Muziejaus nakties dovanos ir staigmenos

Muziejaus nakties dovanos ir staigmenos (0)

2010-06-07

Akcijoje, skirtoje pažymėti Tarptautinę muziejų dieną, kartu su keliais tūkstančiais Europos muziejų ne pirmus metus dalyvauja ir Vinco Grybo memorialinis muziejus. Į „Muziejaus naktį" jurbarkiškė publika ateina jau žinodama, kad jai paruoštas profesionalus reginys ir klausinys, o išsineša, ko gero, net daugiau nei tikėjosi.

Šių metų „Muziejaus nakties" Vinco Grybo muziejuje rengėjai kvietė į magišką dailės ir muzikos pasaulį. Atidarytos trys naujos parodos. Pirmoji - garsaus vitražisto Broniaus Bružo „Vitražo miniatiūros". B. Bružo vitražai puošia įvairios paskirties pastatų interjerus Lietuvoje ir užsienyje. Jurbarke eksponuojamose miniatiūrose dominuoja istorinė tematika, atskleista kruopščiu piešiniu, smulkiais ornamentais, ryškiomis spalvomis.
Kita paroda - pagal jau keletą metų muziejuje vykdomą programą „Naujų talentų atradimai" pristatoma Vilijos Dovidaitienės „Nagų dailė". Nagų dekoravimas, iš pradžių buvęs tik hobis, tapo jurbarkietės V. Dovidaitienė profesija, labai artima jos sielai. Vilija yra šių metų atviro Baltijos šalių nagų dizaino čempionato III vietos laimėtoja. Parodoje eksponuojamas ne tik darbas, pelnęs jai šį apdovanojimą, bet ir kiti Vilijos nagų dizaino kūriniai, užfiksuoti Rimanto Akutaičio fotografijose.
Muziejaus skulptūrų salėje - dailės studijos „Formos kalba" tapybos ir muzikos instaliacija „Duoklė Šopenui". Eksponuojama 20 abstrakcionistinių tapybos darbų, kuriuos įkvėpė iškilaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno muzika. Savąją duoklę didžiajam romantizmo epochos menininkui, kurio 200-ąsias gimimo metines mini pasaulis, atidavė ne tik parodos autorės, bet suteikė galimybę tai padaryti ir žiūrovams. Prie kiekvieno paveikslo galima išklausyti tą muzikos kūrinį, kurį tapytojos pavertė vaizdu, spalvų ir linijų ritmu. Abstrakcionistinis menas neatspindi realių žmonių, daiktų, vaizdų, bet užtat kaip erdvu mintims ir jausmams!
Kaip visada, „Muziejaus naktyje" - įspūdingas koncertas. Šiemet koncertavo viena perspektyviausių jaunųjų atlikėjų, pernai pelniusi „Metų operos solistės" vardą Ieva Prudnikovaitė, Eurovizijos konkurso bei įvairių muzikinių projektų dalyvis Jeronimas Milius ir kvartetas „4tango". 1999 m. susibūrusio ir jau tarptautinį pripažinimą pelniusio kolektyvo „4tango" muzikantai Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas) atliko Astoro Piacolos ir kitų kompozitorių kūrinius bei pritarė solistams. Ievos Prudnikovaitės ir Jeronimo Miliaus atliekami aistringi tango ir miuziklų arijos vasariškai šiltą vakarą skambėjo sielą virpinančiais tonais, o klausytojai šiltai sutiko atlikėjus ne tik todėl, kad Jurbarkas - Ievos giminių miestas (dainininkės seneliai Genovaitė ir Bronius Raliai gyvena Smalininkuose), bet ir už profesionalų dainavimą bei nuoširdų bendravimą.
Tarp pirmosios ir antrosios koncerto dalies dailininkė Rasa Grybaitė pakvietė susirinkusiuosius dalyvauti viktorinoje „Atspėk šedevrą". Visi ekrane rodyti meno šedevrai buvo greitai atpažinti ir prizai išdalyti - tas liudija, kad į muziejų atėjo ne atsitiktiniai žmonės.
Muziejus auginasi sau publiką. Kaimynų vaikai, augantys su tuo, kas vyksta muziejuje, irgi pasirodė šio renginio scenoje - pirmą kartą tokioje didelėje ir tiek daug žiūrovų parodė savo sukurtą šokį.
Jei kartą būsi svetingai sutiktas, norėsi ateiti vėl. Šiame muziejuje kiekvienas sutinkamas kaip pats svarbiausias ir „vaišinamas" vertingomis parodomis, turiningais renginiais. Dėl to stengiasi visi muziejaus žmonės - darbininkai, išgrėbstinėjantys kiekvieną didelio kiemo kampelį, su šypsena lankytojus pasitinkanti ekspozicijų prižiūrėtoja Joana Grybienė, projektinę veiklą plėtojanti dailininkė Gabija Viduolytė ir, žinoma, Rasa Grybaitė, savo senelio skulptoriaus Vinco Grybo namus pavertusi tikra kultūros sala. Muziejuje šeimyniškai jauku - su didingomis Vinco Grybo skulptūromis, dabarties meno ekspozicijomis, su švelnia skulptoriaus žmonos Kunigundos, žvelgiančios iš portreto nuo sienos, šypsena.

Genutė Domarkaitė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook