Kultūros sala

Kultūros sala

Girdžiai jau turi savo krivūlę (0)

Gegužės 16 d. Girdžiuose penktą kartą vyko klojimo teatrų šventė „Girdžių krivūlė“. Šiemet susibūrimas buvo skirtas etnografiniams regionams, todėl žiūrovai išvydo po teatrą iš Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos, Žemaitijos ir Suvalkijos. Rimtai į beveik šimtametę savo teatro tradiciją pažvelgę girdžiškiai šiemet pristatė ir nuosavą krivūlę – iš pušies pagamintą ratą su Girdžių herbu – stirninu.

(Plačiau...)

Bandonija Antanui neduoda pasenti (0)

Gegužės 15-osios popietę pilnutėlė Eržvilko kultūros centro salė sveikino bandonininką Antaną Janušą su 90-mečio jubiliejumi. Iškilią savo amžiaus sukaktį jubiliatas paminėjo grodamas, nes muzika nuo pat vaikystės lydi jį per gyvenimą.

(Plačiau...)

„Muzikinis vizitas“ kuria šventę kitiems ir sau (0)

Vienoje vietoje kažkuriuo laiku susitikus keletui kūrybingų asmenybių, niekas nežino, kuo tai gali baigtis.
Kai prieš trejetą metų buvusi mokinė paprašė Aidos Drejerienės padėti pristatyti lietuvių liaudies kultūrą svečiams iš Vokietijos, ši kreipėsi į bičiulius Aušrą Masteikaitę Mičulę ir Valdą Žemaitį. Visi trys puikiai išmano liaudies muziką ir papročius, tad paruošė programą, kurioje pristatė lietuviškas dainas, šokius, svečių sutikimo bei užstalės tradicijas, tautinį kostiumą.
Bendras darbas, matyt, buvo smagus, nes trijulė neišsivaikščiojo, bendravo, muzikavo ir iš smagių pasibuvimų išsirutuliojo naujas kolektyvas – „Muzikinis vizitas“.

(Plačiau...)

Ansamblis šventė gimtadienį (0)

Penkiolika metų prabėgo nuo to šalto gruodžio, kada visas pasaulis laukė naujojo tūkstantmečio pradžios. Adventinis laikotarpis ir artėjanti data muzikę Liną Lukošienę įkvėpė suburti dainuojančius vadžgiriečius į kaime neįprastą kolektyvą – sakralinės muzikos ansamblį.

(Plačiau...)

Kraštotyros archyvuose – tradicinės kultūros atmintis (0)

Balandžio 16 d. vykusi rajono kraštotyros konferencija šiemet buvo itin marga ir turtinga: kraštotyros darbų ekspozicija rodė gausėjantį šios srities darbininkų būrį, kultūros centrų prisistatymai patvirtino, koks unikalus ir tradicijomis įdomus Jurbarko kraštas. Viešosios bibliotekos salė vos sutalpino krašto tradicijų tyrinėtojus ir puoselėtojus – visus juos pavadinusi didžiaisiais kultūros žmonėmis viešnia iš Kultūros ministerijos atsakė į konferencijos pavadinime keltą klausimą: ar yra tradicinės kultūros atminties politika, ir kodėl tai svarbu.

(Plačiau...)

Širdyse rašomas šokių metraštis (0)

Pavasaris į Jurbarką atėjo šokio žingsneliu. Didžiausia miesto šokėjų bendruomenė – „Nemunėlio“ ir „Šypsenos“ kolektyvai ir jų vadovė Jolanta Telišauskienė švenčia jubiliejinius metus. Prieš trisdešimt metų jauna choreografė Jolanta gimtajame Jurbarke subūrė šiuolaikinių šokių kolektyvą, kuris vėliau tapo „Šypsena“, o dar po penkerių scenoje pradėjo suktis „Nemunėlis“. Vienas po kito šie kolektyvai kvietė į jubiliejinius koncertus į tarpelį priimdami ir liaudiškų šokių festivalį „Linksminkimos“.

(Plačiau...)

Choristai puikiai įvertinti (0)

Vyksta Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes – Lietuvos vaikai“. Kovo 22 d. šiame konkurse dainavo keturi Danutės Lapienės vadovaujami chorai iš Jurbarko ir visi pelnė aukštus komisijos įvertinimus.

(Plačiau...)

Teatralų „Vanduo“ neužsistovi vietoje (0)

Jurbarko Konstantino Glinskio teatras, kaip ir kasmet, minėjo teatro dieną. Šiųmetė šventė pažymėta dviem renginiais: kovo 25 d. Jurbarko kultūros centre pristatyta ilgai ir atsakingai brandinta knyga „Jurbarko Konstantino Glinskio teatras“, kurios sudarytojos – teatro režisierė ir vadovė Danutė Samienė bei kurį laiką Jurbarke dirbusi režisierė Agnė Banytė, o penktadienį teatro aktoriai, gerbėjai ir visi scenos meną mylintys jurbarkiškiai pakviesti į jaukų teatro nominacijų „Vanduo“ laureatų apdovanojimo vakarą.

(Plačiau...)

Džiuljetos knygelės – dovanos ne tik artimiesiems (0)

Mokytoja Džiuljeta Čerauskienė prieš keletą metų nustebino Naujamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenę pristatydama pirmąją savo eilėraščių knygelę, o praėjusį penktadienį su savo kūryba supažindino platesnę visuomenę. Renginį Jurbarko viešojoje bibliotekoje inicijavo, paruošė ir vedė jos kolegės. Kartu su mokytoja Džiuljeta pristatyme dalyvavo ir jos knygų įkvėpėja ir bendraautorė anūkė Meda.

(Plačiau...)

Teatro terapija – vaistas nuo susirgimo „akropoliais“ (nuotraukos, video) (0)

Praėjusią savaitę minėta Teatro diena neliko be atgarsio ir Jurbarke. Renginių ta proga vyko įvairių ir visokiems skoniams. Ketvirtadienį, kovo 26-ąją, Jurbarko kultūros centras pakvietė jaunimą į meno terapijos dieną „Teatro karštinė“.

(Plačiau...)

„Tramtatulio“ konkursantai mėgavosi liaudies kūryba (0)

Respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ rajoniniame ture kovo 5 d. pasirodė 21 lietuvių liaudies kūrybos atlikėjas. Jų pasirodymus stebėjo ir vertino komisija, ir atrinko, kurie atstovaus Jurbarkui regioniniame ture. Bet nei komisija, nei atranka konkursantų netrikdė – jie pasimėgaudami dainavo, grojo ir pasakojo tai, ką mūsų protėviai kūrė ne scenai.

(Plačiau...)

Teatro premjera – spektaklis vaikams (0)

Naujausias Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Rimas pas Kęstutį“ skirtas vaikams. Premjera Jurbarko kultūros centre buvo parodyta vasario 25 d. Istorinės tematikos vaidinimą mažiesiems žiūrovams teatras planuoja rodyti ir kitose scenose.

(Plačiau...)

Nauja paroda – išraiškingas kalbėjimas apie jausmus (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje vėl buvo šventė – suaugusiųjų dailės studijos naujos parodos atidarymas. Šįkart dailininkės Rasos Grybaitės mokinės pristatė abstrakčiosios tapybos darbus, paroda pavadinta „Jausmų paletė“.

(Plačiau...)

Mėgėjų menas laukia naujovių (0)

Vasario 25-ąją Kultūros ministerija paskelbė Kultūros politikos vystymo diena. Į Kultūros ministeriją pakviesti visų Lietuvos savivaldybių Kultūros skyrių vadovai susitiko su Estijos ir Latvijos kultūros tradicijų puoselėjimo profesionalais, aptarė trijų šalių mėgėjų meno vystymo ir kultūros tradicijų saugojimo problemas.

(Plačiau...)

Regionų metai: platesnis ir gilesnis etninės kultūros pažinimas (0)

LR Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais. Jurbarko rajone jau nuo 2010 m. liepos kultūrinė veikla orientuota pagal etnografinį regioniškumą. Rajone veikia penki kultūros centrai, atstovaujantys skirtingiems etnografiniams regionams.

(Plačiau...)

„Švieselės“ penkiolikmečiui – naujas kūrybos almanachas (0)

Jurbarko literatų klubas „Švieselė“ gruodžio pabaigoje minėjo 15-os metų sukaktį ir Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatė naują savo kūrybos almanachą. Knygoje „Atsigerk iš versmės“ spausdinami septyniolikos autorių eiliuoti ir prozos kūriniai.

(Plačiau...)

Vicemero kompetencija politikams sukėlė abejonių (18)

Ketvirtadienį savivaldybės taryba patvirtino naują kultūros darbuotojų atestavimo komisiją. Kaip ir 2012 metais, jos pirmininku tapo vicemeras Kazimieras Šimkus. Nors nuo pat kadencijos pradžios jis buvo atsakingas už kultūrą, prieš rinkimus tarybos nariai ne tik suabejojo vicemero kompetencija, bet ir tiesiai šviesiai rėžė, kad kultūra jam nelabai rūpi.

(Plačiau...)

„Vėtrungės“ dainos skriejo ir skraidino tarsi pamario vėjai (0)

Praėjusį savaitgalį Viešvilėje įvykęs respublikinis vokalinių ansamblių festivalis vertas įrašo Jurbarko krašto kultūros metraštyje – ir dėl aukšto meninio lygio, ir dėl puikaus organizavimo. Festivalį surengė Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras ir vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ – be jokio kultūrą remiančių fondų ar biudžetų finansavimo, o tik sutelkę viešviliškių bendruomenę.

(Plačiau...)

Švenčių palydėtuvės pilies menėje (0)

Šeštadienio popietę į šventę kvietė Panemunės pilis. Čia dar buvo galima pasigėrėti kalėdinėmis puokštėmis, buvo apdovanoti jų autoriai, puikų koncertą surengė romansų ir senovinių šokių atlikėjai.

(Plačiau...)

Baršauskų šeimos metai buvo turtingi (0)

Serediškiams pedagogams Margaritai ir Petrui Baršauskams praėjusių metų pabaigoje įteikta Kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą. Gruodžio 30-ąją laureatams priėmimą surengė Jurbarko r. savivaldybės meras Ričardas Juška ir savivaldybės administracijos vardu pasveikino mūsų krašto šviesuolius.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook