatras iš Punsko parsivežė pagrindinį krivūlės prizą (4)

Lietuvos klojimo teatrų krivūlė, pernai klegėjusi Girdžiuose, šiemet susirinko Lenkijoje, Punske. Dvi dienas sausakimšai pilnoje Punsko lietuviškoje sodyboje skambėjo dzūkų, žemaičių, zanavykų, aukštaičių šnektos, o klojime atgijo lietuvių dramos veikalai. Vaidino ir Jurbarko Konstantino Glinskio bei Girdžių „Mituvio“ teatrai, pastarasis pelnė didįjį krivūlės prizą.

(Plačiau...)

„Era“ dovanojo neįprastą spektaklį (0)

Gegužės 17 d. Jurbarko kultūros centre 15 metų jubiliejų švenčiantis šokio kolektyvas „Era“ moderniai uždavė klausimą – „Kas aš esu?“ Į šiuolaikinio šokio spektaklį žiūrovus pakvietusios Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivės šokdamos ieškojo atsakymo į žmoniją nuo pradžių pradžios varginančius svarstymus.

(Plačiau...)

Girdžiai jau turi savo krivūlę (0)

Gegužės 16 d. Girdžiuose penktą kartą vyko klojimo teatrų šventė „Girdžių krivūlė“. Šiemet susibūrimas buvo skirtas etnografiniams regionams, todėl žiūrovai išvydo po teatrą iš Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos, Žemaitijos ir Suvalkijos. Rimtai į beveik šimtametę savo teatro tradiciją pažvelgę girdžiškiai šiemet pristatė ir nuosavą krivūlę – iš pušies pagamintą ratą su Girdžių herbu – stirninu.

(Plačiau...)

Bandonija Antanui neduoda pasenti (0)

Gegužės 15-osios popietę pilnutėlė Eržvilko kultūros centro salė sveikino bandonininką Antaną Janušą su 90-mečio jubiliejumi. Iškilią savo amžiaus sukaktį jubiliatas paminėjo grodamas, nes muzika nuo pat vaikystės lydi jį per gyvenimą.

(Plačiau...)

„Muzikinis vizitas“ kuria šventę kitiems ir sau (0)

Vienoje vietoje kažkuriuo laiku susitikus keletui kūrybingų asmenybių, niekas nežino, kuo tai gali baigtis.
Kai prieš trejetą metų buvusi mokinė paprašė Aidos Drejerienės padėti pristatyti lietuvių liaudies kultūrą svečiams iš Vokietijos, ši kreipėsi į bičiulius Aušrą Masteikaitę Mičulę ir Valdą Žemaitį. Visi trys puikiai išmano liaudies muziką ir papročius, tad paruošė programą, kurioje pristatė lietuviškas dainas, šokius, svečių sutikimo bei užstalės tradicijas, tautinį kostiumą.
Bendras darbas, matyt, buvo smagus, nes trijulė neišsivaikščiojo, bendravo, muzikavo ir iš smagių pasibuvimų išsirutuliojo naujas kolektyvas – „Muzikinis vizitas“.

(Plačiau...)

Ansamblis šventė gimtadienį (0)

Penkiolika metų prabėgo nuo to šalto gruodžio, kada visas pasaulis laukė naujojo tūkstantmečio pradžios. Adventinis laikotarpis ir artėjanti data muzikę Liną Lukošienę įkvėpė suburti dainuojančius vadžgiriečius į kaime neįprastą kolektyvą – sakralinės muzikos ansamblį.

(Plačiau...)

Kraštotyros archyvuose – tradicinės kultūros atmintis (0)

Balandžio 16 d. vykusi rajono kraštotyros konferencija šiemet buvo itin marga ir turtinga: kraštotyros darbų ekspozicija rodė gausėjantį šios srities darbininkų būrį, kultūros centrų prisistatymai patvirtino, koks unikalus ir tradicijomis įdomus Jurbarko kraštas. Viešosios bibliotekos salė vos sutalpino krašto tradicijų tyrinėtojus ir puoselėtojus – visus juos pavadinusi didžiaisiais kultūros žmonėmis viešnia iš Kultūros ministerijos atsakė į konferencijos pavadinime keltą klausimą: ar yra tradicinės kultūros atminties politika, ir kodėl tai svarbu.

(Plačiau...)

Širdyse rašomas šokių metraštis (0)

Pavasaris į Jurbarką atėjo šokio žingsneliu. Didžiausia miesto šokėjų bendruomenė – „Nemunėlio“ ir „Šypsenos“ kolektyvai ir jų vadovė Jolanta Telišauskienė švenčia jubiliejinius metus. Prieš trisdešimt metų jauna choreografė Jolanta gimtajame Jurbarke subūrė šiuolaikinių šokių kolektyvą, kuris vėliau tapo „Šypsena“, o dar po penkerių scenoje pradėjo suktis „Nemunėlis“. Vienas po kito šie kolektyvai kvietė į jubiliejinius koncertus į tarpelį priimdami ir liaudiškų šokių festivalį „Linksminkimos“.

(Plačiau...)

Choristai puikiai įvertinti (0)

Vyksta Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes – Lietuvos vaikai“. Kovo 22 d. šiame konkurse dainavo keturi Danutės Lapienės vadovaujami chorai iš Jurbarko ir visi pelnė aukštus komisijos įvertinimus.

(Plačiau...)

Teatralų „Vanduo“ neužsistovi vietoje (0)

Jurbarko Konstantino Glinskio teatras, kaip ir kasmet, minėjo teatro dieną. Šiųmetė šventė pažymėta dviem renginiais: kovo 25 d. Jurbarko kultūros centre pristatyta ilgai ir atsakingai brandinta knyga „Jurbarko Konstantino Glinskio teatras“, kurios sudarytojos – teatro režisierė ir vadovė Danutė Samienė bei kurį laiką Jurbarke dirbusi režisierė Agnė Banytė, o penktadienį teatro aktoriai, gerbėjai ir visi scenos meną mylintys jurbarkiškiai pakviesti į jaukų teatro nominacijų „Vanduo“ laureatų apdovanojimo vakarą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook