Nemuno šventė – ir linksmybės, ir rimti smalininkiečių darbai

Nemuno šventė – ir linksmybės, ir rimti smalininkiečių darbai (0)

2019-08-07

Smalininkų šventės renginiai liepos 20-ąją nuraibuliavo smagia Nemuno bangele, palietusia smalininkiečių širdis gaivinama krašto istorija ir tradicijomis, o svečius pamaloninusia akiai mielais vaizdais.

Nemuno šventė senajame Smalininkų uoste įnešė daug šurmulio į šiaip ramia darbų ir rūpesčių valtele plaukiančią kasdieną. Kas bent kiek žino šio krašto tradicijas ir jas puoselėjant sukurtus ir čia „apgyvendintus“ personažus, tikrai nenustebo išvydę Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktoriaus Arvydo Griškaus įkūnytą vachmistrą Fricą ir su Viešvilės bendruomenės pirmininku Andriumi Šašiu tapatinamą Dočį, kurio motociklo gausmą smalininkiečiai iš tolo pažįsta. Kas sėkmingai pro pasienio postą pateko į judrią šventės gatvę Smalininkų uosto prieigose, patyrė daug mielų akimirkų, klausėsi muzikos ir ragavo skanumynų.

Šventės organizatoriai atgaivino restoraną-viešbutį „Deutsches Haus“, kurio šeimininkai kvietė prisėsti prie akinančio baltumo staltiesėmis dengtų staliukų, paskanauti, paragauti. Čia pat išmoningai prekes siūlė Pagėgių žydeliai, veikė siuvimo artelė, vaikų džiaugsmui riedėjo siaurukas...

Į gražų renginį įsitraukė Smalininkų bendruomenė ir negalėjai suprasti, kas vaidyba, o kas – tik dalyviai. Juolab kad tikrovišką aplinką kūrė visi personažai. Smalininkai sulaukė į uostą „atplaukusio“ garlaivio kapitono, šiame krašte užaugusio jauno aktoriaus Arno Ašmono, žadėjusio gyvą laivybą Nemunu. O ką jau kalbėti apie miestui suteiktą garbę apsilankius kitam personažui – Prezidentui Antanui Smetonai. Šventę smalininkiečiams padėjo kurti bendradarbiaujant ir bendraujant įgyti bičiuliai iš Pagėgių kultūros centro ir Kidulių dvaro.

Tądien džiugino renginių gausa, o ją papildė praminga bibliotekininkų akcija. Smalininkų biblioteka liepos 20 d. atvertė naują veiklos puslapį, iš senųjų patalpų pagrindinėje miestelio gatvėje ji perkraustyta į naujas patalpas Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje. Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė teigė, kad toks planas brendo seniai, nes bibliotekos patalpos nebeatitiko sąlygų, tad, atsiradus galimybei, įkurtuvėmis šie rūpesčiai buvo išspręsti.

Į naujas patalpas savo biblioteką smalininkiečiai perkraustė surengę prasmingą ir jaudinančią akciją „Perneškime knygas į naują biblioteką“. Išsirikiavę gyva grandine nuo senosios bibliotekos iki naujųjų knygų namų žmonės simboliškai pernešė knygas. Pirmąją, kaip ir dera, nešė ne vieną dešimtmetį rašomą Smalininkų istoriją. 1947 m. Smalininkų biblioteka dirbti pradėjo taip pat mokykloje. Kraštotyrinė medžiaga liudija, kad į ankštą kambarėlį pirmoji Smalininkų bibliotekininkė Birutė Kalnaitienė iš Pagėgių knygyno arkliu atsivežė apie 200 knygų.

Biblioteka išgyveno įvairius laikmečius, bet savo skaitytojų neišbarstė. Todėl per surengtą bibliotekos akciją išsirikiavo ilga smalininkiečių grandinė, o dabartinės bibliotekininkės Rūta Ivanauskienė ir Birutė Norkienė gali didžiuotis, kad žmonės myli savo biblioteką.

Prasminga diena Smalininkuose tik paliudijo, kokia yra svarbi bendruomenė, ir kiek daug ji gali padaryti, jei dirba vieningai.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook