Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Veliuonoje šokėjai pažadino Ramybės kalną (0)

Legendomis ir padavimais apipinta Veliuona šią vasarą devintą kartą svetingai priėmė respublikinio tradicinių amatų, muzikavimo ir tautinių šokių festivalio „Veliuonos kadrilis" dalyvius, o žiūrovai buvo maloniai nustebinti gausybe Veliuonos dvaro parke vykusių renginių.

(Plačiau...)

Parodoje – tradiciniai mezginiai (0)

Veliuonos krašto muziejuje veikia paroda „Tu numegzk man, mama, kelią". Eksponuojami Veliuonos krašto moterų tradiciniai mezginiai ir nėriniai.

(Plačiau...)

Edukacinė muziejaus naktis (0)

Gegužės 18-ąją minima Tarptautinė muziejų diena. Ta proga Europos muziejuose vyksta pažintiniai ir pramoginiai „Muziejų nakties" renginiai. Jau ne pirmus metus tarptautiniame projekte dalyvauja ir Vinco Grybo memorialinis muziejus.

(Plačiau...)

Poetiška pavakarė ne tik su poezija (0)

Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris" paukštės sparnas palytėjo ir Jurbarką - gegužės 22 d. į susitikimą su skaitytojais atvyko Petro Cvirkos literatūrinės premijos laureatas Alvydas Šlepikas, o jį atlydėjo Veliuonoje gyvenanti ir kurianti rašytoja Violeta Šoblinskaitė.

(Plačiau...)

„Altanna“ paminėjo dešimtmetį (0)

Gegužę Šimkaičių kultūros centre dešimtmečio proga savo gerbėjus, draugus ir visus rokui neabejingus geros muzikos klausytojus į koncertą-vakaronę pakvietė grupė „Altanna". Brandus kolektyvas pripažinimą ir įvertinimą pelnė ne tik Jurbarko rajone, todėl koncerte, į kurį iš Kupiškio atvyko grupė RNBR, „Apynys" iš Skaudvilės bei „Anam Cara" narys Justas Masiulis, buvo daug smagių akimirkų.

(Plačiau...)

Šimtabalsis vaikų choras dainavo mamoms (0)

Motinos dieną po šv. Mišių Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje koncertą mamoms surengė meno mokyklos, gimnazijos ir kultūros centro dainininkai ir muzikantai.

(Plačiau...)

Bibliotekininkė tiesia lieptus į knygų salą (0)

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka vėl išrinko geriausią metų bibliotekininkę. Šįkart garbinga nominacija atiteko Eržvilko filialo vyresniajai bibliotekininkei Nijolei Berulienei.

(Plačiau...)

Pro gatvės muzikantus jurbarkiečiai praėjo (0)

Praėjusį šeštadienį miestuose ir miesteliuose skambėjo gyva muzika - Lietuvoje trečią kartą buvo surengta Gatvės muzikos diena. Antrus metus šią iniciatyvą Jurbarke palaiko muzikos klubas „Devynstygis". Pirmąkart savo miestelio gatvėse muzikavo ir vadžgiriečiai.

(Plačiau...)

Dailės studijos dešimtmetis: nuo piešinio iki instaliacijos (0)

Vinco Grybo memorialinio muziejaus suaugusiųjų dailės studijai balandžio pradžioje suėjo 10 metų. Jubiliejus - su netikėtumo pliūpsniais, prabangos ir elegancijos dvelksmu, su gėlėmis ir šypsenomis buvo šventė ne tik dailės studijos dalyvėms, bet ir jų artimiesiems, bičiuliams bei visiems, nesantiems kultūrinio gyvenimo užribyje.

(Plačiau...)

Promenadoje – teatro profesionalai ir gerbėjai (0)

Jurbarkas turi gilias teatro tradicijas - prieš 90 metų čia buvo apsistojusi Lietuvių valstybės teatro trupė, prieš 50 įsikūrė mūsų miesto Konstantino Glinskio teatras. Šiais teatrinių jubiliejų metais kultūros centras ir teatro mėgėjų klubas vykdo profesionalaus meno sklaidos projektą „Jurbarko promenada".

(Plačiau...)

„Šokantys berniukai“ susižėrė apdovanojimus (0)

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė", kuriam vadovauja režisierė Birutė Šneiderienė, už puikius spektaklius yra pelnę ne tik žiūrovų meilę, bet ir daugybę prestižiškų apdovanojimų. Šiais, jubiliejiniais, 25-aisiais gyvavimo metais „Vaivorykštė" tęsia tradicijas - kovo mėnesį tapo respublikinio ir tarptautinio festivalių laureatu.

(Plačiau...)

Prie Mituvos vėl skambėjo armonikos (0)

Jurbarko kultūros centre vienuoliktą kartą nuskambėjo tradicinė liaudies kapelų šventė „Pamituvio armonika". Šįkart Mituvos pakrantėje svečius pasitikęs žvejys Kazys ir pamituviais iš neturėjimo ką veikti slampinėjantis Mataušas svetingai sutiko ir žuviene vaišino visus, mokančius smagiai muzikuoti ir skambiai dainuoti.

(Plačiau...)

Vieversiukai sveikina pavasarį (0)

Kovo pradžioje į Jurbarko kultūros centrą iš viso rajono sugužėjo vaikų folkloro kolektyvai. Sučiulbo, pragydo kaip paukšteliai jaunieji dainorėliai, sukruto šokėjėliai - smagi ir skambi buvo vaikų folkloro šventė „Vieversiukas ant dirvono".

(Plačiau...)

Šviesuolio atminimas sugrįžo (0)

Kovo 27 d. Jurbarko krašto muziejuje pristatyta Lietuvos partizano, pedagogo ir rašytojo Konstantino Bajerčiaus knyga „Gyvenimo vieškeliais grublėtais" ir filmas „Garibaldžio tyla". Taip Krašto muziejus pradėjo dar vieną edukacinę programą, skirtą Lietuvos istorijai ir iškilios asmenybės atminimui.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiams – garbingiausi mėgėjų teatro apdovanojimai (0)

Praėjusį šeštadienį Tauragės kultūros centro rūmuose šurmuliavo ryškiaspalvė smagi minia. Geriausių mėgėjų teatrų aktoriai, režisieriai, scenografai iš visos Lietuvos susirinko į ketvirtąją mėgėjų teatrų šventę „Tegyvuoja teatras".

(Plačiau...)

Jurbarko miesto istoriją kurkime drauge (1)

Jurbarko turizmo informacijos centro direktorė Vidmanta Marcinkevičienė puoselėja mintį surinkti senuosius atvirukus ir fotografijas su Jurbarko vaizdais ir išleisti jų albumą. Tai būtų geriausia žmonių dovana Jurbarko jubiliejui.

(Plačiau...)

Muziejuje – pirmoji kalvio kolekcija (0)

Pirmoji šiais metais Jurbarko krašto muziejuje surengta taikomojo meno paroda sulaukė iki šiol neregėto lankytojų susidomėjimo, todėl muziejaus darbuotojai nutarė ją pratęsti dar mėnesį. Tokio pasisekimo nesitikėjo ir prieš trejus metus kalvystės virusu užsikrėtęs ūkininkas Edmundas Štulas, pateikęs visuomenei vertinti pirmųjų savo darbų kolekciją.

(Plačiau...)

Diktantas – žodžio puoselėtojų šventė (0)

Praėjusį šeštadienį Vilniuje Nacionalinio diktanto II ture 73 lietuviai rungėsi dėl 2009 m. raštingiausio piliečio titulo. Lietuvos televizijos studijoje diktantą rašė ir jurbarkietė Gražina Glinskienė.

(Plačiau...)

Rašytojo vaikystės takai užmarštimi neužžėlė (0)

Aukščiausioje Klangių kaimo vietoje - Cvirkų sodyba. Pro langą toli matyti: Ilguvos bažnyčios bokštas ir upelis - Nykos valsčius. 1953 m. čia įkurtas Petro Cvirkos memorialinis muziejus. Žiemą nedaug kas į jį užsuka - pikti vėjai prie trobos durų supusto tokią pat pusnį, kurią pradžios mokyklos rašinyje Petras pavadino siuvėjo Marčiaus kupra, ir mokytoja vaikui išpranašavo rašytojo ateitį. Nešildomoje gryčiukėje šalta, o rašytojo knygos guli sandariame gal šimto metų senumo lagamine, kad jų nesugražtų pelės, palaikiusios tikrais cukriniais avinėliais.

(Plačiau...)

Kolektyvai ruošiasi apskrities Dainų šventei (0)

Trečioji Tauragės apskrities dainų šventė vyks Jurbarke birželio 20 d. ir bus skirta Jurbarko 750-osioms metinėms. Šventės koncertą ruošia Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių savivaldybės meno kolektyvai. Sausio 28 d. kolektyvų vadovams surengti seminarai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook