Biblioteka niekam neužveria durų

Biblioteka niekam neužveria durų (0)

2010-05-13

Dešimtosios Nacionalinės bibliotekų savaitės balandžio 23-30 d. tema buvo „Biblioteka yra tavo". Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko renginiai vaikams ir suaugusiems skaitytojams, o balandžio 26-ąją minint profesinę šventę - Bibliotekininko dieną buvo apdovanota geriausia 2009 m. bibliotekininkė.

Pirmadienis bibliotekoje - nedarbo diena, bet paskutinis balandžio pirmadienis mūsų rajono bibliotekininkėms buvo šventė - susirinkusios į Jurbarko kultūros centrą jos paminėjo Bibliotekininko dieną.
Viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė perskaitė Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos sveikinimą. „Biblioteka yra tavo antrieji namai, tavo sielai artima erčia, atradimų vieta ir dar neatskleistų paslapčių skrynia. Biblioteka visada liks antrieji namai - išleidę į gyvenimą, bet niekada neužvėrę durų", - šie žodžiai skirti ir bibliotekininkams, ir skaitytojams, nes, pasak N. Masiulienės, Bibliotekininko diena yra visų šventė.
Nors šventėje skaitytojų nebuvo, bibliotekose jų netrūksta ir vis daugėja. Jurbarko viešojoje bibliotekoje 2009 m. pabaigoje buvo per 2 tūkst. skaitytojų, o kartu su skaitančiaisiais filialuose - arti 10 tūkstančių. „Tačiau bibliotekininkų darbo krūvį ir bibliotekų poreikį labiau atspindi apsilankymų skaičius. Lyginant su 2008 m., pernai šis skaičius buvo dviem tūkstančiais didesnis - žmonės kur kas dažniau ateina į biblioteką", - sakė direktorė.
Šventėje prisiminti praėjusių bibliotekos metų ryškiausi darbai ir įspūdžiai. 2009-aisiais pasodintame Neregėtos Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyne netoli Kėdainių vienas ąžuoliukas yra Jurbarko bibliotekininkių - jos jį pasodino ir parvežė į biblioteką Mariaus Jovaišos fotoalbumą „Neregėta Lietuva".
Direktorė teigė, kad skaitytojai pamėgo bibliotekų renginius - nemokamus, nemasinius, nuoširdžius. Praėjusiais metais daug renginių buvo skirta rašytojo Petro Cvirkos 100-mečiui, juos finansavo Jurbarko rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija. Gražių renginių vyksta ir filialuose, ypač Eržvilko ir Skirsnemunės.
Naujų galimybių atvėrė projekto „Bibliotekos pažangai" įgyvendinimas. Kompiuterizuotose bibliotekose vyksta įdomus gyvenimas. Penkiolikoje filialų veikia viešieji interneto prieigos taškai, 10 viešosios bibliotekos ir 8 filialų darbuotojos mokėsi ir įgijo teisę pačios mokyti kitus naudotis informacinėmis technologijomis. Per keletą mėnesių vien Jurbarke kompiuterio kursus baigė 25 vyresnio amžiaus žmonės.
Ypač džiugina, kad nesustojo naujos Jurbarko bibliotekos statybos darbai. Kad statyba nesustos, pažadėjo ir rajono savivaldybės meras Ričardas Juška, sveikinęs bibliotekininkes su profesine švente. Meras viliasi, kad pažadą finansuoti bibliotekos statybą kultūros ministras perduos savo įpėdiniui, jei pats netektų ministro posto. Moderni biblioteka svetingai atvers duris skaitytojams ir suteiks geresnes sąlygas darbuotojams.
Darbų bibliotekininkui netrūksta - jis ir kraštotyrininkas, ir renginių organizatorius, informatikos specialistas, projektų rašytojas, dažname kaime - vienintelis kultūros žiburėlis. Neatsitiktinai, pagal viešųjų apklausų duomenis, bibliotekininkas laikomas svarbiausiu kultūros darbuotoju.
Lietuvos bibliotekininkų draugija jau daug metų rengia Geriausio metų bibliotekininko rinkimus. Draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Jūratė Korsakaitė paskelbė, kad 2009 m. Geriausios bibliotekininkės vardas atiteko Rasai Miliūnienei, Jurbarko viešosios bibliotekos vyresniajai bibliografei, interneto skaityklos vedėjai. Informacinių technologijų atėjimas bibliotekininkėms buvo nemenkas iššūkis, Rasa jį drąsiai priėmė ir įveikė. Nuo 2002 m. ji šeimininkauja interneto skaitykloje, veda kursus, duoda profesionalių patarimų kiekvienam, kuriam nedrąsu sėsti prie kompiuterio.
Šventės metu veikė bibliotekų metraščių paroda ir apdovanotos pernai vykusios metraščių apžiūros nugalėtojos - Armeniškių bibliotekininkė Aldona Kemzūrienė, Girdžių - Vilija Stoškienė, Eržvilko - Nijolė Berulienė. Joms atiteko ne tik padėkos, bet ir 100 litų (neatskaičius mokesčių) piniginės premijos, sutaupytos, pasak direktorės, iš 2 proc., kuriuos bibliotekai daugiausia ir skiria pačios darbuotojos ir jų artimieji. Pagyrimo nusipelnė ir Baltraitiškės filialo metraštis, paruoštas Virginijos Užkuraitienės, bei Šimkaičių, kurį paruošė Jolanta Jucikaitė.
Kolegės pasidžiaugė Vadžgirio bibliotekininkės Linos Lukošienės vadovaujamo sakralinės muzikos ansamblio sėkme - pelnyta „Aukso paukšte", pasveikino viešvilietę Audronę Saladienę bei Kartupiuose dirbančią Danguolę Puidokienę su asmeniniais jubiliejais. Šventė baigėsi, ir bibliotekos - neatskleistų paslapčių skrynios - vėl svetingai atveria duris skaitytojams.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook