„Poezijos rudenėlio“ kraitė visada pilna

„Poezijos rudenėlio“ kraitė visada pilna (0)

2013-12-07

Jurbarko krašto literatų tradicinis renginys „Poezijos rudenėlis“ šiemet buvo itin šventiškas – jis vyko vis dar naująja tebevadinamoje miesto viešojoje bibliotekoje, sutraukė daugiau literatūros mėgėjų, o savo kūryba su jais dalijosi ne tik literatų klubo „Švieselė“ nariai.

Literatus ir skaitytojus, susirinkusius į muzikinę-literatūrinę popietę „Einu į rudenio miglotą rytą“ pirmoji pasveikino viena renginio organizatorių Jurbarko viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus vedėja Danutė Kėžinaitienė. Su muzikiniu sveikinimu atvyko kompozitorius ir pedagogas Kęstutis Vasiliauskas bei jo mokinės.
Kompozitorius dainavo apie alyvų žydėjimą, širdis pripildantį meilės ir poezijos, o rudens rimtis suteikia daug erdvės kūrybai, todėl ir į literatūrinį renginį dauguma atėjo su naujos poezijos kraite. Pirmieji savo kūrybos kraitelę atvėrė Jurbarko gimnazistai, mokytojos Vilijos Bartusevičienės literatų būrelio nariai. Eilėraščius skaitė Paulė Vaitkutė. Austėja Vidutytė savo sukurtą dainą dainavo kartu su Gabija Mockevičiūte. Dainuojamajai poezijai atstovavo Almantas Tamošaitis. Gražiai suskambo Martos Krikščionaitytės ir Patricijos Baužaitės muzikinis duetas.
Jurbarko krašto literatus sveikino ir akustinės grupės „Vėjūkas“ nariai Aistis Mičulis ir Andrius Sabataitis.
Apie Jurbarko bibliotekos fondus ir naujausias knygas papasakojo Fondų organizavimo skyriaus vedėja Laima Pernarauskienė.
Šventės vedėja D. Kėžinaitienė kvietė svečią – viešviliškį Algirdą Sinkevičių. Jis buria literatus, padeda jiems išleisti knygeles. Kartu su Algirdu atvykusi Jolita Štrimienė paskaitė eilėraščių iš pernai išleistos pirmosios knygos, o Vanda Šašienė pristatė savo mamos Janinos Juzėnienės ką tik pasirodžiusią jau trečiąją solidžios apimties prozos knygą „Lošikas“.
Jurbarko literatų klubo „Švieselė“ vadovė Onutė Čirvinskienė pasakė trumpai: „Apie poeziją reikia ne kalbėti, o ją skaityti.“ Pati skaitė ir kvietė kitus.
Savo kūrybos naujienomis pasidalijo trijų poezijos knygelių autorė Gintauta Kievišienė ir pirmąją knygą šiemet išleidusi Lilija Jonikienė. Apie rudenį skaitė Olė Borkertienė, o Joanos Klimašauskienės gimtąja žemaičių tarme sukurtas eilėraštis gražiai atliepė jau besibaigiantiems Tarmių metams.
Stasys Arbačiauskas skaitė apie smarkius vėjus, o Angelė Karvelienė pradžiugino Nemuno tėkmės įkvėptomis eilėmis.
Su eilių sąsiuviniu į renginį atėjo Aušra Brazaitytė.
Valentinas Čyžas satyrų šį kartą nežarstė. Savo žodį Valentinas perleido kolegei, iš Jurbarko kilusiai kaunietei Kazimierai Venckuvienei, priminęs, kad ji yra pristatyta ir Jurbarko krašto kūrėjams skirtoje B. Kondrato knygoje „Kūrėjų pėdsakai“. „Radote apie ją parašyta, žinoma, jei vartėte knygą ne tik ieškodami savo pavardės“, – sakė satyrikas.
Eilėraščiu prisistatė ir „Švieselės“ klubo naujokė skirsnemuniškė Julija Galbogienė, nuoširdžiai savo eiles skaitė Janina Pranaitienė bei Jonas Girdzijauskas.
Literatūrinę renginio dalį užbaigė prozos kūrėjas Aleksandras Dokšus. Jis yra išleidęs dvi prozos knygas, tik – be jokių spaustuvių. Tekstą atspausdina, lapus susiuva ir knygą įriša jis pats.
Paskui Jurbarko krašto kūrėjai susėdo prie kavos puodelio, neskubėdami šnekučiavosi – juk kūrybos žmonės turi daug bendrų temų, ir, kas žino, – gal gimė naujas posmas ar eilutė, pradžiuginęs kūrėją ir pradžiuginsiantis jo kūrybos skaitytoją.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook