Kretingiškis kompozitorius kuria „Verdenei“

Kretingiškis kompozitorius kuria „Verdenei“ (0)

2011-11-14

Moterų ansamblis „Verdenė“ su kompozitoriumi Aloyzu Žiliu, kuris paskyrė kolektyvui dainą ir pakvietė
dalyvauti savo jubiliejiniame koncerte.

Jurbarko kultūros centro moterų ansamblis „Verdenė“ bičiulių ir gerbėjų turi visoj Lietuvoj. Spalio pabaigoje ansamblis buvo pakviestas į Kretingą dalyvauti kompozitoriaus Aloyzo Žilio autoriniame koncerte „Per gyvenimą – su daina“.

Kretingiškis kompozitorius, chorų vadovas ir mokytojas Aloyzas Žilys savo 60-mečio ir kūrybinės veiklos 40-mečio jubiliejų šventė surengęs koncertą „Per gyvenimą – su daina“. Dalyvauti šiame koncerte kompozitorius pakvietė ir jurbarkiškį ansamblį „Verdenė“.
Koncerte skambėjo tik Aloyzo Žilio dainos, o jas atliko kretingiškiai kolektyvai ir atlikėjai. Svečių buvo nedaug – tik Lietuvos radijo ir televizijos vaikų choras, Vilniaus moterų choras „Liepos“ ir Jurbarko „Verdenė“.
„Mums didelė garbė, kad į savo jubiliejinį koncertą kompozitorius pakvietė ir mus – ir ne tik pakvietė, bet ir paskyrė „Verdenei“ savo naują dainą „Už mirksnį“, – džiaugėsi po koncerto Kretingoje ansamblio vadovė Dalė Jonušauskienė. Koncertui „Per gyvenimą – su daina“ „Verdenė“ su koncertmeistere Danute Švediene išmoko ne tik naująją ansambliui dedikuotą dainą, bet pakartojo ir kitas repertuare jau esančias A. Žilio dainas.
Su kompozitorium ir chorų vadovu A. Žiliu chorvedės D. Jonušauskienės vadovaujami kolektyvai bendradarbiauja jau seniai, Jurbarko kultūros centro moterų choras „Lelija“ ne kartą dalyvavo Kretingoje chorų festivalyje „Aš atdarysiu dainų skrynelę“. „Aloyzas Žilys kuria dainas vaikų ir suaugusiųjų chorams ir ansambliams bei atlikėjams. Jo muzika gana sudėtinga, todėl labai atsakingai jų mokomės ir džiaugiamės, kad kompozitorius puikiai vertina mūsų atlikimą“, – sakė D. Jonušauskienė.
Kompozitoriaus pagyrimo jurbarkietės dainininkės sulaukė ir po koncerto, kuriame atliko naująją jo dainą. „Dainos „Už mirksnį“ autorius linkėjo mums naujų įspūdžių ir kūrybinių impulsų brandinant svarbius Lietuvos kultūrai gėrio ir grožio vaisius. Džiaugiamės, kad kompozitorius patenkintas mūsų dainavimu – tai „Verdenei“ puikus įvertinimas. Planuojame kūrybinį bendradarbiavimą su Aloyzu Žiliu tęsti, aptarėme naujus projektus“, – pasakojo ansamblio vadovė ir džiaugėsi, kad tam pritaria ir Jurbarko kultūros centras, finansavęs kolektyvo kelionę į Kretingą.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook