Kultūros sala

Kultūros sala

„Tramtatulio“ konkursantai mėgavosi liaudies kūryba (0)

Respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ rajoniniame ture kovo 5 d. pasirodė 21 lietuvių liaudies kūrybos atlikėjas. Jų pasirodymus stebėjo ir vertino komisija, ir atrinko, kurie atstovaus Jurbarkui regioniniame ture. Bet nei komisija, nei atranka konkursantų netrikdė – jie pasimėgaudami dainavo, grojo ir pasakojo tai, ką mūsų protėviai kūrė ne scenai.

(Plačiau...)

Teatro premjera – spektaklis vaikams (0)

Naujausias Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Rimas pas Kęstutį“ skirtas vaikams. Premjera Jurbarko kultūros centre buvo parodyta vasario 25 d. Istorinės tematikos vaidinimą mažiesiems žiūrovams teatras planuoja rodyti ir kitose scenose.

(Plačiau...)

Nauja paroda – išraiškingas kalbėjimas apie jausmus (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje vėl buvo šventė – suaugusiųjų dailės studijos naujos parodos atidarymas. Šįkart dailininkės Rasos Grybaitės mokinės pristatė abstrakčiosios tapybos darbus, paroda pavadinta „Jausmų paletė“.

(Plačiau...)

Mėgėjų menas laukia naujovių (0)

Vasario 25-ąją Kultūros ministerija paskelbė Kultūros politikos vystymo diena. Į Kultūros ministeriją pakviesti visų Lietuvos savivaldybių Kultūros skyrių vadovai susitiko su Estijos ir Latvijos kultūros tradicijų puoselėjimo profesionalais, aptarė trijų šalių mėgėjų meno vystymo ir kultūros tradicijų saugojimo problemas.

(Plačiau...)

Regionų metai: platesnis ir gilesnis etninės kultūros pažinimas (0)

LR Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais. Jurbarko rajone jau nuo 2010 m. liepos kultūrinė veikla orientuota pagal etnografinį regioniškumą. Rajone veikia penki kultūros centrai, atstovaujantys skirtingiems etnografiniams regionams.

(Plačiau...)

„Švieselės“ penkiolikmečiui – naujas kūrybos almanachas (0)

Jurbarko literatų klubas „Švieselė“ gruodžio pabaigoje minėjo 15-os metų sukaktį ir Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatė naują savo kūrybos almanachą. Knygoje „Atsigerk iš versmės“ spausdinami septyniolikos autorių eiliuoti ir prozos kūriniai.

(Plačiau...)

Vicemero kompetencija politikams sukėlė abejonių (18)

Ketvirtadienį savivaldybės taryba patvirtino naują kultūros darbuotojų atestavimo komisiją. Kaip ir 2012 metais, jos pirmininku tapo vicemeras Kazimieras Šimkus. Nors nuo pat kadencijos pradžios jis buvo atsakingas už kultūrą, prieš rinkimus tarybos nariai ne tik suabejojo vicemero kompetencija, bet ir tiesiai šviesiai rėžė, kad kultūra jam nelabai rūpi.

(Plačiau...)

„Vėtrungės“ dainos skriejo ir skraidino tarsi pamario vėjai (0)

Praėjusį savaitgalį Viešvilėje įvykęs respublikinis vokalinių ansamblių festivalis vertas įrašo Jurbarko krašto kultūros metraštyje – ir dėl aukšto meninio lygio, ir dėl puikaus organizavimo. Festivalį surengė Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras ir vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ – be jokio kultūrą remiančių fondų ar biudžetų finansavimo, o tik sutelkę viešviliškių bendruomenę.

(Plačiau...)

Švenčių palydėtuvės pilies menėje (0)

Šeštadienio popietę į šventę kvietė Panemunės pilis. Čia dar buvo galima pasigėrėti kalėdinėmis puokštėmis, buvo apdovanoti jų autoriai, puikų koncertą surengė romansų ir senovinių šokių atlikėjai.

(Plačiau...)

Baršauskų šeimos metai buvo turtingi (0)

Serediškiams pedagogams Margaritai ir Petrui Baršauskams praėjusių metų pabaigoje įteikta Kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą. Gruodžio 30-ąją laureatams priėmimą surengė Jurbarko r. savivaldybės meras Ričardas Juška ir savivaldybės administracijos vardu pasveikino mūsų krašto šviesuolius.

(Plačiau...)

Metų pabaiga – darbinga ir sėkminga (0)

Jurbarko kultūros centro choreografės Jolantos Telišauskienės vadovaujami šokių kolektyvai metų pabaigoje mėgaujasi įtempto darbo saldžiais vaisiais. Ir liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“, ir šiuolaikinių šokių studija „Šypsena“ konkursuose skina laurus ir laimi aukštas vietas.

(Plačiau...)

Literatūrinės vaišės knygų gurmanams (0)

Jurbarko viešoji biblioteka lapkričio 14 d. pakvietė į renginį intriguojančiu pavadinimu „Literatūrinis furšetas“. Savo šeimos literatūrinį meniu jurbarkiečiams pristatė Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius. Žmonių susirinko daug ir panašu, kad ne tik dėl žinomų atlikėjų dainų, bet ir dėl jų rekomenduojamų skaityti knygų sąrašo.

(Plačiau...)

Aukso vainikas brandina tradicijų puoselėtojus (0)

Į Tauragės krašto muziejuje surengtą liaudies meno konkursinės parodos „Aukso vainikas“ regioninio turo uždarymo šventę buvo pakviesti ir aštuoni kūrėjai iš Jurbarko rajono. Laimutės Juzikėnaitės-Ašmonaitienės, Onos Jasaitienės ir Angelės Grabauskienės darbai įvertinti Lietuvos liaudies kultūros centro diplomais.

(Plačiau...)

Spektaklis „Po 20 metų“ – nuotaikinga terapinė priemonė poroms (0)

Lietuvos teatrų sales užkariauja naujas kultinio spektaklio „Urvinis žmogus“ kūrėjų darbas – komedija „Po 20 metų“. Dainiaus Kazlausko režisuotas spektaklis tęsia urvinio Vidučio ir jo žmonos Editos gyvenimo istorijos pasakojimą ir, pasak spektaklio vertintojų, yra puiki terapinė priemonė kartu gyvenančioms poroms.

(Plačiau...)

Paroda sugrąžino vasaros prisiminimus (0)

Darganotą spalio vidurio dieną Jurbarko krašto muziejus nušvito skaisčia saule ir tvokstelėjo vasaros kaitra – būrelis tapytojų su jurbarkiečiais pasidalijo rugpjūtį Girdžiuose vykusiame plenere „Mituva 2014“ sukurtais darbais. Peizažuose atgijo Mituvos užtvankos skardžiai, Girdžių klebonijos kampeliai, senovinė kaimo bažnyčia, ryškiaspalvių gėlių žydėjimas – viskas, ką per trumpą laiką spėjo užfiksuoti menininkų žvilgsnis.

(Plačiau...)

Pagerbėme tautosakininką, dainomis išgarsinusį Veliuoną (0)

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje vyko konferencija ,,Lietuvių liaudies dainos ir šiandiena“, skirta tautosakininko Antano Juškos 195-osioms gimimo metinėms. Renginyje pranešimus skaitė veliuoniškiai gimnazistai ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bei Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio, Girdžių, Raudonės, Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

(Plačiau...)

Gastrolėse Amerikoje aktoriai atrado... Lietuvą (0)

Jungtinėse Amerikos Valstijose spalio mėnesį viešėjo Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras. Čikagoje jurbarkiečiai dalyvavo išeivijos lietuvių teatro festivalyje, vaidino ir kituose JAV miestuose bei susitiko su Amerikos lietuvių bendruomenėmis. Viešnagės įspūdžiais pasidalijo teatro režisierė Danutė Samienė, režisierės padėjėjas Kęstutis Matuzas ir jauniausias kelionės dalyvis teatro aktorius Ignas Kelpšas.

(Plačiau...)

„Atspindžių“ scenoje – gausesnis mėgėjų teatrų būrys (0)

Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamoje suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ šiemet dalyvavo šeši rajono kultūros centrų dramos kolektyvai. Juos vertino Jurbarko r. savivaldybės Kultūros skyriaus sudaryta komisija ir į regioninį apžiūros etapą delegavo Skirsnemunės teatrą.

(Plačiau...)

Veliuonos novelė priminė tikrojo cvirkiško žodžio galią (0)

Penktadienį Veliuonoje nuskambėjo 34-asis novelės vakaras, pasveikintas dvyliktasis Petro Cvirkos literatūrinės premijos laureatas. Juo tapo satyrikas, prozininkas, vertėjas Jurgis Gimberis, kurio knygą „Brauno judesiai“ rajono mero Ričardo Juškos vadovaujama komisija įvertinto kaip geriausiai Petro Cvirkos premijos kriterijus atitinkančią pastarųjų metų novelių knygą.

(Plačiau...)

Miesto jubiliejus nustebino neregėta renginių gausa (2)

Praėjusį savaitgalį tris dienas ir dvi naktis miestą drebino renginiai – Jurbarkas šventė 755 metų jubiliejų. Vieną seniausių Lietuvos miestų aplankė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasveikinti jurbarkiečių atvyko aštuonios užsienio delegacijos, iš visos Lietuvos pavaikščioti jaunystės takais sugrįžo būriai kraštiečių. Išsisklaidžius šventinei euforijai miestiečiai svarsto, ką Jurbarkui davė neregėta renginių gausa ir ar tikrai reikėjo tokios pompastikos.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook