Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jurgeliui labiausiai patiko „Šilas“

Jurgeliui labiausiai patiko „Šilas“ (0)

2012-03-23

„Grok, Jurgeli“ Žemaitijos zonos atrankoje smagiai griežė Jurbarkų seniūnijos kaimo kapela „Šilas“ – žiūrovų ir komisijos sprendimu, ji rudenį dalyvaus respublikinėje kapelų šventėje Kaune.

Daugiau kaip keturis dešimtmečius Lietuvoje gyvuojančios liaudiškos muzikos šventės „Grok, Jurgeli“ Žemaitijos zonos kapelų atranka šiemet vyko Jurbarke. Šį rudenį Kaune vyks jau 43-oji šventė, o jos scenoje kartu su muzikantais iš visos Lietuvos gros ir Jurbarkų seniūnijos kapela „Šilas“.

„Grok, Jurgeli“ organizatoriai viešoji įstaiga „Miesto šventė“ į Jurbarką pakvietė aštuonias kaimo kapelas iš Tauragės, Raseinių, Šilutės, Kelmės, Mažeikių ir dvi iš mūsų rajono – Jurbarko kultūros centro „Mituvą“ (vad. Vidmantas Žemliauskas) ir Jurbarkų „Šilą“, vadovaujamą Vytauto Partiko.
Kapelų varžytuves vedė aktorius Arūnas Žemaitaitis, dalyvavo ir humoristė Stefa Navardaitienė – ilgametė šio renginio vedėja, pelniusi „Grok, Jurgeli“ motušaitės vardą. Šventei dirigavo Antanas Erlickas, kurio vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“ surengė jurbarkiškiams nekonkursinį koncertėlį.
Jurbarkų kaimo kapelai „Šilas“ Žemaitijos zonos varžytuvėse šypsojosi sėkmė – kapela atrinkta groti respublikiniame „Grok, Jurgeli“ ture. „Šilo“ sugrotai žemaitiškai polkutei ir kartu su Žindaičių bendruomenės namų moterų vokaliniu ansambliu atliktoms dainoms smagiausiai plojo žiūrovai, gerai vertino ir komisija.
Kapelos vadovas Vytautas Partikas, sakydamas, kad sėkmė buvo netikėta, ko gero, dangstosi kuklumu: juk „Šilas“ – seniai gyvuojanti kapela, turinti koncertinės ir konkursinės patirties, o svarbiausia – didžiulį norą groti. Juk ir vadovas sako dar neturėjęs tokios kapelos, kurioje visi muzikantai būtų tokie entuziastai, taip stropiai lankytų repeticijas ir ruoštųsi koncertams.
Nuo pat susikūrimo „Šile“ mušamaisiais groja Algis Andrijonas, armonika – Zita Laukienė ir V. Partikas, kuris ir įkūrė kapelą. Seniai tai buvo, vadovas tiksliai nebeprisimena, bet ar ne prieš kokius 30 metų, kai šventei diriguodavo jos sumanytojas linksmuolis kompozitorius Jurgis Gaižauskas, „Šilas“ yra grojęs „Grok, Jurgeli“ scenoje.
Be minėtųjų, seniai „Šile“ smuiku groja ir Vilma Labanauskienė. Antanas Kemzūra ir Rima Vaškevičienė groja akordeonais, Petras Pojevas ir Jonas Girėnas – armonikomis, Gintas Šukauskas – bosine gitara, Romas Jakštys – bajanu.
Senokai „Šilas“ koncertuoja kartu su Žindaičių bendruomenės moterų vokaliniu ansambliu – šitaip, pasak V. Partiko, ir linksmiau, ir programos įvairesnės, o kartu su moterimis ir kapelos muzikantai pritaria priedainius.
Kapela „Šilas“ – rajoninių ir apskrities Dainų švenčių dalyvė, koncertuoja įvairiomis progomis Jurbarke ir rajone. Groti į savo šventes „Šilą“ kvietė prekybos centras „Maxima“, Kauno kelininkai ir tiltininkai, rengę didžiulę šventę poilsiavietėje „Medaus slėnis“.
„Nors Jurbarkuose kai panaikino kultūros centrą nebeturime net kur repetuoti, vadinamės Jurbarkų seniūnijos kaimo kapela, nes „Šilas“ visada buvo susijęs su Jurbarkais, Sodų gatve, miškų ūkiu“, – pasakoja V. Partikas, dirbantis Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus meno vadovu. Tačiau kapelai važinėti repetuoti į Žindaičius būtų per didelė prabanga.
Priklausyti kam nors reikia, nors repeticijoms kapelą gera valia priglaudė Adolfas Lapė „Bišpilio“ orkestro repeticijų patalpoje. „Šilo“ muzikantai groja nuosavais instrumentais, o į didįjį „Grok, Jurgeli“ koncertą Kaune važiuos su skolintais kostiumais – savų kolektyvas neturi.
Bet gražiausiai ir skamba entuziastų atliekama muzika, ką ir parodė Jurbarkų kaimo kapelos „Šilas“ įvertinimas Žemaitijos kapelų varžytuvėse.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook