Kraštiečiai dalijosi kūryba

Kraštiečiai dalijosi kūryba (0)

2016-05-07

Balandžio 9 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečių literatų ir „Švieselės“ klubo narių susitikimas, į kurį kvietėme ir miesto gyventojus.

Šio renginio idėją pateikusi Vilija Dobrovolskienė-Telišauskaitė, dabar gyvenanti Elektrėnuose, surinko būrį vienminčių ir su jais kartu atvyko į šventę. Rasa Jociūtė gyvena Smalininkuose, ne tik kuria eiles, bet ir piešia. Laima Viktorija yra vadžgirietė. Rašyti ji pradėjo dar mokykliniais metais. Nemažai jos kūrinių tuomet spausdino laikraščio „Šviesa“ literatūrinis puslapis. Paskui ilgą laiką nerašė, tik prieš kelerius metus grįžo prie poezijos. Literatė yra dviejų almanachų „Eilėraščio taku“ bendraautorė. Kaune gyvenanti jurbarkietė Nijolė Švelnienė yra dailininkė ir poetė. Netrukus turi pasirodyti pirmoji jos poezijos knyga.
Gema Flėderytė-Sotikova – almanachų „Eilėraščio taku“ ir „Poezijos spalvos“ bendraautorė, kurianti gyvą, dinamišką ir jautrią poeziją. Jos kūrybai nemažą įtaką turėjo gimtojo Sudargo apylinkių grožis. Aldona Zokaitė – viešvilietė. Jai itin svarbu, kad žodis suskambėtų gražiai, jaukiai, kad kviestų, viliotų, o išgyvenimai būtų tikri, nesumeluoti.
Štai tokias viešnias Vilija sukvietė į susitikimą. O „Švieselės“ kūrėjai irgi pateikė klausytojams visą glėbį savo kūrybos. Taupi žodžiams, bet dėl to tik tampantiems itin svariais, Olė Borkertienė, subtilaus žodžio meistrė Gintauta Kievišienė, jautriai į gamtos grožį reaguojanti Julija Galbuogienė, kupina gyvenimiškos patirties Janina Pranaitienė turėjo ką pasakyti susirinkusiems. Sentimentalumu kūryboje pasižymintis Stasys Arbačiauskas, aštrios plunksnos satyrikas Valentinas Čyžas, švelni, nors ir daug iškentėjusi Aušrelė Brazaitytė irgi pateikė savo kūrybos dalelę. Neseniai papildžiusi „Švieselės“ klubo narių gretas Vanda Kirstukienė, negailinti itin įdomaus spalvingumo savo kūryboje, niekuo nenusileido literatams senbuviams.
Ne vienos knygelės autoriui Jonui Girdzijauskui ši diena buvo ypač šventiška. Į renginį atvykęs Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininkas Vladas Buragas Jonui įteikė organizacijos nario bilietą ir ženklelį. Beje, dar viena J. Girdzijausko kūrybos knygelė šiuo metu yra spaustuvėje ir, tikiuosi, mes ją greitai galėsime skaityti.
V. Buragas taip pat pateikė keletą savo kūrinių susirinkusiesiems.
Ir kaipgi nepaminėti šio renginio įkvėpėjos Vilijos! Jau sunku suskaičiuoti, kiek ji yra išleidusi knygų. Dirbdama nelengvą lituanistės pedagogės darbą, Vilija yra ir itin aktyvi visuomeninkė. Ji ir Elektrėnų miesto tarybos narė, ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos valdybos narė, ir dar daug kur pamatysi šią veiklią, energingą moterį.
Po oficialiosios dalies visi literatai susėdo prie arbatos puodelio. Ir, patikėkit, kalbų nepristigo. Gal dar ilgokai būtume dalijęsi įspūdžiais, bet kai kurių svečių laukė ilgas kelias namo. Atsisveikindami nutarėm, kad būtų puiku, jei šis renginys taptų tradiciniu. Ką gi, tai rimtas uždavinys jurbarkiečiams, bet labai norint viską galima padaryti.
Be bibliotekos darbuotojų pagalbos surengti tokią šventę būtų be galo sunku. Biblioteka ne tik suteikia patalpas mūsų renginiams, bet ir padeda juos ruošti. Jau ilgus metus „Švieselė“ bendradarbiauja su bibliotekos direktorės Nijolės Masiulienės vadovaujamu kolektyvu. Už tai nuoširdžiai ačiū.

Onutė Čirvinskienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook