Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

„Šypsena“ – šiuolaikinio šokio šventė (1)

Balandžio vidurio savaitgalį Jurbarko kultūros centre vykęs tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Šypsena" dalyvaujančių kolektyvų ir šokėjų skaičiumi pranoko pirmtakus, o jo organizatorė choreografė Jolanta Telišauskienė svajoja apie šokių konkursą.

(Plačiau...)

Kultūros centras – geriausias šalyje (0)

Praėjusį ketvirtadienį Jurbarko kultūros centre įvyko iškilminga Geriausio 2009 m. kultūros centro apdovanojimo įteikimo ceremonija ir meno mėgėjų koncertas „Mūsų Jurbarkui".

(Plačiau...)

Prisimenant kraštietę – ir kirčiavimo pamokėlė (0)

Balandžio 12-ą buvo minimos kalbininkės Petronėlės Bernadišienės 100-osios gimimo metinės. Jurbarko rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinė taryba, lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyrius, rajono savivaldybės administracija ir Švietimo skyrius, Viešoji biblioteka bei Švietimo centras pakvietė didžiulį būrį Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) Lituanistikos fakulteto filologų ir kraštiečių kalbininkų.

(Plačiau...)

Vadžgirį garsina sakralinės muzikos ansamblis (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis švenčia savo gyvavimo dešimtmetį. Per šį laiką ansamblis ryškiai sušvito ne tik rajono, bet ir Lietuvos kultūros padangėje, įgijo daug gerbėjų užsienyje. Šį pavasarį vadžgiriškiams įteikta „Aukso paukštė" - prestižiškiausias Lietuvoje mėgėjų meno įvertinimas.

(Plačiau...)

Ant reformų slenksčio – vilties deficitas (0)

Nuo liepos 1 d. keturi rajono kaimo kultūros centrai vėl taps savarankiški, o jų darbuotojai privalės užtikrinti, kad būtų patenkinti ir aplinkiniuose kaimeliuose gyvenančių žmonių kultūriniai poreikiai. Nors reforma įsibėgėja, kol kas niekas tiksliai negali pasakyti, kaip tą reikės padaryti. Blogiausia, kad kaimuose dirbantys žmonės, kuriems jau seniai įteikti atleidimo lapeliai, apimti nevilties ir nemato galimybių dirbti pertvarkytose įstaigose.

(Plačiau...)

Meno mokykla augina kūrybinguosius (0)

Prieš 120 metų gimė žymus mūsų kraštietis dainininkas Antanas Sodeika. Visi renginiai meno mokykloje, kuriai prieš 20 metų buvo suteiktas Antano Sodeikos vardas, šiais metais skiriami šiam dvigubam jubiliejui paminėti. Penktąjį gyvavimo dešimtmetį įpusėjusi mokykla ne tik moko miesto ir rajono vaikus muzikos, o nuo 2007-ųjų ir dailės bei choreografijos - Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos misija kur kas prasmingesnė.

(Plačiau...)

„Aukso paukštė“ nutūpė Vadžgiryje (0)

Paskutinį kovo savaitgalį Jurbarko kultūros centre varžėsi geriausi aplinkinių rajonų dainininkai ir vokaliniai ansambliai. Respublikinio konkurso „Sidabriniai balsai" zoninis turas tapo tikra švente vokalinės muzikos gerbėjams, nes tokios gausybės dainininkų ir ansamblių Jurbarke pastaraisiais metais nėra buvę.

(Plačiau...)

Vakaras su Kazimiera K. Glinskio teatre (0)

Minint Tarptautinę teatro dieną mėgėjų teatrams teikiami neeilinės teatro meno asmenybės Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimai. Šįmet prizas už nacionalinės dramaturgijos pastatymus atiteko Jurbarko Konstantino Glinskio teatrui.

(Plačiau...)

Kultūros centras pretenduoja į premiją (0)

Jurbarko kultūros centras dalyvauja LR kultūros ministerijos konkurse geriausio 2009 m. kultūros centro premijai gauti. Kultūros ministro patvirtinta komisija vasario 4 d. lankėsi Jurbarke ir domėjosi kultūros centro veikla.

(Plačiau...)

Iš muziejaus – su meilės dovana (0)

Ilgąjį vasario vidurio savaitgalį kvietė Vinco Grybo memorialinis muziejus, žadėdamas meilės dovaną - dvi naujas parodas, kino filmą, įdomių susitikimų ir koncertą. Tris ir savo prigimtimi, ir tradicijomis skirtingas šventes - įsimylėjėlių dieną, Vasario 16-ąją ir Užgavėnes - muziejui pavyko puikiai suvienyti ir netradiciškai, bet deramai pažymėti.

(Plačiau...)

Du dešimtmečiai šokių sūkuryje (0)

Lietuvoje ir užsienyje Jurbarką garsinančiai kultūros centro tautinio šokio studijai „Nemunėlis" sukanka 20 metų. Šią sukaktį šokėjai švęs scenoje - kovo 11-tą dieną savo jubiliejaus koncertą skirs Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui.

(Plačiau...)

Etnologai sveikina veliuoniečių sumanymą (0)

Pasirodo, kad daug diskusijų sukėlusi ir veliuoniečius supriešinusi tautodailininko Rimanto Ordino idėja Veliuonoje pastatyti paminklą deivei Velionei ne tokia ir bloga. Idėjai pritarė ne tik Etninės kultūros globos taryba, bet ir garsiausi Lietuvos etnologai.

(Plačiau...)

Reforma labiausiai nuskriaus dirbančius žmones (0)

Pirmasis šokas dėl sausį priimto sprendimo atskirti kaimo kultūros centrus ir leisti jiems dirbti savarankiškai jau praėjo. Lengvų metų nesitikėję kultūros darbuotojai iš paskutiniųjų stengiasi rasti būdų įgyvendinti savo idėjas, net jei tą ir reikės daryti tuščiomis piniginėmis. Apie tai, kokie kultūros darbuotojams bus šie reformų ir sunkmečio ženklais pažymėti metai, praėjusią savaitę kalbėjomės su Jurbarko kultūros centro direktore Danute Samiene.

(Plačiau...)

Bandonija – vyrų gyvenimo karalienė (1)

„Eržvilko bandonijos" - nematerialiosios kultūros paveldo vertybė. Taip nusprendė Lietuvos liaudies kultūros centro sudaryta ekspertų komisija. Nuo pat ansamblio įkūrimo - kone keturis dešimtmečius - jame grojantys Stanislovas Sabonaitis, Antanas Janušas ir Petras Petraitis nelaiko savęs vertybėmis, tiesiog groja, nes tai yra svarbus jų gyvenimo darbas. Dar todėl, kad grojimo malonumu užkrėstų kitus ir išmokytų prakalbinti ypatingą instrumentą - bandoniją, kad unikalus kultūros reiškinys - Eržvilko bandonijos - neišnyktų.

(Plačiau...)

Parodoje – kraštiečių skulptūros (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje jau kone mėnesį eksponuojamos Vaclovo Dubikalčio ir Gedimino Stankūno kamerinės skulptūros. Su šių jurbarkiečių kūryba dar galima spėti susipažinti - ekspozicija veiks iki vasario 12 d.

(Plačiau...)

Nevieniši po vienišu žibintu (1)

Didžiųjų metų pabaigos švenčių proga kai kurie vaikai dovanų gavo muzikinį spektaklį „Vienišas žibintas". Nereikėjo niekur važiuoti - vaidintojai patys atvažiuoja ir ne tik spektaklį parodo, bet ir surengia linksmybes, kur kiekvienas vaikas būna ne tik žiūrovas, bet ir dalyvis.

(Plačiau...)

„Dainų dainelė“ garsiai nebeskamba (1)

Gruodžio viduryje Antano Sodeikos meno mokyklos salėje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė" rajoninis turas. Kone pusę jo dalyvių komisija atrinko į zoninį turą, vyksiantį Tauragėje.

(Plačiau...)

Respublikiniame konkurse šokėjus lydėjo sėkmė (0)

Pakiliai Naujuosius metus pasitiko Veliuonos kultūros centro tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis". Lietuvos liaudies kultūros centro surengtame respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros" „Veliuoniečiui" buvo skirta antroji vieta.

(Plačiau...)

Saviveikliniai pokštai perlinėse vestuvėse (0)

Jurbarko kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai metų pabaigoje tradiciškai surengė teatralizuotą koncertą - „Perlinės vestuvės" buvo skirtos kultūros centro 30-mečiui paminėti.

(Plačiau...)

„Mituvos sūkuriai“ sunkmečio neišsigando (0)

Nors sunkmetis gerokai apribojo rajono kultūros darbuotojų galimybes, bendruomenei padedant, kone kiekvieną savaitgalį Jurbarko kultūros centre skamba muzika, dainos ir aidi žiūrovų plojimai. Vieną lapkričio savaitgalį jie buvo ypač karšti - jurbarkiečius į nepakartojamą renginį pakvietė trisdešimtasis respublikinis tautinių šokių festivalis „Mituvos sūkuriai".

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook