Gegužės burtai gaivino širdis

Gegužės burtai gaivino širdis (0)

2019-06-05

Savaitgalį Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje skambėjo dainos, muzika, poezijos posmai ir linksmi bičiuliški pašnekesiai. Čia klegėjo šventė „Gegužės burtai“ – tai socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto literatų klubo veiklos baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Raseinių ir Kėdainių rajonų neįgalieji.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė. Ji pasidžiaugė negalios ištiktų žmonių entuziazmu burtis į meno kolektyvus, daina ir poezija džiuginti save ir aplinkinius, bei norui dalyvauti jau tradicine tapusioje pavasario poezijos šventėje. V. Pieniutienė palinkėjo visiems susirinkusiems – ir svečiams, ir saviems – sveikatos, malonių pašnekesių prie arbatos puodelio ir ilgai neblėstančių įspūdžių.

Į šventę susirinkusius neįgaliuosius taip pat pasveikino Jurbarko r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė. Pasidžiaugusi tokiu dideliu būriu poezijos ir meno mylėtojų, vedėja visiems palinkėjo sveikatos, teigiamų emocijų ir dalelę šventės širdyje parsinešti į savo namus, kad dar ilgai sieloje būtų šviesu.

„Gegužės burtus“ smagiu koncertu pradėjo Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Draugystė“, po jo šventės vairą perėmė tauragiškiai, visus pralinksmindami suvaidinta nuotaikinga komedija „Pažinčių gelda“. Kaimynus savo kūryba sveikino ir šilutiškiai, ir Pagėgių krašto kūrėjai. O kai užgrojo nuo Dubysos apdainuotų krantų atvykę kėdainiškiai, susirinkusieji smagiai lingavo ir darniai pritarė dainininkams.

Ne tik muzika ir poezija, kaip tikri gegužės burtai, šildė ir gaivino žmonių širdis. Šventėje dalyvavo kūrybininkė iš Šakių rajono, dažna jurbarkiečių viešnia poetė, kelių poezijos knygų autorė Rita Mockeliūnienė, nuoširdžiai bendraujanti su Jurbarko rajono literatais, rašanti publikacijas į neįgaliųjų savaitraštį „Bičiulystė“ bei garsėjanti kaip fotomenininkė.

Savos kūrybos eiles skaitė Jurbarko neįgaliųjų draugijos literatai Aušra Brazaitytė, Vilija Girdauskienė, Janina Pranaitienė, epigramų meistras Valentinas Čyžas.

Kokia šventė be dovanų, gėlių ir vaišių! Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė svečiams įteikė draugijos moterų rankų darbo suvenyrus, ypatingą ačiū tarė viešosios bibliotekos direktorei Rasidai Kalinauskienei ir visoms bibliotekos moterims – už paslaugumą ir geranorišką pagalbą neįgaliesiems.

Prie vaišių – ir atsivežtinių, ir šeimininkų paruoštų, stalo dar ilgai vilnijo bičiuliški pokalbiai, skambėjo dainos. Šventė prabėgo, bet liko jos aidai, kurie žadins kūrybinę mintį, džiugins žmones sunkią minutę ir ragins kurti, dainuoti, rašyti, kad vėl į Jurbarką sugrįžtų „Gegužės burtai“.

Irena Sabataitytė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook