Cerkvėje – profesionalioji dailė

Cerkvėje – profesionalioji dailė (0)

2011-02-03

Lietuvos dailininkų sąjungos Informacijos ir projektų tarnybos vadovė Eglė Bertašienė (viduryje) dailininkei Gabijai Viduolytei žadėjo tolesnį bendradarbiavimą, o Inesai Bosaitei (dešinėje) perdavė meno mokyklai skirtas knygas apie dailę.

Pirmadienį Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje (cerkvėje) atidaryta paroda „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“ iš Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) kolekcijos. Lietuvos dailininkų sąjunga vykdo projektą „Lietuvos profesionaliosios dailės sklaida“. Ši paroda yra trečioji LDS pristatoma dailės kolekcija, kurią sudaro pripažinimą ir valstybinius apdovanojimus pelniusių Lietuvos menininkų kūriniai.

Parodą pristatė Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Eugenijus Nalevaika.  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, Vyriausybės  kultūros ir meno premijos laureatų, apdovanotų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu ir Gedimino ordino medaliu, Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniu ženkliuku už išskirtinę kūrybinę veiklą menininkų darbų kolekcija trejus metus eksponuojama įvairiose Lietuvos ir užsienio parodų salėse. Pirmą kartą tokio aukšto lygio menininkų darbai atvežti į Jurbarką. Kolekciją sudaro apie 100 kūrinių, reprezentuojančių  tapybą, grafiką, keramiką, tekstilę, skulptūrą ir knygų įrišimą. Jurbarko cerkvėje pristatomi šios kolekcijos tapybos ir tekstilės kūriniai.
LDS Informacijos ir projektų tarnybos vadovė Eglė Bertašienė pasidžiaugė aktyvėjančiu Jurbarko dailės gyvenimu. Tam teigiamos įtakos turi jau kelerius metus Antano Sodeikos meno mokykloje veikiantis Dailės skyrius, dailės studijos ir pamokos mokyklose. Dailės mokytojoms Jurgitai Davidavičienei, Inesai Bosaitei, Nijolei Kurtinaitienei E. Bertašienė įteikė po „Šiuolaikinės Lietuvos dailės“ katalogą, o Vinco Grybo memorialinio muziejaus bibliotekai ir Antano Sodeikos meno mokyklai – įvairių leidinių apie dailę.
Gražia ir produktyvia bendradarbiavimo su Lietuvos dailininkų sąjunga pradžia džiaugėsi parodos Jurbarke kuratorė Gabija Viduolytė. Ji teigė turinti vilčių, kad bendradarbiavimas plėtosis ir jurbarkiečiams bus pristatyta ir daugiau profesionalių dailininkų darbų. Tą patvirtino ir parodos atidaryme dalyvavęs LDS Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys. Vėliau įsitikinę atnaujintų Jurbarko krašto ir Vinco Grybo memorialinių muziejų puikiomis ekspozicijų ir edukacinės veiklos sąlygomis svečiai svarstė  galimybes rengti Jurbarke ne tik parodas, bet ir profesionalių dailininkų meistriškumo pamokas dailės studijos lankytojams ir visiems besidomintiems menais jurbarkiečiams.
Parodoje „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“, kuri iki kovo pabaigos vyks Jurbarko cerkvėje, eksponuojami klasikų, viduriniosios ir jaunesniosios kartos tapytojų darbai. Čia išvysime Algirdo Petrulio (1915–2010), Augustino Savicko, Leonardo Tuleikio, Arvydo Šaltenio, Mindaugo Skudučio kūrinius,siurrealistines Algirdo Griškevičiaus kompozicijas. Portreto žanro įvairovė atsiskleidžia Leonardo Gutausko, Adomo Jacovskio tapyboje. Parodoje pristatomi Valentino Antanavičiaus asambliažai, kitų menininkų kūryba. Klasikinės ir modernios tekstilės technikos galimybės išryškėja Minos Babenskienės, Laimos Oržekauskienės, kitų tekstilininkų kūryboje.
Įvairių kartų menininkų darbų išraiškos, stilistikos įvairovė suteikia galimybę žiūrovams suvokti ne tik kelių pastarųjų dešimtmečių lietuvių dailės tendencijas, bet ir pamatyti darbus, už kuriuos menininkams buvo skirti garbingi valstybės apdovanojimai.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook