Kultūros sala

Kultūros sala

Veliuonoje duris atvėrė muziejus (0)

Pirmadienį Veliuonoje, rašytojų Violetos Šoblinskaitės Aleksa ir Gasparo Aleksos namuose, atidarytas muziejus ,,ArsTerra“, kuriame įrengta Veliuonoje gimusio dailininko ir rašytojo Šarūno Šimulyno memorialinė ekspozicija.

(Plačiau...)

„Lakštutės“ dainininkai nepamiršta gimtųjų namų (0)

Gera grįžti ten, kur užauga sparnai. Septynerius metus Jurbarką garsinęs vaikų popchoras „Lakštutė“ nepamiršta gimtųjų namų – kas penkeri metai iš visų pasaulio kampelių legendinio kolektyvo dainininkai suskrenda į Jurbarką paminėti popchoro, jiems tapusio muzikinės kultūros mokykla, jubiliejaus.

(Plačiau...)

Cerkvėje – tarptautinė stiklo meno paroda „2D→“ (0)

Jurbarko parodų ir koncertų salėje atidaryta tarptautinė stiklo meno paroda „Iš plokštumos“, arba „2D→“, pristatanti Baltijos ir Šiaurės šalių stiklo menininkų kūrybą. Paroda, kurioje eksponuojama ir jurbarkietės dailininkės Rasos Grybaitės kūryba, keliauja po šių šalių didžiųjų miestų galerijas, ir tik vienintelio rajono centro – Jurbarko – gyventojai ir svečiai turi galimybę savo mieste pamatyti iškilių menininkų darbus.

(Plačiau...)

Orkestrą „Vingis“ augina muzikinis entuziazmas (0)

Vasarą kaimuose ir miesteliuose vykstančių švenčių koncertinę programą dažniausiai atlieka meno mėgėjų kolektyvai – savi ir iš kitur pakviesti, o skirtumas toks, kad jie, kitaip nei samdytos „žvaigždės“, groja ne už pinigus, bet iš didžiulio entuziazmo. Neretai renginių afišose įrašytas „Vingio“ – orkestro iš Smalininkų pavadinimas.

(Plačiau...)

Skirsnemunės teatras susidorojo su didžiuoju Moljeru (0)

Skirsnemunės teatras Šv. Baltramiejaus atlaidų dieną visus savo gerbėjus nudžiugino nauju spektakliu, ir ne bet kokiu! Mažo miestelio teatro mėgėjai ėmėsi prancūzų dramaturgo, garsiojo komedijos meistro Moljero kūrinio ir, vadovaujami režisierės Birutės Šneiderienės, puikiai susidorojo su savo pasirinkimu.

(Plačiau...)

Ekspertai nepastebėjo supuvusių senojo pastato sienų (0)

Kultūros centro renovacijos pabaigos laukiantiems veliuoniškiams kiekviena diena kelia vis didesnį nerimą. Sumūriję sienas ir nugriovę pastato antrąjį aukštą statybininkai staiga dingo, o paliktus griuvėsius visą vasarą merkė lietūs. Valdininkai tvirtina, kad nerimauti nėra pagrindo: pastato rekonstrukcija bus baigta perdarius projektą.

(Plačiau...)

Susitikimas su rašytoju praturtino (0)

Birželio 30 d. Pilies kaimo bibliotekoje svečiavosi rašytojas, poetas, dramaturgas, prozaikas, buvęs spaudos ir televizijos darbuotojas Remigijus Baltrušaitis. Retai sugrįžtantis į gimtą Jurbarką, svečias mielai sutiko apsilankyti kaimo bibliotekoje.

(Plačiau...)

Veliuonos bažnyčios laukia dideli darbai (0)

Vienas gražiausių ir vertingiausių Nemuno krašto istorijos ir kultūros paminklų – Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia šiemet pagaliau sulauks remonto. Pirmieji darbus pradės archeologai, Veliuonoje planuojantys įsikurti jau po kelių dienų.

(Plačiau...)

„Versmės“ dainos tapo nenutildomu laisvės šaukliu (0)

Jurbarko kultūros centro tremtinių choras „Versmė“, vadovaujamas Marijos Tautkuvienės, birželį atšventė 25-metį. Šventei pasirinkę skaudžios Lietuvos istorijai – Gedulo ir vilties dienos išvakares, tremtiniai dar kartą visiems priminė, kad jų dainos – meilės Lietuvai ir skausmingo tėvynės ilgesio išraiška.

(Plačiau...)

Žvilgsnis į Palenkę – projektai keičia gyvenimą (0)

Birželio 21-23 d. VVG „Nemunas“ organizuotame tarptautiniame seminare-dalykinėje kelionėje į Lenkiją dalyvavo klubo „Smalininkų Skalva“ nariai. Nevyriausybinės organizacijos, pernai įgyvendinusios ES finansuotą projektą „Smalininkų turistinio patrauklumo didinimas“, atstovams buvo įdomu susipažinti su kaimyninėje šalyje vykdomais vietos veiklos grupių finansuojamais projektais, padiskutuoti apie kaimų ir mažų miestelių plėtros perspektyvas bei dalyvauti Joninių šventėje.

(Plačiau...)

Sulaukėme svečių iš bičiuliško Krailsheimo (0)

Šiandien sulauksime svečių iš Krailsheimo – vyrų choro „Die Klangkörper“, kuris surengs koncertų Jurbarke ir Smalininkuose. Su Vokietijos miestu Krailsheimu Jurbarko rajono savivaldybę sieja bendradarbiavimo sutartis, o nemažai mūsų rajono gyventojų, šeimų su krailsheimiečiais – šilti bičiuliški ryšiai.

(Plačiau...)

Jurbarką papuošė dešimtukais įvertinti kūriniai (0)

Rugpjūčio viduryje, prieš pat 755 metų jubiliejaus šventę, Jurbarkas pasipuošė naujomis skulptūromis. Jas sukūrė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto diplomantai, o miestui meno kūrinius padovanojo mecenatai.

(Plačiau...)

Jurbarkiškių šnekta – gyvosios kalbos lobynas (0)

Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyrius šiemet itin prasmingai paminėjo Spaudos atgavimo ir knygos dieną – surengė spaustuvės dažais dar kvepiančio leidinio „Jurbarko apylinkių tekstai“ sutiktuves. Į renginį atvyko ne tik knygos sudarytoja dr. Vilija Sakalauskienė, bet ir Jurbarke visada laukiama viešnia – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

(Plačiau...)

Nuolat sukasi „Devynstygio“ muzikos ratas (0)

Gegužės 13 d. jurbarkiečiai buvo kviečiami, ko gero, pirmą kartą, paminėti lietuvišką Meilės dieną – deivės Mildos šventę. Koncertą Vinco Grybo muziejuje ta proga surengė Jurbarko muzikos klubas „Devynstygis“.

(Plačiau...)

Sueiginis į Smalininkus sukvietė šokėjus ir jų bičiulius (0)

Gegužės 24-ąją į Mažosios Lietuvos tautinių šokių festivalį „Smalininkų sueiginis“ suvažiavo apie du šimtus šokėjų – kolektyvai iš visų Lietuvos regionų į mažo miestelio didelę šventę suvežė gražiausius savo šokius – kaip maži upeliukai į didįjį Nemuną suplukdo savo vandenis.

(Plačiau...)

Diplominius darbus vertino dailės profesionalai (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje balandžio 26 d. atidaryta nauja Suaugusiųjų dailės studijos darbų paroda. Studijos gyvavimo 15-os metų sukakčiai skirtus diplominius darbus jų autorės prieš parodos atidarymą apsigynė dalyvaujant dailės profesionalų komisijai.

(Plačiau...)

Kraštotyrininkai rašo ateičiai (0)

Į balandžio 17 d. vykusią konferenciją rajono kraštotyrininkai kaip kasmet suvežė savo darbus – šimtuose puslapių ateities kartoms aprašytas dabarties gyvenimo realijas. Kad kraštotyrininkai rašo ateičiai, įrodė dokumentiniai kadrai, beveik prieš ketvirtį amžiaus užfiksavę brolių Juškų palaikų perkėlimą iš Kazanės į Veliuoną. Filmo premjera buvo puikus garsiųjų tautosakininkų paminėjimui skirtos konferencijos akcentas.

(Plačiau...)

„Veliuoniečio“ koncertą vainikavo „Aukso paukštė“ (0)

Lietuvos liaudies kultūros centras geriausiu 2013 metų tautinių šokių kolektyvu pripažino ir už liaudies tradicijų puoselėjimą aukščiausią meno mėgėjų įvertinimą – „Aukso paukštę“ paskyrė Veliuonos kultūros centro ansambliui „Veliuonietis“. Apdovanojimas buvo įteiktas praėjusį penktadienį nuskambėjusiame jubiliejiniame, 500-ajame, „Veliuoniečio“ koncerte.

(Plačiau...)

Naujos knygos sutiktuvės – su ženkleliu „kitaip“ (0)

Penktadienį miesto viešosios bibliotekos darbuotojai literatūros gurmanus ir visus rašytojo Vytauto Girdzijausko gerbėjus pakvietė į naujausios jo knygos „Danguje kitaip“ sutiktuves. Kūrinio pavadinimas įspėja, kad ši rašytojo knyga yra kitokia nei ankstesnės, o ir skaityti, pasak autoriaus, ją reikia kitaip – mąstant ir lyginant tikrus įvykius su knygoje aprašytaisiais.

(Plačiau...)

Jubiliatui – mokinių parengta dovana (0)

Veliuoniškis mokytojas Stasys Liutvinavičius gegužę švęs 85 metų sukaktį. UAB „Dobilo leidykla“ jam jau įteikė originalią dovaną – rinktinius raštus „Einu per laiką“. Išleisti viso gyvenimo knygą padėjo buvusi S. Liutvinavičiaus auklėtinė, Pelesos (Baltarusija) mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Radauskaitė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook