„Ąžuolynės“ festivalyje vaidino saviškiai

„Ąžuolynės“ festivalyje vaidino saviškiai (4)

2010-07-12

Birželio 19 dieną jau šeštą kartą vyko teatrų festivalis „Ąžuolynė". Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos salėje vaidino tik saviškiai - premjerinį spektaklį rodę smalininkiečiai ir Jurbarko teatras „Vaivorykštė".

Smalininkų kultūros centro (toks dar buvo iki liepos 1 d.) mėgėjų teatro „Ąžuolynė", kuriam vadovauja režisierė Nijolė Aleksienė, rengiamame teatrų festivalyje yra vaidinę dzūkai ir aukštaičiai, žemaičiai ir suvalkiečiai, o šis, šeštasis, buvo, galima sakyti, vietinės reikšmės, nes iš toliau, nors ir žadėję, neatvyko nė vienas teatras. Tačiau smalininkiečiams festivalis vis tiek šventė - pamatėme du spektaklius.
Pirmasis - ilgai mėgėjų teatro „Ąžuolynė" repetuota ir smalininkiečių nekantriai laukta premjera - Vygaudo Juknelio komedija „Ragai". Nors kai kurie teatro profesionalai teigia, kad komediją vaidinti sunkiau, žiūrovams jos patinka, tad ir smalininkiečių repertuare - tik komedijos. Tiesa, „Ragai" savo stilistika skiriasi nuo ankstesnių „Ąžuolynės" vaidinimų, ypač nuo du kartus iš eilės statytų Žemaitės liaudiškų komedijų.
Naujajam „Ąžuolynės" pastatymui V. Juknelio pjesei „Ragai" režisierė subūrė gausią vaidintojų trupę. Žiūrovams buvo įdomu matyti savo miestelio pažįstamus žmones scenoje. Vieną pagrindinių - grafo Klarko vaidmenį sukūrė ir visuose ligšioliniuose teatro spektakliuose vaidinęs Smalininkų pagrindinės mokyklos direktorius Artūras Matukaitis. Ir kultūros darbuotojas Kęstutis Matuzas, vaidinęs jauną grafų palikuonį Rėjų, ir verslininkė Romutė Kalninienė, suvaidinusi tarnaitę - taip pat teatro senbuviai. Ne pirmą kartą scenoje išvydome ir Gintą Sinkevičių bei Vytą Norkų.
Tie, kuriems „Ragai" buvo pirmasis spektaklis, irgi atsakingai ir įdomiai kūrė vaidmenis, tuo nusipelnydami žiūrovų simpatijų. Bibliotekininkė Birutė Norkienė už senos grafienės vaidmenį buvo nominuota geriausio moters vaidmens atlikėja. Jaukiai scenoje jautėsi ir oriai atrodė Virginija Mačiulienė, drąsiai - Smalininkų TVM moksleivis Kęstutis Zaksas. Savitai ir įdomiai nors ir mažus vaidmenis atliko mokytoja Laimutė Matukaitienė ir pardavėja Rasa Bindokienė. Spektaklyje vaidino ir režisierė N. Aleksienė.
Spalvingi aktorių kostiumai, linksma muzika, šokiai - „Ąžuolynės" naujasis spektaklis primena karnavalą. O didelis vaidintojų būrys, nors režisierė teigė turėjusi daug sunkumų, kol juos surinko, rodo, jog Smalininkuose yra nemažai žmonių, norinčių dalyvauti kultūros centro veikloje ir padedančių kultūros darbuotojams dirbti jų darbą.
Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą „Vaivorykštė" smalininkiečiai irgi gali laikyti savu - ne tik todėl, kad iš arti atvyko, dar ir dėl to, kad geriausias šio teatro aktorius yra smalininkietis Arnas Ašmonas. „Vaivorykštė" Smalininkuose vaidino ką tik sugrįžusi iš Lenkijoje vykusio tarptautinio teatrų festivalio, kuriame pelnė pagrindinį prizą, o Arnas - geriausio aktoriaus vardą. Smalininkų žiūrovai pamatė režisierės Birutės Šneiderienės „Vaivorykštės" spektaklį, pelniusį jiems laurus Lenkijoje - „Pagalba iš dangaus". Linksma pjesė, puikus jaunųjų aktorių vaidinimas, nuoširdumas ne tik scenoje žavėjo smalininkiečius, kurie, pasak „Ąžuolynės" festivalio vedėjos Editos Gylienės, be abejo, tapo „Vaivorykštės" gerbėjais.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook