„Dainų dainelė“ netenka populiarumo

„Dainų dainelė“ netenka populiarumo (0)

2014-02-08

Respublikinis konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 40 metų jubiliejų. Tai vienas unikaliausių, turintis ilgametes tradicijas, legendiniu vadinamas moksleivių dainų konkursas. Nuo konkurso pradžios 1974 m. jame dalyvavo per 200 tūkstančių jaunųjų dainininkų, į profesionalaus muziko kelią „Dainų dainelė“ atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Bet, atrodo, Jurbarko rajone šis renginys nustoja populiarumo.

Rajoniniame „Dainų dainelės“ etape, kuris praėjusių metų gruodžio 16 d. buvo surengtas Antano Sodeikos meno mokykloje, dalyvavo vos 9 atlikėjai. „Mažai, – konstatuoja Švietimo skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, – „Dainų dainelė“ išsigimsta.“
Gal mokytojai pavargsta, gal mano, kad nėra objektyvumo vertinant, gal renkasi, kur dalyvauti, nes „Dainų dainelė“ nėra privalomas renginys – tokias sumenkusio konkurso populiarumo priežastis svarsto Švietimo skyriaus vyr. specialistė. „Gal mokytojai mano, kad vis tiek nenurungs meno mokyklų atlikėjų ir nepateks į finalą, todėl ir nedalyvauja, nors šiemet nedalyvavo ir mūsų meno mokykla. Gaila, nes tai labai gražus renginys ir reikėtų duoti šansą vaikams jame pasireikšti. Tai vienas garsiausių konkursų, kuriame kasmet atrandama talentų“, – sakė Z. Tytmonienė.
Rajoninio etapo atlikėjus vertino komisija, kurioje, be Z. Tytmonienės, dar buvo Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė Loreta Ševelienė ir pedagogai Vincas Bakšys, Zita Liktienė, Jadvyga Žemliauskienė. Atstovauti Jurbarko rajonui zoniniame etape komisija atrinko penkis atlikėjus – visi solistai, nes ansamblių atrankoje nedalyvavo. Kelmėje dainavo Jurbarkų darželio-mokyklos „Pelėdžiukų“ grupės solistė Saulė Greičiūtė, kurią paruošė Alvyda Latožienė, o akompanavo solistei Aušra Masteikaitė Mičulė. Du dainininkus iš Naujamiesčio pagrindinės mokyklos – Igną Icikevičių ir Guodą Stalgytę paruošė mokytoja Rūta Šličkutė, konkurse moksleiviai dainavo savo mokytojos dainas. Mūsų rajonui atstovavo ir Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokiniai Andrius Sabataitis ir Neringa Bukauskaitė, jų muzikos mokytoja Gražina Mikšienė. Andrius dar ir grojo gitara, o Neringai akompanavo gitaristai Simonas Tumšys ir Arnas Klevinskas.
Be komisijos pripažintų geriausiais, konkurso rajoniniame etape dalyvavo „Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytinė Gerda Karpiūtė, kurią paruošė muzikos vadovė Daina Liorančienė, Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokinė Gabrielė Babiliūtė, jos mokytoja Rūta Šličkutė, ir du mokytojos Dalės Jonušauskienės ugdytiniai iš Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos – Aivaras Adomaitis ir Skaiva Marcinkutė.
Antano Sodeikos meno mokyklos mokytoja J. Žemliauskienė, dalyvavusi ir Kelmės zonos etapo atlikėjų vertinimo komisijoje, tikisi, kad „Dainų dainelės“ finale, kuris transliuojamas per LRT televiziją, išgirsime ir išvysime ir mūsų rajono atstovų. Zoniniame etape, kuris vyko sausio 22 d. Kelmės meno mokykloje, iš mūsų rajono atstovų geriausiai įvertinta Saulė Greičiūtė – komisija jai skyrė 21,22 balo. Igno Icikevičiaus pasirodymas įvertintas 20,88 balo.
Tai pačiai zonai, be Jurbarko, dar buvo priskirti Kelmės, Pagėgių, Raseinių, Tauragės ir Šilalės rajonai – iš viso komisija išklausė 33 solistus ir ansamblius, kai kurie, pasak mokytojos J. Žemliauskienės, įvertinti geriau nei mūsiškiai, tačiau 22 balų komisija niekam neskyrė.
Kiek balų prireiks patekti į konkurso finalą, paaiškės po vasario 7-osios, kai įvyks paskutinis zoninis turas Marijampolėje.
Muzikos mokytoja J. Žemliauskienė pastebi, kad seniau buvęs labai populiarus konkursas „Dainų dainelė“ nei atlikėjams, nei organizatoriams nebėra šventė. „Pasiruošti „Dainų dainelei“ yra atskiras, labai didžiulis darbas. Geriausiai konkurse pasirodo pastoviai dirbantys kolektyvai. Zoniniuose turuose daugiausia ir dalyvauja meno mokyklų mokiniai. Pavyzdžiui, iš Raseinių rajono buvo šeši atlikėjai – visi iš meno mokyklos, iš šešių Kelmės atlikėjų keturi iš meno mokyklos, Tauragei atstovavo vokalinio meno studijų dalyviai. „Dainų dainelė“ yra labai pasikeitusi: bendras meninis lygis išaugęs, bet liaudies dainos skamba prastai, klasikinio dainavimo beveik nebelikę“, – sakė J. Žemliauskienė.
Komisijos narės pastebėjimu, jaunimas ir šiame konkurse vis labiau linksta į angliškas dainas – ko gero, „Dainų dainelei“ įtaką daro įvairūs TV projektai.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook