Bibliotekininkė tiesia lieptus į knygų salą

Bibliotekininkė tiesia lieptus į knygų salą (0)

2009-05-08

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka vėl išrinko geriausią metų bibliotekininkę. Šįkart garbinga nominacija atiteko Eržvilko filialo vyresniajai bibliotekininkei Nijolei Berulienei.

Vienuolika metų bibliotekininke dirbanti Nijolė Berulienė džiaugiasi, kad ir šiais laikais, kai, atrodo, nieko nėra svarbiau už technologijas, politiką ir pinigus, knyga išlieka vertybe. Eržvilko bibliotekoje lankosi ne tik nuolatiniai, bet įregistruojama ir naujų skaitytojų. „Žmonės knygas skaito, tik kaimietis ne visada drįsta pasigirti, kad leidžia valandas su knyga, nors daug yra tokių, kurie vakare po darbų negali užmigti nepaskaitę", - sako bibliotekininkė ir prisipažįsta, kad jai kartais būna nepatogu prieš skaitytojus, prašančius naujų knygų - naujų leidinių biblioteka gauna labai mažai.
Žmonėms nusibodo politika, banalios televizijos laidos - jie prašo knygų. „Svarbu, kad pirmoji perskaityta knyga būtų gera, kad žmogus pajustų skaitymo malonumą. Į atokiausius vienkiemius knygų neša mūsų pagalbininkai paštininkai", - sako bibliotekininkė Nijolė. Reikia žmones kviesti, tiesiogine prasme atverti duris - pasitaiko ir nuoširdžiai nustembančių, kad bibliotekoje galima paskaityti laikraščius, pasinaudoti kompiuteriu. „Kompiuteris yra puiki informacijos priemonė, bet jis tikrai niekada nepakeis knygos. Skaityti knygą - su niekuo nesulyginamas malonumas", - įsitikinusi N. Berulienė.
Knygą ir skaitymo džiaugsmą reikia populiarinti. Eržvilko bibliotekininkė mano, kad neužtenka sėdėti bibliotekoje už stalo ir laukti ateinančių skaitytojų - ji aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje. Praėjusiais metais įgyvendino projektą „Knygos pavasaris" - tai buvo renginių ciklas įvairaus amžiaus skaitytojams. Surengė susitikimą su kraštiečiais rašytojais Vytautu Martinkum ir Romualdu Norkum. Į Eržvilką atvažiavo vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė. „Vaikai pirmą kartą susitiko su tikra rašytoja. Įspūdis buvo didžiulis, susidomėjimas knygomis - taip pat", - prisimena bibliotekininkė. Vaikų gynimo dieną tradiciškai pagerbiami ir apdovanojami geriausi Eržvilko bibliotekos jaunieji skaitytojai.
Įsimintinas buvo renginys „Iš širdies į širdį" - nakties poezijos skaitymai Eržvilko bažnyčioje. Žvakių šviesoje susirinkusieji skaitė mėgstamų poetų ir savo kūrybos eiles, dalijosi atmintyje pasilikusiomis skaitytų knygų mintimis. N. Berulienė jau seniai pastebėjo, kad žmonėms labai svarbūs tokie šilti susitikimai, ir po renginio jie dar nori pabūti, pabendrauti, išsakyti ir išklausyti tai, ko nebuvo scenarijuje.
Ir šiais metais Eržvilko biblioteka kviečia skaitytojus į knygos šventę „Verskim atverskim knygą, skriskim saulėtais takais". Jau įvyko eržvilkiškių susitikimas su gamtininku Selemonu Paltanavičium ir dar daugybė sumanymų kirba bibliotekininkės N. Berulienės planuose ir mintyse. „Darbas su knyga ir knygą mylinčiais žmonėmis malonus ir nesunkus, juolab kad niekada nesu viena. Bendruomenė, mokykla, kultūros centras - visi dirbame kartu", - teigia bibliotekininkė ir sako, kad pati pailsi ir atgaivą randa skaitydama poeziją.
Balandžio pabaigoje Kėdainiuose vykusioje Bibliotekininkų draugijos konferencijoje kultūros ministras Remigijus Vilkaitis bibliotekas pavadino šviesos salomis. Geriausia Jurbarko rajono 2008 m. bibliotekininkė N. Berulienė tiesia takus ir lieptus, kad ta sala nebūtų negyvenama.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook