Kultūros centras – geriausias šalyje

Kultūros centras – geriausias šalyje (0)

2010-05-13

Praėjusį ketvirtadienį Jurbarko kultūros centre įvyko iškilminga Geriausio 2009 m. kultūros centro apdovanojimo įteikimo ceremonija ir meno mėgėjų koncertas „Mūsų Jurbarkui".

Kultūros ministerijos rengiamame konkurse vertinama pastarųjų 5 metų kultūros centrų veikla puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką, pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą. Jurbarko kultūros centras aukščiausiosios kategorijos kultūros centrų grupėje aplenkė Šilalės, Lazdijų ir Ukmergės kultūros centrus bei Vilniaus mokytojų namus.
Įteikiant geriausio 2009 m. kultūros centro apdovanojimą scenoje buvo visi Jurbarko kultūros centro darbuotojai - nuo direktorės iki vairuotojo, nes kiekvieno indėlis siekiant šio pripažinimo svarbus ir nenuneigiamas. Apdovanojimą į Jurbarką atvežė Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa.
Ne tik svečiams, bet ir jurbarkiškiams buvo įdomu žiūrint filmuotą medžiagą prisiminti kultūros renginius, o gal net nusistebėti - kiek jų įvairių ir daug! „Bandonijos mokykla" (vad. Valdas Žemaitis) neleido nutrūkti senajai muzikavimo tradicijai. Jaunimui - festivaliai „Vaivorykštė" ir „Šypsena", „Rudens bohema", vyresniems - respublikinės šventės „Pamituvio armonika", „Mituvos sūkuriai", vokalinių ansamblių šventė „Daina". Teatro mėgėjams - festivalis „Senjorai ir jaunystė", projektas „Teatras ir istorija", kino - „Lietuvos dokumentiniai ir videofilmai - mūsų istorijos atspindys".
Filmuoti kadrai priminė, kiek daug jurbarkiškiai turėjo galimybių pamatyti žymių menininkų kūrybą savo mieste dėka profesionalaus meno sklaidos projektų, kurie tęsiami ir šiais metais.
Gražių, aukšto meninio lygio renginių vyksta ne tik Jurbarke - Stasio Šimkaus mišrių chorų šventė Seredžiuje (org. Marija Tautkuvienė), tautinių šokių festivalis „Veliuonos kadrilis" (org. Ada Baublienė), sakralinės muzikos festivalis „Te Deum laudamus" (org. Lina Lukošienė) vyksta įvairiose bažnyčiose, tarptautinis folkloro festivalis „Ant vandens" (org. Birutė Bartkutė) - Panemunės pilyje.
Pasaulio lietuvių dainų šventėje dalyvavo 20 Jurbarko kultūros centro ir filialų meno mėgėjų kolektyvų, dar daugiau - pernai Tauragės apskrities dainų šventėje, kuri minint 750 metų jubiliejų vyko mūsų mieste.
„Viską tebeturite, nieko nenumarinote. Pas jus savo vietą randa ir senjorai, o jaunimui parodote kelią ir duodate saviraiškos galimybių", - įteikdama apdovanojimą kultūros centro direktorei Danutei Samienei sakė Kultūros ministerijos atstovė I. Seliukaitė. O LLKC direktorius S. Liausa teigė, kad Vilniuje diskutuojantiesiems dėl kultūros verta nuvažiuoti toliau nuo sostinės ir pamatyti, kokia yra tikroji kultūra. Tai buvo komplimentas Jurbarkui, kurio vardas nuskambėjo per visą Lietuvą. Komplimentas 58 Jurbarko kultūros centre ir jo filialuose dirbantiems kultūros ir meno specialistams ir, žinoma, tam didžiuliam būriui žmonių, kurie nemenką dalį savo gyvenimo skiria mėgėjų menui.
Koncertui toną davė Konstantino Glinskio teatras, parodęs ištrauką iš repetuojamo spektaklio pagal Antano Giedraičio-Giedriaus kūrybą - glinskiečiai tęsia tradiciją vaidinti apie savo krašto žmones. Garbingo apdovanojimo proga surengtame koncerte pasirodė visi kultūros centro kolektyvai - didžiulis būrys meno mėgėjų, šokančių, vaidinančių, grojančių - sau ir mūsų Jurbarkui.

„ŠVIESOS" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook