Nuo medžio drožėjo sėkmė nenusisuka

Nuo medžio drožėjo sėkmė nenusisuka (0)

2010-06-07

Tautodailininkas Juozas Videika šį pavasarį vėl skina laurus - respublikiniame skulptūrų, vaizduojančių šv. Jurgį, konkurse Veisiejuose, Lazdijų rajone, jo sukurta skulptūra pripažinta geriausia.

Šv. Jurgis buvo III amžiuje gyvenęs riteris, krikščionis kareivis, nukankintas Palestinoj. Jis - antrasis Lietuvos globėjas. Prieš trejus metus veisiejiškis menininkas Vytautas Žukauskas ir miestelio bendruomenė nutarė rengti skulptūrų parodą-konkursą „Šv.Jurgio pavasaris Veisiejuose" ir per penkerius metus Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje suformuoti nuolatinę 30 - 40 skulptūrų. Konkurse dalyvaujantiems menininkams keliamas tik vienas reikalavimas - kad skulptūros vaizduotų šv. Jurgio kovą su drakonu, įkūnijančiu pasaulio blogį.
Medžio drožėjas Juozas Videika šv. Jurgio skulptūrų konkurse šiemet dalyvavo antrą kartą. Veisiejų bažnyčioje šiemet buvo eksponuojama 13 naujų skirtingais stiliais ir iš įvairių medžiagų sukurtų šv. Jurgio skulptūrinių kompozicijų. Lietuvos liaudies kultūros centro komisija J. Videikos skulptūrą pripažino geriausia. Laureato kūrinys įkurdintas dešinėje bažnyčios navoje, prie pilioriaus. Kamerinėje skulptūroje įamžinti stilizuoti veikėjai išlaikė tik J. Videikos kūrinių herojams būdingą nuotaiką ir charakterį, o gėrio ir blogio kovą Juozas atskleidė disproporcija sumaniai pabrėždamas veikėjų svarbą.
Iš Dzūkijos kilęs J. Videika artimai bendrauja su šio krašto menininkais, kasmet dalyvauja kūrybinėse stovyklose ir pleneruose, todėl gimtinėje jau yra palikęs ne vieną savo kūrinį.
Konkurso „Šv. Jurgio pavasaris Veisiejuose" laureato vardas papildys J. Videikos apdovanojimų sąrašą. 2004 metais Lietuvos liaudies kultūros centras jį pripažino respublikinio medžio drožėjų konkurso, skirto tautodailininkui Lionginui Šepkai atminti, nugalėtoju. Šiemet J. Videikos sukurtomis šventųjų skulptūrėlėmis gėrėjosi Kėdainiuose surengtos respublikinės tautodailės darbų apžiūros-konkurso „Aukso vainikas" dalyviai. Parodoje J. Videika jau ne pirmą kartą atstovavo Tauragės apskrities tautodailininkams.
Garsiausias Jurbarko krašto medžio drožėjas J. Videika pristatytas Jurbarko rajono savivaldybės ir „Šviesos" laikraščio redakcijos konkursui „Metų kultūros žmogus 2010".

„ŠVIESOS" inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook