Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klausučių ,,Klampynės“ artistams – po jubiliejinį medalį

Klausučių ,,Klampynės“ artistams – po jubiliejinį medalį (0)

2017-03-04

Penkerių metų gyvavimo sukaktį Klausučių kultūros centro suaugusiųjų dramos mėgėjų ratelis „Klampynė“ paminėjo scenoje su nauju spektakliu. Vasario 16-ąją pilnoje žiūrovų salėje klausutiškiai vaidino Liudvikos Didžiulienės ,,Lietuvaites“, spektaklį režisavo dramos ratelio vadovė Vilma Baltutienė. 

„Klampynė“ mini penkmetį, bet dramos mėgėjų veikla Klausučiuose turi kur kas gilesnes tradicijas. Dramos ratelis čia gyvavo nuo 1979 m., buvo suvaidinta nemažai įvairaus žanro pjesių, ilgus metus kolektyvui vadovavo Aldona Stumbrienė. Ir kai kuriuos dabartinius aktorius užaugino Klausučių kultūros namų scena. „Klampynės“ vadovė V. Baltutienė čia vaidino nuo 8 klasės, paskui studijuodama pedagogiką mokėsi ir režisūros, o tapusi teatro vadove konsultavosi su kauniškiu aktoriumi ir režisieriumi Viktoru Valašinu. 
Prieš penkerius metus suburtas, 2015 m. gavęs „Klampynės“ vardą suaugusiųjų dramos mėgėjų kolektyvas jau pristatė keturias premjeras: Veronikos Ruminavičiūtės „Sunki našta“, Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės „Pinigėliai“, „Ledi Makbet“ pagal Jono Mackonio pjesę ir naujausią – ,,Lietuvaites“. Klausutiškiai savo spektakliais džiugina ne tik vietinius, bet ir Jurbarko krašto bei įvairių Lietuvos miestų ir miestelių žiūrovus. 
„Pakvietimų turim daug, per metus suvaidiname 12-15 spektaklių. Esam neišrankūs, kur kviečia, ten važiuojam. Nes mums malonu, norim, kad ir žiūrintiems būtų malonu. Šiemet Kovo 11-ąją turime net tris pakvietimus!“ – džiaugėsi režisierė Vilma. 
Du kartus „Klampynė“ dalyvavo respublikiniame mėgėjų teatrų konkurse „Atspindžiai“.
„Klampynės“ aktoriai ne tik vaidina spektakliuose, bet padeda organizuoti Užgavėnių šventes, Klausučių kultūros centre veda įvairius renginius.
Naujajame spektaklyje „Lietuvaitės“ pasakojama, kaip trys vieno dvarelio savininko dukterys nori ištekėti ir įvairiausiais būdais stengiasi įtikti pasisvečiuoti atvykusiems dviem lietuviams studentams. Šie lyg ir neprieštarautų vedyboms, tačiau su jais pradeda konkuruoti du lenkai senberniai, taip pat ieškantys būdų, kaip sulaukti merginų dėmesio. 
„Šiuo metu „Klampynėje“ įklimpę dvylika aktorių: Živilė Danaitytė ir Zita Geštautienė – abi turinčios senojo Klausučių teatro patirties, Rasa Danaitienė, kuri yra ir renginių vedėja, dainininkė. Su pasimėgavimu, atsakingai ruošia vaidmenis senjorai Genovaitė ir Kazys Šapauskai. Kristina Dubinskienė irgi yra vaidinusi režisierės A. Stumbrienės teatre, dabar augina vaikučius, o vakarus skiria teatrui. Laisvalaikį teatre leidžia Jurgita ir Agidijus Šapauskai, Klausučių kultūros centro direktorius Vytautas Ramanauskas su žmona Jolita. Antrus metus dramą lankantis Artūras Būtautas – labai stropus: pirmasis repeticijose ir tekstą išmoksta pirmas.
Režisierė Vilma „Klampynėje“ irgi ne viena, bet kartu su vyru Rimvydu Baltučiu. Devynerius metus jiedu šoko „Veliuonietyje“, dabar abu teatre, tik Vilma nevaidina, nes režisierei ir repeticijoje, ir spektakliuose tenka daugybė užduočių. 
Vadovė pabrėžė, kad per penkerius metus kolektyve pasikeitė tik trys aktoriai. Nuoširdžiai ačiū teatras taria dabar jau nebevaidinantiems Kristinai Laurinaitei, Sauliui Lionui ir Mindaugui Steponavičiui. 
„Nuoširdžiausiai dėkoju visiems už kūrybiškumą, nuoširdumą, už tai, kad randa laiko repeticijoms. Aktoriai gyvena Klausučiuose, bet į darbą važiuoja ir į Kauną, ir į Jurbarką, tad neretai į repeticiją atbėga tiesiai iš mašinos. Be jų kruopštaus darbo nebūtume pasiekę tikrai gerų rezultatų, nesulauktume pilnų žiūrovų salių“, – sako V. Baltutienė, teatro penkmečio proga visiems „Klampynės“ aktoriams įteikusi po liaudies meistro Vido Radzevičiaus sukurtą jubiliejinį medalį. Medalių tie žmonės tikrai nusipelnė, nes šviesiai leidžia laisvalaikį ir daugybę malonių akimirkų dovanoja kitiems. 
Danutė Karopčikienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook