Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Kapinių šventė – žvilgsnis į amžinybę (0)

Pagarba mirusiesiems - krikščioniška tradicija. Evangelikai liuteronai mirusiuosius prisimena ir pagerbia kapinių šventėse. Ši iki šiol nepakitusi tradicija įrašyta į Lietuvos liaudies kultūros centro sudarytą Lietuvos nematerialiosios kultūros paveldo sąrašą. Mirusiųjų artimieji vasarą, paskirtą sekmadienį, aplanko kapus ir juose kartu su kunigu meldžiasi ir gieda. Kapinių šventė - ne tik mirusiųjų prisiminimas, susitikimas su giminėmis, bet ir laikas susimąstyti apie savo gyvenimą ir amžinybę.

(Plačiau...)

„Imsrės“ moteris sieja dainos ir draugystė (0)

Ne tik asmeniniai jubiliejai yra proga pažvelgti atgal ir į priekį, susimąstyti apie tai, ką darai, kur eini ir kam viso šito reikia. Jurbarko kultūros centro folkloro kolektyvas „Imsrė" savo gyvavimo 20-metį paminėjo tarptautiniu folkloro festivaliu „Ant vandens", kurį jau trečią kartą surengė kolektyvo vadovė Birutė Bartkutė. „Imsrės" ir suaugusiųjų, ir mažųjų - „Imsriukų" grupės koncertavo, sulaukė daug svečių iš Lietuvos ir užsienio.

(Plačiau...)

Kultūros administratorė nusiteikusi komandiniam darbui (0)

Kultūra yra bene vienintelis dalykas, kuriuo gali didžiuotis Jurbarkas. Vis dėlto nemažai kultūros specialistų nuogąstauja, kad po neseniai įvykusios reformos naujiesiems kaimo kultūros centrams dirbti nebus lengva, todėl prieš keletą savaičių Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja pradėjusiai dirbti Daurai Giedraitienei pirmiausia teks išsklaidyti baimes ir įkvėpti pasitikėjimo.
Pirmasis interviu su Kultūros skyriaus vedėja D. Giedraitiene - apie tai, kuo galime didžiuotis ir kur link turėtume eiti, kad Jurbarką garsintų ne tik kultūros paveldas, bet ir šiandien šiame krašte gyvenantys menininkai ir tautos tradicijas puoselėjantys meno mėgėjai.

(Plačiau...)

„Veliuonietis“ Joniškyje pasijuto geriau nei namie (0)

Tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis" koncertinį sezoną užbaigė Joniškio kultūros centre, kur liepos 2 d. surengė didžiulį koncertą miesto šventės proga.

(Plačiau...)

Kaimo atminimą saugo kryžius (0)

Liepos 4-ąją pašventintas naujas kryžius Jurbarkų seniūnijos Geišių kaimui ir visiems jo žmonėms atminti. Kryžiaus pastatymo iniciatorius - iš šio kaimo kilęs, jau daugelį metų Kelmėje gyvenantis Pranas Endriušaitis. Jam pritarė buvę jaunystės draugai Eugenijus Bastys, Kazys Rimkus, parėmė dauguma dabartinių kaimo gyventojų. Kryžius iškilo vakariniame kaimo pakraštyje prie kelio, kuris Geišius skiria nuo Kuturių kaimo.

(Plačiau...)

„Ąžuolynės“ festivalyje vaidino saviškiai (4)

Birželio 19 dieną jau šeštą kartą vyko teatrų festivalis „Ąžuolynė". Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos salėje vaidino tik saviškiai - premjerinį spektaklį rodę smalininkiečiai ir Jurbarko teatras „Vaivorykštė".

(Plačiau...)

Ramybės kalną sudrebino dešimtasis „Veliuonos kadrilis“ (0)

Kartą per metus iš visos šalies į Veliuoną suvažiuoja tautinių šokių kolektyvai, suskamba fanfaros, suošia Ramybės kalno ąžuolai ir liepos, nuaidi Nemuno slėniais lietuviška muzika ir dainos. Tarptautiniu renginiu šiemet tapęs dešimtasis tautinių šokių festivalis „Veliuonos kadrilis" ir per sunkmetį suspindo visu savo grožiu, o išsklaidyti geros jo dalyvių nuotaikos nesugebėjo net pliūptelėjęs vasariškas lietus.

(Plačiau...)

„Bišpilio“ vyrus groti uždega meilė (0)

Nebuvo nė vieno žiūrovo, kuris birželio 18-ąją iš Jurbarko kultūros centro būtų išėjęs be šypsenos. Nors proga buvo rimta, o pučiamųjų orkestro „Bišpilis" penkiasdešimtmečio koncertą vedęs orkestro vadovas ir dirigentas Adolfas Lapė tikino nemokąs juokauti, už širdies griebiančią muziką papildė smagūs pokštai, šiuolaikinio šokio studijos „Šypsena" merginų atliekami šokiai ir puikiai skambančios moterų vokalinio ansamblio „Verdenė" dainos.

(Plačiau...)

Nuo medžio drožėjo sėkmė nenusisuka (0)

Tautodailininkas Juozas Videika šį pavasarį vėl skina laurus - respublikiniame skulptūrų, vaizduojančių šv. Jurgį, konkurse Veisiejuose, Lazdijų rajone, jo sukurta skulptūra pripažinta geriausia.

(Plačiau...)

Vertingiausia tai, kas yra tik mūsų (0)

Tai, kuo mes kaip tauta galime didžiuotis, kuo esame saviti ir išskirtiniai, kuo galime būti įdomūs pasauliui, yra mūsų etnokultūra. Tik šių laikų pigaus kosmopolitizmo blizgesio fone senieji lietuviški papročiai, darbai, daiktai, žodžiai gali pasirodyti pilki ir neįdomūs, nors iš tiesų tai - lobis, kurio vertė litais nei eurais nenusakoma.
Praėjusiais metais Jurbarko rajono savivaldybės Kultūros skyrius nufilmavo didelį būrį Girdžių krašto etninės kultūros saugotojų ir puoselėtojų. Šiandien su skaitytojais savo darbais ir žodžiais dalijasi girdžiškiai Ona Pocienė, Ona Ravinienė, Elena ir Pranciškus Pinaičiai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook