Jurbarkiečiams patiko Ignės papuošalai

Jurbarkiečiams patiko Ignės papuošalai (0)

2011-01-10

Grafikė Ignė Baublytė-Jašinskienė Jurbarko krašto muziejuje eksponavo savo sukurtus papuošalus iš karoliukų.

Gruodžio mėnesį Jurbarko krašto muziejuje buvusi jurbarkiškė Ignė Baublytė-Jašinskienė eksponavo savo sukurtus papuošalus.

„Karoliukų šėlsmas“ – pirmoji Ignės Baublytės-Jašinskienės sukurtų papuošalų paroda, nes  papuošalai – tik mielas laisvalaikio užsiėmimas. Jurbarke augusi ir vidurinę baigusi I. Baublytė-Jašinskienė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete studijavo taikomosios grafikos specialybę. Studijų metais sukurti jos grafikos darbai su parodomis keliauja per Lietuvą. „Grafiką atidėjau į šoną. Kol kas širdžiai mieliau karoliukai“, – sakė autorė parodos atidarymo dieną.
Jurbarke Ignė lankė vaikų ir jaunimo dailės studiją Vinco Grybo memorialiniame muziejuje, pirmosios jos menų mokytojos buvo dailininkės Rasa Grybaitė ir Gabija Viduolytė.  Nuo mažens mėgo ir rankdarbius – mezgė, siuvo, siuvinėjo. Prieš keletą metų ji vėl prisiminė rankdarbius, kai atrado ypatingą papuošalų iš karoliukų techniką, vadinamą žgutu.
Itin smulkūs karoliukai, biseris, suveriami ant siūlo, paskui vąšeliu neriami – tai yra žgutas. Ignė sakė iškart pamėgusi šią techniką, leidžiančią atsiverti fantazijai. Pirmuosius papuošalus dailininkė kūrė sau, paskui jais apdovanojo artimuosius ir bičiulius. Dabar kuria visiems – kiekviena moteris turi galimybę įsigyti ir pasipuošti originaliais I. Baublytės-Jašinskienės sukurtais vėriniais, segėmis, auskarais, kitais aksesuarais. Parodoje Jurbarke eksponuotus papuošalus irgi buvo galima nusipirkti.
„Siekiu, kad viskas, ką kuriu, būtų nematyta, unikalu, puošnu. Idėjų semiuosi iš knygų, interneto, aplinkos, tik niekada nekopijuoju kitų. Kuriu tai, kas man patinka, įdedu į kiekvieną darbą dalelę savo širdies, noriu, kad moterims būtų malonu segėti mano papuošalus“, – sakė jų autorė. Ji pati labiausiai mėgsta ryškias spalvas, bet parodoje matėme ir santūrių žemės spalvų, kokias dauguma moterų labiausiai mėgsta, papuošalų.
I. Baublytės-Jašinskienės papuošalai žavi originalumu ir grožiu, stebina – kruopščiu atlikimu. Autorė patvirtino, kad biserio papuošalų ir nesukursi nebūdamas kruopštus ir neskirdamas tam daug laiko. Kad kruopštumo ir stropumo Ignei nestinga, patvirtino ir dailininkė G. Viduolytė. Pristatydama  buvusios mokinės parodą, ji prisiminė, kad iš kitų studijos lankytojų Ignė  išsiskyrė tuo, kad niekada nepamiršdavo nieko, ko reikėjo pamokoms. Be to, G. Viduolytės teigimu, Ignė turi tarsi įgimtą kompozicijos ir spalvų pajautimą.
Gruodžio snaigių šėlsmas nenustelbė I. Baublytės-Jašinskienės „Karoliukų šėlsmo“. Nemažai jurbarkiškių atėjo į Krašto muziejų pasigėrėti karoliukų papuošalais. Ir ne tiki pasigėrėti. Ko gero, ne viena jurbarkietė per šventes pasipuošė Ignės papuošalu, nes iš parodos menininkė išsivežė nebe visus – nemažai nupirko parodos lankytojai.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook