Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Penki dešimtmečiai su teatru (0)

Spalio pabaigoje Konstantino Glinskio teatras pakvietė į penkiasdešimtmečio jubiliejaus renginius. Ir svečių iš Gruzijos, kaimynų šakiečių ir jubiliatų glinskiečių spektakliai, ir senų spektaklių įrašai, Sauliaus Beržinio filmo „... jie mane paliko" premjera, teatralų kūrybos paroda, konferencija, kurioje dalyvavo daug garbių svečių, ir, žinoma, koncertas „Visada jaunas teatras" buvo skirti ne tik teatro žmonėms, nes penkis dešimtmečius mieste gyvuojantis teatras vienaip ar kitaip palietė daugumą miestelėnų.

(Plačiau...)

„Jausmų vaišės“ kviečia žiūrėti ir suvokti paslaptį (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje rugsėjo 25 d. atidaryta Inesos Bosaitės asambliažų paroda „Jausmų vaišės". Ši Girdžiuose gyvenančios ir kuriančios menininkės paroda jubiliejinė - prieš dešimt metų Jurbarko krašto muziejuje ji pirmą kartą viešai pristatė savo kūrybą, tuomet eksponavo menines fotografijas.

(Plačiau...)

„Veliuoniečio“ viešnagė Frankų festivalyje (0)

„Iš kitų mus išskiria bičiulystė su kaimynais namų aplinkoje, regione ir kitose šalyse" - sakė nuostabaus Vokietijos miestelio Krailsheimo gyventojai. Kad tai ne tušti žodžiai, įsitikinome ir mes, liaudies šokių ansamblio „Veliuonietis" dalyviai, prieš porą savaičių svečiavęsi Krailsheimo rudens šventėje - Frankų festivalyje.

(Plačiau...)

Veliuonoje paminėtas rašytojo Petro Cvirkos šimtmetis (0)

Rugsėjo 18-19 d. Veliuonoje vyko rašytojo Petro Cvirkos 100-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiai - konferencija „Atpažįstamas ir nepažintas Petras Cvirka" bei tradicinis, jau ketvirtą dešimtmetį gyvuojantis, Novelės vakaras, kuriame buvo paskelbtas ir apdovanotas aštuntasis P. Cvirkos literatūrinės premijos laureatas.

(Plačiau...)

Jaunystės prisiminimai sugulė knygon (1)

Janina Juzėnienė turi nepaprastą pomėgį - prisiminusi jaunystės laikus, ji rašo gyvenimiškas istorijas. Vasaros pradžioje, kiek netikėtai ir pačiai autorei, išėjo jos kūrybos knyga. Gražiai išleista beveik 400 puslapių J. Juzėnienės knyga „Kaip aš viliojau ūkininkaitį..." buvo pristatyta Viešvilėje, kur gyvena autorė.

(Plačiau...)

Po dvaro skliautais – geros literatūros paieškos (0)

Rugpjūčiui persiritus antrojon pusėn Jurbarko krašto muziejuje vėl susirinko garsiausi Lietuvos ir Šiaurės šalių literatūros mokslininkai, kritikai, rašytojai, filosofai. Į Jurbarką juos pakvietė aštuntą kartą rengiamas šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara".

(Plačiau...)

Moldavus sužavėjo smarkus lietuviškas suktinis (0)

Paskutinį vasaros savaitgalį Jurbarko kultūros centro liaudies šokių kolektyvo „Mituva" šokėjai, vadovaujami Jūratės Kravčenkienės, atstovavo Lietuvai tarptautiniame folkloro festivalyje „Mesterul Monole" Moldovoje. Buvo smagu įsitikinti, kad ir už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos gyvenantys visiškai kitokios kultūros žmonės supranta mūsų tautinius šokius ir moka jais džiaugtis.

(Plačiau...)

Ąžuolai Smalininkuose tampa skulptūromis (1)

Šeštadienį į miesto šventę susirinkę smalininkiečiai ketvirtą kartą ąžuolo lapų vainikais papuošė skulptorius, padovanojusius miesteliui dar dešimt ąžuolo skulptūrų. Šiemet tvirtybės jie taip pat sėmėsi iš ąžuolų, nes simpoziumą rengęs Smalininkų bendruomenės centras neturėjo lėšų profesionalų honorarams.

(Plačiau...)

Muzikinė viešnagė Vokietijoje (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis birželio 24-29 dienomis su koncertine programa viešėjo Vokietijoje - Vareno-Muritzo, Šverino ir Hagenovo miestuose. Mus pakvietė Gustav-Adolf fonde besidarbuojantis ir Jurbarko evangelikų bažnyčioje pas kunigą Mindaugą Kairį dažnai apsilankantis pastorius Uwe Haberland bei Mecklenburgo regione fondui atstovaujanti ponia Magdalene Hartig ir jos vyras pastorius Klaus Hartig.

(Plačiau...)

Kultūrų ir papročių kryžkelė (0)

Jurbarko 750 metų jubiliejaus renginius įprasminusioje konferencijoje niekas apie mūsų miestą nekalbėjo taip smagiai, kaip kaimyninio Valenčiūnų kaimo vaikas, docentas Arvydas Vidžiūnas. Į pirmojo tikro savo vaikystės miesto istoriją jis žvelgė su didele meile, taip sureikšmindamas ir romatizuodamas čia gyvenusių žmonių santykius, kaip iki šiol niekas iš mūsų nesugebėjo sureikšminti. Gaila, kad visas docento pranešimas toli pralenkia laikraščio apimtis, o spausdintas žodis niekaip negali perteikti to valiūkiško lengvumo, su kuriuo jis buvo skaitomas ir interpretuojamas. Tačiau teišlieka bent tai, kas, manome, šiame pranešime buvo svarbiausia.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook