Kultūros sala

Kultūros sala

Aukso vainikas brandina tradicijų puoselėtojus (0)

Į Tauragės krašto muziejuje surengtą liaudies meno konkursinės parodos „Aukso vainikas“ regioninio turo uždarymo šventę buvo pakviesti ir aštuoni kūrėjai iš Jurbarko rajono. Laimutės Juzikėnaitės-Ašmonaitienės, Onos Jasaitienės ir Angelės Grabauskienės darbai įvertinti Lietuvos liaudies kultūros centro diplomais.

(Plačiau...)

Spektaklis „Po 20 metų“ – nuotaikinga terapinė priemonė poroms (0)

Lietuvos teatrų sales užkariauja naujas kultinio spektaklio „Urvinis žmogus“ kūrėjų darbas – komedija „Po 20 metų“. Dainiaus Kazlausko režisuotas spektaklis tęsia urvinio Vidučio ir jo žmonos Editos gyvenimo istorijos pasakojimą ir, pasak spektaklio vertintojų, yra puiki terapinė priemonė kartu gyvenančioms poroms.

(Plačiau...)

Paroda sugrąžino vasaros prisiminimus (0)

Darganotą spalio vidurio dieną Jurbarko krašto muziejus nušvito skaisčia saule ir tvokstelėjo vasaros kaitra – būrelis tapytojų su jurbarkiečiais pasidalijo rugpjūtį Girdžiuose vykusiame plenere „Mituva 2014“ sukurtais darbais. Peizažuose atgijo Mituvos užtvankos skardžiai, Girdžių klebonijos kampeliai, senovinė kaimo bažnyčia, ryškiaspalvių gėlių žydėjimas – viskas, ką per trumpą laiką spėjo užfiksuoti menininkų žvilgsnis.

(Plačiau...)

Pagerbėme tautosakininką, dainomis išgarsinusį Veliuoną (0)

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje vyko konferencija ,,Lietuvių liaudies dainos ir šiandiena“, skirta tautosakininko Antano Juškos 195-osioms gimimo metinėms. Renginyje pranešimus skaitė veliuoniškiai gimnazistai ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bei Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio, Girdžių, Raudonės, Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

(Plačiau...)

Gastrolėse Amerikoje aktoriai atrado... Lietuvą (0)

Jungtinėse Amerikos Valstijose spalio mėnesį viešėjo Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras. Čikagoje jurbarkiečiai dalyvavo išeivijos lietuvių teatro festivalyje, vaidino ir kituose JAV miestuose bei susitiko su Amerikos lietuvių bendruomenėmis. Viešnagės įspūdžiais pasidalijo teatro režisierė Danutė Samienė, režisierės padėjėjas Kęstutis Matuzas ir jauniausias kelionės dalyvis teatro aktorius Ignas Kelpšas.

(Plačiau...)

„Atspindžių“ scenoje – gausesnis mėgėjų teatrų būrys (0)

Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamoje suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ šiemet dalyvavo šeši rajono kultūros centrų dramos kolektyvai. Juos vertino Jurbarko r. savivaldybės Kultūros skyriaus sudaryta komisija ir į regioninį apžiūros etapą delegavo Skirsnemunės teatrą.

(Plačiau...)

Veliuonos novelė priminė tikrojo cvirkiško žodžio galią (0)

Penktadienį Veliuonoje nuskambėjo 34-asis novelės vakaras, pasveikintas dvyliktasis Petro Cvirkos literatūrinės premijos laureatas. Juo tapo satyrikas, prozininkas, vertėjas Jurgis Gimberis, kurio knygą „Brauno judesiai“ rajono mero Ričardo Juškos vadovaujama komisija įvertinto kaip geriausiai Petro Cvirkos premijos kriterijus atitinkančią pastarųjų metų novelių knygą.

(Plačiau...)

Miesto jubiliejus nustebino neregėta renginių gausa (2)

Praėjusį savaitgalį tris dienas ir dvi naktis miestą drebino renginiai – Jurbarkas šventė 755 metų jubiliejų. Vieną seniausių Lietuvos miestų aplankė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasveikinti jurbarkiečių atvyko aštuonios užsienio delegacijos, iš visos Lietuvos pavaikščioti jaunystės takais sugrįžo būriai kraštiečių. Išsisklaidžius šventinei euforijai miestiečiai svarsto, ką Jurbarkui davė neregėta renginių gausa ir ar tikrai reikėjo tokios pompastikos.

(Plačiau...)

Veliuonoje duris atvėrė muziejus (0)

Pirmadienį Veliuonoje, rašytojų Violetos Šoblinskaitės Aleksa ir Gasparo Aleksos namuose, atidarytas muziejus ,,ArsTerra“, kuriame įrengta Veliuonoje gimusio dailininko ir rašytojo Šarūno Šimulyno memorialinė ekspozicija.

(Plačiau...)

„Lakštutės“ dainininkai nepamiršta gimtųjų namų (0)

Gera grįžti ten, kur užauga sparnai. Septynerius metus Jurbarką garsinęs vaikų popchoras „Lakštutė“ nepamiršta gimtųjų namų – kas penkeri metai iš visų pasaulio kampelių legendinio kolektyvo dainininkai suskrenda į Jurbarką paminėti popchoro, jiems tapusio muzikinės kultūros mokykla, jubiliejaus.

(Plačiau...)

Cerkvėje – tarptautinė stiklo meno paroda „2D→“ (0)

Jurbarko parodų ir koncertų salėje atidaryta tarptautinė stiklo meno paroda „Iš plokštumos“, arba „2D→“, pristatanti Baltijos ir Šiaurės šalių stiklo menininkų kūrybą. Paroda, kurioje eksponuojama ir jurbarkietės dailininkės Rasos Grybaitės kūryba, keliauja po šių šalių didžiųjų miestų galerijas, ir tik vienintelio rajono centro – Jurbarko – gyventojai ir svečiai turi galimybę savo mieste pamatyti iškilių menininkų darbus.

(Plačiau...)

Orkestrą „Vingis“ augina muzikinis entuziazmas (0)

Vasarą kaimuose ir miesteliuose vykstančių švenčių koncertinę programą dažniausiai atlieka meno mėgėjų kolektyvai – savi ir iš kitur pakviesti, o skirtumas toks, kad jie, kitaip nei samdytos „žvaigždės“, groja ne už pinigus, bet iš didžiulio entuziazmo. Neretai renginių afišose įrašytas „Vingio“ – orkestro iš Smalininkų pavadinimas.

(Plačiau...)

Skirsnemunės teatras susidorojo su didžiuoju Moljeru (0)

Skirsnemunės teatras Šv. Baltramiejaus atlaidų dieną visus savo gerbėjus nudžiugino nauju spektakliu, ir ne bet kokiu! Mažo miestelio teatro mėgėjai ėmėsi prancūzų dramaturgo, garsiojo komedijos meistro Moljero kūrinio ir, vadovaujami režisierės Birutės Šneiderienės, puikiai susidorojo su savo pasirinkimu.

(Plačiau...)

Ekspertai nepastebėjo supuvusių senojo pastato sienų (0)

Kultūros centro renovacijos pabaigos laukiantiems veliuoniškiams kiekviena diena kelia vis didesnį nerimą. Sumūriję sienas ir nugriovę pastato antrąjį aukštą statybininkai staiga dingo, o paliktus griuvėsius visą vasarą merkė lietūs. Valdininkai tvirtina, kad nerimauti nėra pagrindo: pastato rekonstrukcija bus baigta perdarius projektą.

(Plačiau...)

Susitikimas su rašytoju praturtino (0)

Birželio 30 d. Pilies kaimo bibliotekoje svečiavosi rašytojas, poetas, dramaturgas, prozaikas, buvęs spaudos ir televizijos darbuotojas Remigijus Baltrušaitis. Retai sugrįžtantis į gimtą Jurbarką, svečias mielai sutiko apsilankyti kaimo bibliotekoje.

(Plačiau...)

Veliuonos bažnyčios laukia dideli darbai (0)

Vienas gražiausių ir vertingiausių Nemuno krašto istorijos ir kultūros paminklų – Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia šiemet pagaliau sulauks remonto. Pirmieji darbus pradės archeologai, Veliuonoje planuojantys įsikurti jau po kelių dienų.

(Plačiau...)

„Versmės“ dainos tapo nenutildomu laisvės šaukliu (0)

Jurbarko kultūros centro tremtinių choras „Versmė“, vadovaujamas Marijos Tautkuvienės, birželį atšventė 25-metį. Šventei pasirinkę skaudžios Lietuvos istorijai – Gedulo ir vilties dienos išvakares, tremtiniai dar kartą visiems priminė, kad jų dainos – meilės Lietuvai ir skausmingo tėvynės ilgesio išraiška.

(Plačiau...)

Žvilgsnis į Palenkę – projektai keičia gyvenimą (0)

Birželio 21-23 d. VVG „Nemunas“ organizuotame tarptautiniame seminare-dalykinėje kelionėje į Lenkiją dalyvavo klubo „Smalininkų Skalva“ nariai. Nevyriausybinės organizacijos, pernai įgyvendinusios ES finansuotą projektą „Smalininkų turistinio patrauklumo didinimas“, atstovams buvo įdomu susipažinti su kaimyninėje šalyje vykdomais vietos veiklos grupių finansuojamais projektais, padiskutuoti apie kaimų ir mažų miestelių plėtros perspektyvas bei dalyvauti Joninių šventėje.

(Plačiau...)

Sulaukėme svečių iš bičiuliško Krailsheimo (0)

Šiandien sulauksime svečių iš Krailsheimo – vyrų choro „Die Klangkörper“, kuris surengs koncertų Jurbarke ir Smalininkuose. Su Vokietijos miestu Krailsheimu Jurbarko rajono savivaldybę sieja bendradarbiavimo sutartis, o nemažai mūsų rajono gyventojų, šeimų su krailsheimiečiais – šilti bičiuliški ryšiai.

(Plačiau...)

Jurbarką papuošė dešimtukais įvertinti kūriniai (0)

Rugpjūčio viduryje, prieš pat 755 metų jubiliejaus šventę, Jurbarkas pasipuošė naujomis skulptūromis. Jas sukūrė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto diplomantai, o miestui meno kūrinius padovanojo mecenatai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook