Pasveikintos krašto auksarankės

Pasveikintos krašto auksarankės (0)

2019-11-09

Tauragės krašto „Santakos“ muziejuje pagerbti tikri auksarankiai, čia susirinkę iš visų keturių apskrities savivaldybių – Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko. Komisija paskelbė šių metų „Aukso vainiko“ regioninio turo nominantus.

Liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda „Aukso vainiko“ nominacijoms laimėti vyksta Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva ir turi stiprias, ilgametes tradicijas. Tauragės regioninio turo parodoje dalyvavo 36 autoriai, pristatę net 200 autorių kūrinių.

Konkurso komisija įvertino darbus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.

Regioniniam parodos turui pateikė darbus ir mūsų rajono tautodailininkai. Laimutė Juzikėnaitė-Ašmonaitienė pristatė siuvinėtas staltiesės ir servetėlės, Elena Montvydienė – siuvinėtas staltieses, Dalia Jaramavičienė – nertas ir siuvinėtas staltieses ir servetėles.

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikianti suaugusiųjų dailės studija, vadovaujama Rasos Grybaitės bei Gabijos Viduolytės, parodoje eksponavo veltų šventųjų skulptūrų kolekciją. Į šią kolekciją daug išmonės, darbo valandų sudėjo skulptūras kūrusios dailės studijos moterys: Romarika Pikelienė, Daiva Mockienė, Laima Mickūnienė, Alma Budrytė Busch, Vilija Dovidaitienė, Irmina Masiokaitė Ambrozevičienė, Romutė Gervylienė, Ramutė Bakanienė, Vilmanta Šulskienė, Daina Tolpežnikienė, Birutė Mockienė, Diana Griškuvienė, Onutė Siaurusaitienė, Jolanta Tamošaitienė, Odeta Kniečiūnienė.

Suaugusiųjų dailės studija buvo nominuota už įdomią tradicinių skulptūrų interpretaciją netradicinėje medžiagoje. Už liaudies taikomąją dailę ir siuvinėtas bei nertas staltieses ir servetėles trečiąją vietą laimėjo D. Jaramavičienė, o antrąsias vietas pelnė jurbarkietės siuvinėtojos L. Juzikėnaitė-Ašmonaitienė ir E. Montvydienė.

„Aukso vainiko“ respublikinis turas vyks sausio 6 d., per Tris karalius Alytuje.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook