Kultūros sala

Kultūros sala

Lapkritis – šviesus mūzų laikas (0)

Tradiciškai rudenį į savo renginį - poezijos rudenėlį susirinko literatų klubo „Švieselė" nariai. Popietė vadinosi „Laiškai rudeniui" ir buvo skirta paminėti klubo veiklos dešimtmetį. Nors renginyje nebuvo net užsiminta, bet Šviesos" radakcija gavo laiškų, kuriuose teigiama, kad Jurbarko literatų klubas kur kas vyresnis.

(Plačiau...)

Žodžių šventė su Jurbarko krašto kalbininkais (1)

Jurbarke viešėjo žymūs kraštiečiai - kalbininkai Vincentas Drotvinas, Antanas Balašaitis ir Arnoldas Piročkinas. Viešosios bibliotekos ir Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus surengtoje šventėje „Kalboj būties prasmė užburta" paminėtas profesoriaus, humanitarinių mokslų daktaro V. Drotvino aštuoniasdešimtmetis, prisiminti ir kiti mūsų krašto kalbininkai, pasimėgauta gražiais lietuviškais žodžiais, kalbėta ir apie gimtosios kalbos problemas dabarties pasaulyje.

(Plačiau...)

Tradicijų šviesa (0)

Penktus metus iš eilės visose Lietuvos apskrityje rengiantis respublikines konkursines liaudies meno parodas Lietuvos liaudies kultūros centras siekia išrinkti geriausius liaudies menininkus, globoti juos ir skatinti, kad šiais sunkiais laikais liaudies menas išliktų gyvas, o menininkai išlaikytų šimtmečiais kurtas tradicijas.

(Plačiau...)

Muziejus buria kūrybinguosius (0)

Vinco Grybo memorialinis muziejus dėl čia vykdomų edukacinių projektų jau seniai yra tapęs kūrybingų žmonių traukos centru. Kada beužeitum į muziejų, čia visada kas nors vyksta. Paskutinį spalio savaitgalį muziejuje irgi sklandė kūrybos dvasia. Pirmojo aukšto ekspozicijų salėje suaugusiųjų dailės studijos moterys lipdė kaukes, antrajame aukšte buvo mokoma daryti odinius papuošalus.

(Plačiau...)

„Barkūnas“ dainavo Maironio tėviškėje (0)

Spalio 23 d. Raseiniuose ir Pasandravyje vyko tarptautinis chorų festivalis Maironiui atminti. Pirmą kartą jame dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro mišrus choras „Barkūnas", vadovaujamas Ritos Dovidaitytės.

(Plačiau...)

Šeštajame festivalyje – tradicinis giedojimas (0)

Lapkričio 6 dieną seminaru apie tradicinį lietuvių liaudies giedojimą baigsis VI sakralinės muzikos festivalis „Te Deum laudamus". Be seminaro, šių metų festivalio programoje vyko trys sakraliniai koncertai.

(Plačiau...)

Vėlių vakarą prisimenant Paberžę (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta jurbarkiečio Rimanto Akutaičio fotografijų paroda „Prisimenant Paberžę". Parodos atidaryme dalyvavo autorius, Tėvo Stanislovo dukterėčia Birutė Tiknevičiūtė, rašytoja Albina Žiupsnytė ir aktorius Valentinas Masalskis.

(Plačiau...)

Penki dešimtmečiai su teatru (0)

Spalio pabaigoje Konstantino Glinskio teatras pakvietė į penkiasdešimtmečio jubiliejaus renginius. Ir svečių iš Gruzijos, kaimynų šakiečių ir jubiliatų glinskiečių spektakliai, ir senų spektaklių įrašai, Sauliaus Beržinio filmo „... jie mane paliko" premjera, teatralų kūrybos paroda, konferencija, kurioje dalyvavo daug garbių svečių, ir, žinoma, koncertas „Visada jaunas teatras" buvo skirti ne tik teatro žmonėms, nes penkis dešimtmečius mieste gyvuojantis teatras vienaip ar kitaip palietė daugumą miestelėnų.

(Plačiau...)

„Jausmų vaišės“ kviečia žiūrėti ir suvokti paslaptį (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje rugsėjo 25 d. atidaryta Inesos Bosaitės asambliažų paroda „Jausmų vaišės". Ši Girdžiuose gyvenančios ir kuriančios menininkės paroda jubiliejinė - prieš dešimt metų Jurbarko krašto muziejuje ji pirmą kartą viešai pristatė savo kūrybą, tuomet eksponavo menines fotografijas.

(Plačiau...)

„Veliuoniečio“ viešnagė Frankų festivalyje (0)

„Iš kitų mus išskiria bičiulystė su kaimynais namų aplinkoje, regione ir kitose šalyse" - sakė nuostabaus Vokietijos miestelio Krailsheimo gyventojai. Kad tai ne tušti žodžiai, įsitikinome ir mes, liaudies šokių ansamblio „Veliuonietis" dalyviai, prieš porą savaičių svečiavęsi Krailsheimo rudens šventėje - Frankų festivalyje.

(Plačiau...)

Veliuonoje paminėtas rašytojo Petro Cvirkos šimtmetis (0)

Rugsėjo 18-19 d. Veliuonoje vyko rašytojo Petro Cvirkos 100-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiai - konferencija „Atpažįstamas ir nepažintas Petras Cvirka" bei tradicinis, jau ketvirtą dešimtmetį gyvuojantis, Novelės vakaras, kuriame buvo paskelbtas ir apdovanotas aštuntasis P. Cvirkos literatūrinės premijos laureatas.

(Plačiau...)

Jaunystės prisiminimai sugulė knygon (1)

Janina Juzėnienė turi nepaprastą pomėgį - prisiminusi jaunystės laikus, ji rašo gyvenimiškas istorijas. Vasaros pradžioje, kiek netikėtai ir pačiai autorei, išėjo jos kūrybos knyga. Gražiai išleista beveik 400 puslapių J. Juzėnienės knyga „Kaip aš viliojau ūkininkaitį..." buvo pristatyta Viešvilėje, kur gyvena autorė.

(Plačiau...)

Po dvaro skliautais – geros literatūros paieškos (0)

Rugpjūčiui persiritus antrojon pusėn Jurbarko krašto muziejuje vėl susirinko garsiausi Lietuvos ir Šiaurės šalių literatūros mokslininkai, kritikai, rašytojai, filosofai. Į Jurbarką juos pakvietė aštuntą kartą rengiamas šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara".

(Plačiau...)

Moldavus sužavėjo smarkus lietuviškas suktinis (0)

Paskutinį vasaros savaitgalį Jurbarko kultūros centro liaudies šokių kolektyvo „Mituva" šokėjai, vadovaujami Jūratės Kravčenkienės, atstovavo Lietuvai tarptautiniame folkloro festivalyje „Mesterul Monole" Moldovoje. Buvo smagu įsitikinti, kad ir už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos gyvenantys visiškai kitokios kultūros žmonės supranta mūsų tautinius šokius ir moka jais džiaugtis.

(Plačiau...)

Ąžuolai Smalininkuose tampa skulptūromis (1)

Šeštadienį į miesto šventę susirinkę smalininkiečiai ketvirtą kartą ąžuolo lapų vainikais papuošė skulptorius, padovanojusius miesteliui dar dešimt ąžuolo skulptūrų. Šiemet tvirtybės jie taip pat sėmėsi iš ąžuolų, nes simpoziumą rengęs Smalininkų bendruomenės centras neturėjo lėšų profesionalų honorarams.

(Plačiau...)

Muzikinė viešnagė Vokietijoje (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis birželio 24-29 dienomis su koncertine programa viešėjo Vokietijoje - Vareno-Muritzo, Šverino ir Hagenovo miestuose. Mus pakvietė Gustav-Adolf fonde besidarbuojantis ir Jurbarko evangelikų bažnyčioje pas kunigą Mindaugą Kairį dažnai apsilankantis pastorius Uwe Haberland bei Mecklenburgo regione fondui atstovaujanti ponia Magdalene Hartig ir jos vyras pastorius Klaus Hartig.

(Plačiau...)

Kultūrų ir papročių kryžkelė (0)

Jurbarko 750 metų jubiliejaus renginius įprasminusioje konferencijoje niekas apie mūsų miestą nekalbėjo taip smagiai, kaip kaimyninio Valenčiūnų kaimo vaikas, docentas Arvydas Vidžiūnas. Į pirmojo tikro savo vaikystės miesto istoriją jis žvelgė su didele meile, taip sureikšmindamas ir romatizuodamas čia gyvenusių žmonių santykius, kaip iki šiol niekas iš mūsų nesugebėjo sureikšminti. Gaila, kad visas docento pranešimas toli pralenkia laikraščio apimtis, o spausdintas žodis niekaip negali perteikti to valiūkiško lengvumo, su kuriuo jis buvo skaitomas ir interpretuojamas. Tačiau teišlieka bent tai, kas, manome, šiame pranešime buvo svarbiausia.

(Plačiau...)

Kapinių vartai vėl kaip nauji (0)

Miesto jubiliejaus išvakarėse UAB „Restauracija" darbuotojai užbaigė Jurbarko kapinių vartų restauravimo darbus. 1937 metais skulptoriaus Pranciškaus Mikutaičio sukurti angelai šviečia lyg ką tik nulieti, atnaujinti metaliniai ažūriniai vartai ir šoniniai varteliai bei betoniniai vartų stulpai.

(Plačiau...)

Kūrybos derlius – gimtinės jubiliejui (0)

Jurbarko jubiliejaus proga atidarytos dviejų menininkų - buvusių jurbarkiečių parodos: Krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje (cerkvėje) - Donato Dovidavičiaus skulptūrų, Vinco Grybo memorialiniame muziejuje pristatyta kostiumo dizainerės Lauros Dailidėnienės kolekcija „Ozonas".

(Plačiau...)

Šventės egzaminą jurbarkiečiai išlaikė puikiai (0)

Vienu iš svarbiausių Jurbarko 750 metų jubiliejaus šventinių renginių tapo birželio 20-ąją nuskambėjusi trečioji Tauragės apskrities dainų šventė. Tūkstančius liaudies muzikos gerbėjų į miesto parką atviliojo nuo pat ryto skulptoriaus Vinco Grybo muziejaus kieme skambėjusios liaudies sutartinės, o pavakare trankus orkestro maršas ir per miestą žygiuojanti linksma šokėjų bei dainininkų kolona net didžiausiems namisėdoms priminė, kokios smagios kažkada Jurbarke būdavo Dainų šventės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook