„Altanna“ paminėjo dešimtmetį

„Altanna“ paminėjo dešimtmetį (0)

2009-06-10

Gegužę Šimkaičių kultūros centre dešimtmečio proga savo gerbėjus, draugus ir visus rokui neabejingus geros muzikos klausytojus į koncertą-vakaronę pakvietė grupė „Altanna". Brandus kolektyvas pripažinimą ir įvertinimą pelnė ne tik Jurbarko rajone, todėl koncerte, į kurį iš Kupiškio atvyko grupė RNBR, „Apynys" iš Skaudvilės bei „Anam Cara" narys Justas Masiulis, buvo daug smagių akimirkų.

Muzikuoti ir dainuoti gabus jaunimas, kurio kaimuose yra gana daug, mėgo visais laikais, tačiau tie, kurie puoselėjo planus sukurti rimtą grupę, žino, kaip tai nelengva. Visų pirma dėl to, kad muzikai reikia aukoti ne tik laisvalaikį - dalį šeimos pajamų tenka skirti instrumentams, garso ir apšvietimo aparatūrai įsigyti, o repeticijos ir koncertai atima daug laiko.
Prisimindama pradžių pradžią, dainininkė Sandra Baužienė pasakojo, kad pirmiausia buvo grupės „Dūmai" ir „Song", ir tik tuomet, kai susipažino su Stakių kultūros centro meno vadovu Alvydu Pilipausku, susikūrė „Altanna". Prieš dešimtmetį gimusios grupės pavadinimas atspindi grupės narių gyvenimo būdą: žodis „altana" reiškia vasarnamį, kuriame be rūpesčių, atsipalaidavus leidžiamas laikas. Antroji „n" šiame žodyje, pasak Sandros, atsirado tik tuomet, kai kuriant tinklalapį internete prireikė užregistruoti grupės pavadinimą - pasirodė, kad tokį vardą jau yra išsirinkusi viena statybų bendrovė.
„Altannoje" dabar groja ir dainuoja šešiese. Grupės vadovas ir prodiuseris - Šimkaičių kultūros centro direktorius Arūnas Bauža, grojantis solo gitara. Jo žmona Sandra, rokerių vadinama Cindy, yra pagrindinis grupės balsas ir dainų kūrėja. Anglų kalba posmus kurianti ir muziką jiems rašanti pedagogė tikina, kad jos dainos yra švelnios ir melodingos, tačiau „kietesnį" roką mėgstantys grupės vyrai jas gerokai pakeičia. Grupės dešimtmečio koncerte debiutavo ir Baužų dvylikametė dukra Patricija, pasirinkusi Patty muzikinį vardą. Patty dainuoja, groja smuiku ir pianinu ir artimiausią savo muzikinę ateitį sieja su „Altanna".
Nuo pat įsikūrimo pradžios „Altannoje" groja grupės iniciatorius A. Pilipauskas bei Remigijus Zaleckas, vadinamas Remiu. Prieš porą metų į grupę atėjo ir iškart joje pritapo Gediminas Leminauskas, dabar studijuojantis Šiaulių konservatorijoje.
„Altannos" repertuare daugiausia S. Baužienės sukurtų angliškų dainų, grupė savo klausytojus džiugina ir garsių atlikėjų Meredith Brooks, Pink, Avril Lavgine, Anouk, Good Charlotte koveriais. Nė viename masiniame renginyje dalyvauti neatsisakanti grupė visada jaučia klausytojų palaikymą.
„Dešimt metų - ilgas laiko tarpas. Gaila, kad per tuos metus taip ir nesugebėjome išleisti savo dainų disko. Vis laukiame, kol mus pastebės, nes šiam darbui reikia nemažai pinigų. Tačiau negalime sakyti, kad dainuojame tik savo malonumui. Nemažai ir pasiekėme - 2004 metais Lietuvos roko grupių festivalyje Plungėje buvome tarp penkių geriausiųjų, esme dainavę su Stasiu Povilaičiu, ir „Rebelhart", - sakė S. Baužienė.
Sandra tikina, kad jos šeimai ir bičiuliams „Altanna" yra viskas - ir gyvenimo tikslas, ir smagus bendravimas, suteikiantis galimybę būti kartu su bendraminčiais, įgyvendinti savo idėjas. Visi grupės nariai nusiteikę siekti pripažinimo, stengiasi, kad klausytojai išgirstų ir pamėgtų dainas, kurias atlieka „Altanna". Bent jau Šimkaičiuose, Stakiuose ir Jurbarke pripažinimo jiems tikrai netrūksta.
Jauniems, veržliems ir smagiai nusiteikusiems „Altannos" muzikantams dešimtmečio koncerte draugai ir klausytojai linkėjo sėkmės - jei nepritrūks entuziazmo, grupei prieš akis dar visas gyvenimas, nes pirmasis dešimtmetis tėra tik ilgo kelio pradžia.

Danutė BAKAITYTĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook