Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Stacijos sugrįžo į bažnyčios šventorių (0)

Europos paveldo dienos šį rudenį daug džiaugsmo suteikė Pašaltuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikintiesiems. Rugsėjo 13-ąją į šią parapiją sugrįžo 1875 metais nežinomo dailininko nutapytų Kryžiaus kelio stočių fotogrametrinės nuotraukos. Parapijai jas padovanojo Lietuvos dailės muziejus ir Jurbarko rajono savivaldybė.

(Plačiau...)

„Trys mylimos“ užbūrė Skirsnemunę (0)

Jurbarko kultūros centro režisierė Birutė Šneiderienė sako, kad Skirsnemunėje gyvena ypatingi žmonės, ne tik spontaniškai susidomėję pasiūlymu kurti miestelio teatrą, bet ir per rekordiškai trumpą laiką parengę spektaklį, privertusį skirsnemuniškius aiktelėti iš nuostabos. Šią savaitę Skirsnemunės miestelio teatras išvyksta į pirmąsias gastroles: Žemaitės komedija „Trys mylimos“ pradžiugins Viešvilės mokytojus, o aktoriai jau galvoja apie naujus vaidmenis ir vėl rengiasi repeticijoms.

(Plačiau...)

Kultūros darbuotojai pasijuto pamiršti valstybės (0)

Ilgai ir tyliai kentę į kovą su skurdu šį rudenį pagaliau pakilo ir kultūros darbuotojai. Rugsėjo 19 d. išsiuntinėję elektronines atvirutes su neužmirštuolėmis orų gyvenimą prieš rinkimus žadėjusiems politikams, rugsėjo 25 d. kultūros žmonės susirinko į piketą prie Vyriausybės, o vakar visoje Lietuvoje protestavo tarptautinei muzikos dienai skirtu tyliuoju koncertu. Pikete dalyvavę jurbarkiečiai tikina, kad tai tik pradžia, nes valstybė pamiršo mažiausiai uždirbančius kultūros ir meno kūrėjus.

(Plačiau...)

Kviečiame į Konstitucijos egzaminą (0)

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija tradiciškai kviečia pasitikrinti teisines žinias – laikyti Konstitucijos egzaminą. Kaip ir kasmet pageidaujantiems  laikyti egzaminą duris atveria Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės. Į septintąjį Konstitucijos egzaminą kviečiami visi Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat teisinį išsilavinimą turintys ar dar tebestudijuojantys asmenys.

(Plačiau...)

Moldova – atvirų širdžių ir gero vyno kraštas (0)

Jurbarkas ir Kriulenis Moldovoje – miestai partneriai nuo 2006 metų ir jau nemažai jurbarkiečių yra svečiavęsi šioje nedidelėje Pietryčių Europos šalyje. Šiemet į tarptautinį folkloro festivalį „Mesterul Manole“ Kriulenyje vyko oficiali rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama vicemero Kazimiero Šimkaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų tautinių šokių kolektyvas „Skalva“, vadovaujamas Giedriaus Paulausko, bei specialiai šiai kelionei susibūrusi muzikuojančių smalininkiečių grupė, neoficialiai vadinta Moldovos projektu.

(Plačiau...)

Dviračiais – po Rambyno regioninį parką (0)

Vis populiarėja kelionės dviračiais. Neseniai gausus būrys jurbarkiečių važiavo panemune – Valdovų keliu, lankydami panemunės pilis ir kitas įžymias istorines vietas. Pernai esame pristatę kelionių po netolimą Raseinių kraštą maršrutus. Šį kartą siūlome pasukti vakarų link ir susipažinti su netolimu Pagėgių kraštu. O apie daugelį kitų galimų kelionių po Lietuvą galite sužinoti pavartę naują leidyklos „Terra Publica“ išleistą žinyną „Įdomios kelionės po Lietuvą aktyviai“.

(Plačiau...)

Mokslininkai tyrinėjo Viešvilę (0)

Leidykla „Versmė“, planuojanti išleisti monografiją apie Viešvilę, liepos 1-21 dienomis šiame miestelyje surengė kompleksinę mokslinę ekspediciją. Ekspedicijoje dalyvavo 24 mokslininkai ir aukštųjų mokyklų studentai.

(Plačiau...)

Glinskiečiams atiteko didysis prizas, Girdžiams – teatro krivūlė (0)

Liepos 21 d. Žemaitijos miestelyje Laukuvoje vyko 25-oji Lietuvos klojimo teatro krivūlė. Renginyje dalyvavo du mūsų rajono teatrai: Jurbarko Konstantino Glinskio ir Girdžių – abu gražiai pasirodė ir grįžo apdovanoti.

(Plačiau...)

Apie meilę vitražui, kūrybos svorį ir įkvėpimą (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje eksponuojami dailininkės Rasos Grybaitės vitražai. Liepos viduryje atidaryta paroda veiks iki spalio pradžios – tai puiki proga pamatyti Jurbarke gyvenančios ir kuriančios vitražistės naujausius kūrinius.

(Plačiau...)

Profesionalo įvertinimas dailininkei paglostė širdį (0)

„Kiek laisvės, tiek mūsų“, – teigia dailininkas ir fotomenininkas Rimantas Dichavičius savo naujojo, jau antrojo, fotoalbumo „Laisvės paženklinti“ paantraštėje. Tarp šimto Lietuvos menininkų, kurių darbai pristatyti antrajame albumo tome, yra ir jurbarkietės Rasos Grybaitės liturginių vitražų fotografijos.

(Plačiau...)

„Nemunėlis“ šoko Makedonijoje (0)

Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ grįžo iš koncertinės kelionės į Makedoniją – šioje Balkanų pusiasalio valstybėje mūsų šokėjai dalyvavo tarptautiniame folkloro šokių festivalyje „Ohrid Lake“.

(Plačiau...)

Kultūros centrui diriguoja nauja direktorė (0)

Po bene metų pertraukos Jurbarko kultūros centras vėl turi nuolatinį vadovą – birželio 3 d. darbuotojams buvo pristatyta konkursą laimėjusi profesionali gidė Jūratė Mosunovienė. Vasarą daug renginių nevyksta, dalis darbuotojų atostogauja, todėl pirmąjį savo darbo mėnesį naujoji direktorė turėjo galimybę skirti apsižvalgymui. J. Mosunovienė pripažįsta, kad pirmas įspūdis jos nenuvylė, nors tikėjosi daugiau ir geriau.

(Plačiau...)

Pašventinti naujieji vargonai suskambėjo Dievo garbei (0)

Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje birželio 23-ąją aukotos šv. Mišios nuteikė ypatingai – čia pašventinti naujieji bažnyčios vargonai, padėkota geradariams, tikėjusiems šio darbo prasme ir padėjusiems jurbarkiečiams įgyvendinti nelengvą sumanymą.

(Plačiau...)

Seredžiuje įamžinta legenda apie Palemoną (0)

Šeštadienį Seredžiuje nuskambėjo miestelio šventė. Šiemet ji ypatinga – sukanka 720 metų nuo pirmojo šios vietovės paminėjimo istoriniuose šaltiniuose, o su šia data sutapo ir bažnyčios statybos pabaigos šimtmetis. Garbingus jubiliejus serediškiai gražiai sutiko ir net keliose miestelio vietose paliko šventės atminimo ženklus.

(Plačiau...)

Bandonijų melodijos liejosi lankoje prie Šaltuonos (0)

Praėjusį šeštadienį Eržvilke vyko antrasis respublikinis bandonininkų festivalis „Antanų polka“. Šiemet lankoje prie Šaltuonos grojo dar daugiau nei pernai iš visos Lietuvos suvažiavusių bandonininkų, dalyvavo folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, buvo pristatytas žemaičių tautinis kostiumas. Iki vėlumos lankoje netilo muzika ir visiems – eržvilkiškiams ir iš toliau atvykusiems, jauniems ir vyresniems – šventėje netrūko įdomybių.

(Plačiau...)

Šalies etnokultūrininkai diskutavo apie laimę (0)

Praėjusią savaitę Smalininkuose vyko respublikinis etninės kultūros specialistų seminaras. Jo dalyviai tris dienas klausėsi paskaitų apie laimės sampratą tradicinėje lietuvių kultūroje ir diskutavo, kaip būti laimingiems. Apie pusantro šimto iš visos Lietuvos suvažiavusių žmonių pamatė Jurbarko krašto unikalumą, klausėsi tradicinio meno kolektyvų pasirodymų, o vakarais miestelyje prie Nemuno skambėjo liaudies dainos.

(Plačiau...)

Teatro pamokos Prancūzijoje (0)

Jurbarko Konstantino Glinskio teatras balandžio mėnesį keliavo į Prancūziją dalyvauti Pamiers miesto licėjaus kasmetinės menų savaitės renginiuose. Suvaidinę du spektaklius iš menų savaitės organizatorių jurbarkiečiai išgirdo, kad prancūzų mokyklinis teatras turėtų daug ko pasimokyti iš lietuvių, o apsigyvenę prancūzų šeimose patyrė nuoširdų svetingumą ir namo parsivežė daugybę malonių įspūdžių.

(Plačiau...)

Paminklą poetui ir diplomatui kuria kraštiečiai ir menininkai (0)

Iš mažo kaimelio – į platų pasaulio vieškelį. Tokį garbingą kelią prieš 140 metų netoli Skirsnemunės pradėjo poetas simbolistas, teatralas, vertėjas, Lietuvos diplomatas Jurgis Baltrušaitis, kurio vardas praėjusią savaitę buvo minimas ne tik Skirsnemunėje ir Jurbarke, bet ir tolimoje Maskvoje, kurion skriejo daugelio lietuvių mintys.

(Plačiau...)

Dainos atskraidino pavasarį (0)

Balandžio 21 d. Jurbarko kultūros centre vykusi šventė „Daina gydo sielą“ jau vienuoliktą kartą sukvietė vokalinius ansamblius iš mūsų rajono kultūros centrų bei iš kitur skambiomis dainomis pasveikinti pavasarį, pasidžiaugti, pasisemti stiprybės ir giedros nuotaikos, nes daina – puikiausia sielos gaivintoja ir dainuojančiam, ir klausančiam.

(Plačiau...)

Kultūra savivaldybėje. Kaip ją suvokiame? (0)

Kultūros darbuotojai ir administratoriai į Jurbarko savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro surengtą konferenciją „Kultūra savivaldoje“ rinkosi turėdami aiškų tikslą – pasidalyti mintimis ir darbo patirtimi, išsakyti valdžiai nerimą keliančias problemas ir paieškoti sprendimo būdų. Su ypatingu susidomėjimu laukti konferencijos svečiai – Mykolo Romerio universiteto docentas dr. Saulius Nefas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis ir Kultūros ministerijos Regionų skyriaus vedėja Irena Seliukaitė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook