Iš festivalio – su didžiuoju prizu

Iš festivalio – su didžiuoju prizu (1)

2010-10-12

Tautinių šokių ansamblio „Nemunėlis" vadovė Jolanta Telišauskienė džiaugiasi šokėjų Ispanijoje iškovotu didžiuoju prizu, bet primena, kad miegoti ant laurų nebus kada.

Jurbarko kultūros centro „Nemunėlio" ir „Mituvos" ansamblių šokėjų jungtinė grupė praėjusią savaitę grįžo iš Ispanijos, kur vyko tarptautinis tautinių šokių festivalis - konkursas. Antri metai iš eilės jurbarkiečiai tapo šio konkurso nugalėtojais ir į Lietuvą parvežė Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos įsteigtą didįjį prizą.

Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga varžytis dėl didžiojo prizo šokėjus iš viso pasaulio kviečia kasmet. Pirmą kartą kvietimo į šį konkursą jurbarkiečiai sulaukė pernai. Nors daugelio šalių kolektyvų vadovai stebėjosi naujokų sėkme, tarptautinė komisija pripažino, kad Kroatijoje „Nemunėliui" nebuvo lygių. Tai padrąsino šokėjus ir paskatino juos šiemet vėl atsiliepti į kvietimą varžytis dėl didžiojo prizo Ispanijoje.
Konkursui jurbarkiečiai šokėjai parengė tris kūrinius. Prisistatymo šokiu pasirinkta polka „Varkojietis", komisiją ir žiūrovus smagiai nuteikė ansamblio „Nemunėlis" veidu tapusi Vidmanto Mačiulskio kompozicija „Galalių gegužinė" bei linksmoji „Aneliukės polka".
Konkursas vyko du vakarus. Pirmąjį vakarą 12 jurbarkiečių šokėjų porų sunkiai tilpo mažoje viešbučio scenoje, antrąjį vakarą koncertas vyko miesto kultūros rūmuose. Komisija, į kurią Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga pakvietė Prancūzijos, Italijos, Bulgarijos, Latvijos, Ispanijos ir kitų šalių atstovus, kolektyvų pasirodymus vertino abu vakarus. Lietuvai šioje komisijoje atstovauja Vilniaus kolegijos Menų fakulteto lektorė Birutė Akelaitienė.
Konkurse dalyvavo 14 tautinių šokių kolektyvų - po vieną Latvijos, Bulgarijos, Serbijos. Lietuvai atstovavo ne tik Jurbarko „Nemunėlio" ir „Mituvos" šokėjų jungtinė grupė, bet ir Kauno vaikų tautinių šokių ansamblis „Kalvelis", o daugiausia tautinių šokių kolektyvų į konkursą buvo atvykę iš Italijos ir Ispanijos. Lietuviai iš šių kolektyvų smarkiai išsiskyrė ne tik šokiais, bet ir tautiniais rūbais, ispanus žavėjo mūsų liaudies dainos.
Tautinių šokių ansamblio „Nemunėlis" vadovė Jolanta Telišauskienė sakė, kad tokios sėkmės Ispanijoje tikrai nesitikėjo.
„Pernai Kroatijoje didįjį prizą laimėjo „Nemunėlio" jaunimo ir vyresniųjų šokėjų jungtinė grupė. Tikrai negalvojome, kad laurus skinsime antrus metus iš eilės, bet po dviejų pasirodymų patys jautėme, kad kurortiniame miestelyje Loret de Mar esame išskirtiniai", - pripažino J. Telišauskienė. Jurbarko kultūros centro choreografę J. Telišauskienę. Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos prezidentas Lillo Alessandro apdovanojo garbės raštu už geriausią choreografiją, artistiškumą ir šokio techniką.
Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga įkurta 1953 metais pasauliniu lygiu puoselėti folklorą ir rengti tarptautinius folkloro festivalius. Ji siekia visame pasaulyje stiprinti santykius tarp tautinių folkloro grupių ir nacionalinių organizacijų, skatinti kolektyvų bendradarbiavimą. Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga, kuriai dabar priklauso 42 šalys, prisideda prie tokių žinomų pasaulinių organizacijų veiklos kaip UNICEF ir UNESCO.
Įvertinimas pradžiugino ne tik tautinių šokių ansamblio „Nemunėlis" vadovę J. Telišauskienę, bet ir konkurse dalyvavusius „Nemunėlio" bei „Mituvos" kolektyvų šokėjus. Nors prizai jiems neduoda jokios materialios naudos, o kelionės į konkursus dar ir nemažai kainuoja, meno mėgėjai džiaugėsi, kad apmokėdama pusę kelionės išlaidų savivaldybė sudarė jiems galimybę Ispanijoje garbingai atstovauti Lietuvai bei populiarinti tautinį šokį. Gera nuotaika šokėjus lydėjo ir ekskursijoje po Barseloną bei kelionėje į Veneciją.
Grįžę iš konkurso „Nemunėlio" ir „Mituvos" šokėjai neturės kada ilsėtis - šią savaitę jie jau pradeda naują repeticijų sezoną. Lapkričio 27 d. „Nemunėlio" vyresniųjų šokėjų grupė vyks į Širvintose rengiamą koncertinių programų konkursinį sambūrį „Iš aplinkui". Jaunieji šokėjai šį rudenį pradės ruošti respublikinės moksleivių dainų ir šokių šventės programą, netrukus prasidės pasiruošimas ir 2014 metų Lietuvos dainų šventei.
„Dauguma Dainų šventės kūrinių jau žinomi, todėl snausti ant laurų neturėsime kada - laukia rimtas darbas", - sakė J. Telišauskienė.

Danutė BAKAITYTĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook