Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bibliotekų lankytojai spaudžia „Patinka“

Bibliotekų lankytojai spaudžia „Patinka“ (0)

2012-05-14

Bibliotekų savaitę užbaigusi šventė sukvietė visas rajono bibliotekų darbuotojas – prisiminti gražiausius praėjusių metų renginius ir svarbiausius įvykius.

Dvyliktoji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė mūsų rajono, kaip ir visos šalies, bibliotekose buvo turtinga popiečių, parodų, susitikimų, o švenčiant Bibliotekininko dieną paskelbta 2011-ųjų geriausioji – šis garbingas vardas atiteko Vilijai Stoškienei iš Girdžių.

Šių metų Bibliotekų savaitės balandžio 23–29 d. tema skambėjo labai internetiškai – „Biblioteka: spausk Patinka“, nes informacinės technologijos seniai nebėra bibliotekose naujiena. Ar dėl kompiuterių, ar paskaityti spaudos, ar pasiskolinti knygų ateinama – kiekvienas apsilankymas bibliotekoje reiškia „Patinka“.
Bibliotekos yra bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė, neretai – vienintelis kultūros židinys kaime, todėl Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė džiaugiasi, kad praėjusiais metais išliko visi filialai, skaitytojų gausu, o renginių netrūksta ne tik per Bibliotekų savaitę.
Švenčiant Bibliotekininko dieną pasižvalgyta į praėjusių metų darbus ir reikšmingiausius įvykius. Pasak N. Masiulienės, kultūriniai renginiai yra labiausiai matoma bibliotekų darbo dalis, nors ir ne pagrindinė. Nuotraukose išlikusios literatūrinių popiečių, vaikų knygos šventės, susitikimų su kraštiečiais bei kitų renginių akimirkos byloja apie įdomią bibliotekų veiklą.
Novelės vakaras pernai Veliuonoje vykęs jau 35-ą kartą. Gyventojų dėmesio sulaukė paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą „Kur skynei žolynėlį“. Šalies Prezidentės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“ dalyvavo ir Jurbarko r. bibliotekos.
Gražių renginių vyksta Eržvilke, Skirsnemunėje, Tamošiuose, Žindaičiuose, Pilyje ir kitur, kur bibliotekininkės dirba sumaniai ir kūrybingai.
Didžiulį postūmį teikiant gyventojams informacines paslaugas turėjo respublikinis projektas „Bibliotekos pažangai“. Bibliotekos buvo remontuojamos, aprūpinamos naujais baldais, darbuotojai mokėsi įvaldyti informacines technologijas ir mokė gyventojus. Bibliotekų prestižas dėl to neabejotinai pakilo. Septyniolikoje rajono bibliotekų yra vieša interneto prieiga. Tačiau, pasak N. Masiulienės, susirūpinimą kelia projekto pabaiga šiais metais, nes pasiektą lygį reikės išlaikyti savarankiškai, be pagalbos iš šalies.
Bibliotekoms, pasak direktorės N. Masiulienės, jau seniai nelengvi laikai: šiemet irgi neužteks lėšų komunaliniams patarnavimams, pritrūks pusės mėnesio darbo užmokesčio fondo, o informacinių technologijų aprūpinimui lėšų visai nėra, tačiau bibliotekų planai dideli ir dirbantys žmonės daug ką padaro be pinigų. „Bibliotekininkės pačios daro suvenyrus renginių dalyviams, pačios kepa saldumynus vaikų šventėms. Išlaidų joms nekompensuojame, pasakome tik ačiū”, – sakė N. Masiulienė.
 Šiemet bibliotekose lankytojai ras daugiau naujų knygų, nes Kultūros ministerija joms pirkti skyrė 66900 Lt – dvigubai daugiau nei pernai, nors 2008 m. finansavimas dar nepasivytas. Periodikos bus mažiau, nes ir pinigų iš rajono biudžeto skirta mažiau – 49 tūkst. litų. Pasak direktorės, bibliotekos maitinasi dovanotomis knygomis – jų dovanoja leidyklos, akcijos „Metų knygos rinkimai” rėmėjas „Ūkio bankas” ir skaitytojai.
Bibliotekų darbuotojos stengiasi, kad sunkių laikų skaitytojai nepajustų ir į biblioteką kelio nepamirštų, o čia atėję visada rastų ką įdomaus ir reikalingo.
Jau tapo tradicija išrinkti ir pagerbti geriausiai ir kūrybingiausiai dirbbančią bibliotekininkę. Garbingas Metų bibliotekininkės vardas atiteko Girdžių bibliotekos vedėjai Vilijai Stoškienei.
Pristatydama Metų bibliotekininkę vyriausioji metodininkė Genovaitė Jokūbaitytė teigė, kad kūrybingumas ir sumanumas ryškiai atsispindi jos darbe. Girdžių bibliotekoje 430 skaitytojų, kai kurie jų gyvena tolimuose seniūnijos kaimuose, tad čia populiari knygnešystė. Girdžiuose yra vieša interneto prieiga, galima turiningai praleisti laisvalaikį, organizuojama vaikų kūrybinė veikla, įvairių darbelių, kraštotyros parodos – įvairiai veiklai bibliotekoje jau darosi ankšta. Seniūnijos tinklapyje www.girdziai.lt yra bibliotekos skiltis, kur talpinama informacija apie renginius, akcijas, naujas knygas, eksponuojamos virtualios parodos. Bibliotekininkė Vilija yra laikraštuko „Girdžiai“ viena sudarytojų. V. Stoškienė rašo puikius bibliotekos metraščius ir kronikas. Už prasmingą kraštotyrinę veiklą apdovanota rajono savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus padėkos raštu.
„Aš užaugau bibliotekoje”, – sako Metų bibliotekininkė V. Stoškienė. Jos mama Elena Damušienė – ilgametė Girdžių bibliotekininkė, su ja į knygų pasaulį ėjo ir Vilija. Vaikystėje jai patiko ir sukinėtis tarp knygų, ir skaityti. Dabar skaito mažiau, renkasi psichologines knygas, nes darbe, nors tarp knygų, skaityti laiko nėra.
„Nesu baigusi bibliotekininkystės, esu socialinė pedagogė ir labiausiai prie širdies man darbas su vaikais. Jie noriai ateina, renkasi knygeles, dalyvauja renginiuose. Vasarą bibliotekoje vaikų dar padaugėja – sueina ir vasaroti iš miestų pas senelius suvažiavę mažieji, ir jie labai vertina knygas. Nors ir suaugusiųjų, dažnai užsukančių į biblioteką, Girdžiuose nemažai“, – pasakoja Vilija.
Ir kaip prasminga – pati vaikystėje pažinusi knygų pasaulį, dabar po jį vedžioja visus, kuriems tas pasaulis įdomus, traukiantis naujais atradimais ir maloniais išgyvenimais.

Martyna Bylaitė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook