Rajono kultūrininkams – padėkos už aistrą savo darbui

Rajono kultūrininkams – padėkos už aistrą savo darbui (0)

2019-12-13

Praėjusį šeštadienį Jurbarko kultūros centras pakvietė į tradicinį metų pabaigos teatralizuotą mėgėjų meno kolektyvų koncertą. Renginyje taip pat įteikti Jurbarko r. savivaldybės apdovanojimai kultūros darbuotojams.

Pasijuto laukiami

Teatralizuotas koncertas, kuriame dalyvauja visi Jurbarko kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, kasmet sulaukia didžiulio dėmesio, nes visada tai – gražus reginys ir geros nuotaikos renginys, padedantis trumpinti švenčių ir šviesos laukimą. Žiūrovų salė prisėdo pilnutėlė, ir atsitiktinių žmonių joje nebuvo – visi atėjo palaikyti savų, pasidžiaugti talentais scenoje ir jų ugdytojais. Ir pasijuto laukiami, nes dar besirenkantiems žiūrovams džiugią nuotaiką dosniai dalijo vokalinė instrumentinė studija „Jada“ ir solistės Viltė Makevičiūtė ir Augustė Pocevičiūtė. Tai jaunas, gausus jaunų muzikantų kolektyvas, vadovaujamas Gyčio Gvozdo.

Gausiai susirinkusią bendruomenę, kurią šiuo atveju tiktų vadinti kultūros bendruomene, pasveikino savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Kultūros centrą meras vadino namais, kur ilgiausiai šviečia langai, kur dažnai nusileidžia „Aukso paukštė“, kur ateina kuriantys ir kūrybą vertinantys žmonės. „Visiems gražių Kalėdų, šypsenų, atleidimo viens kitam ir gražaus artėjančių švenčių laukimo!“ – savo ir visos savivaldybės administracijos vardu linkėjo meras, o dideliam būriui rajono kultūros darbuotojų įteikė garbingus savivaldybės apdovanojimus.

Jurbarko rajono savivaldybės padėkos įteiktos septynioms bibliotekininkėms, vienuolikai kultūros centrų darbuotojų ir trims muziejininkėms. Šie žmonės padėkojimo nusipelnė už stropumą ir pareigingumą, už iniciatyvas, už tradicijų saugojimą ir naujovių skatinimą, už pagarbą ir meilę žmonėms, už bendruomeniškumą...

Trumpai tariant – už aistrą savo darbui.

Jurbarkui ir Lietuvai

Vienu garbingiausių savivaldybės apdovanojimų – ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ pagerbtas Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas.

Kultūrinių renginių organizatorius ir režisierius apdovanotas už ilgametę aktyvią veiklą Jurbarko krašto ir Lietuvos kultūriniame gyvenime bei nuoširdų kultūros tradicijų puoselėjimą. Apdovanojimą G. Zareckui įteikė Jurbarko r. savivaldybės meras S. Mockevičius.

Seimo narys Ričardas Juška sveikindamas G. Zarecką vadino jį Jurbarko kultūros veidu ir teigė neįsivaizduojantis renginių be jo sugebėjimų ir balso. Seimo narys nepamiršo ir šiemet minimo Jurbarko kultūros centro 40-mečio, ta proga dovanų įteikė centro direktorei Aidai Bliundžiuvaitienei ir, naudodamasis proga, sveikino jurbarkiečius su artėjančiomis šventėmis.

Apdovanotajam ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ irgi buvo suteikta proga pasisakyti.

„Ačiū labai, kurie pasiūlė, kurie rinko. Tai malonu. Bet tai – tik maloni akimirka. Ačiū!“ – trumpai kalbėjo režisierius, kuris yra prisidėjęs ir prie Jūros šventės, ir prie respublikinių Dainų švenčių scenarijų, o 2015 m. buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija. O Jurbarke, kaip renginių režisierius ir vedėjas, G. Zareckas žinomas turbūt kiekvienam. Ir jo darbai kalba už jį. Vienas jų – iškart po apdovanojimų ceremonijos prasidėjęs teatralizuotas koncertas.

Šventė visiems

Teatralizuoto koncerto „Kaip Žalnierius su Velniu kovojo“ scenarijaus autorius ir režisierius, taip pat ir apšvietėjas – G. Zareckas. Scenarijus sukurtas remiantis Simono Daukanto surinkta žemaičių tautosaka. Įspūdingą scenografiją pagal režisieriaus sumanymą įgyvendino Mindaugas Danupas ir Zigmas Morlencas. Koncerto įgarsintojas – Justas Masiulis. Tai žmonės, sukūrę gražų renginį, o patys likę nematomi.

O scenoje matėme didžiulį būrį saviveiklininkų – visus Jurbarko kultūros centro mėgėjų meno kolektyvus. Pagrindinį – Žalnieriaus – vaidmenį atliko Konstantino Glinskio teatro aktorius Raimondas Buitkus, taip pat vaidino Skirsnemunės mėgėjų teatro aktoriai Edita Riaukienė, Jonas Tamošaitis, Edmundas Paulis, Mindaugas Dilys. Ir visi kiti koncerto atlikėjai – muzikantai, dainininkai, šokėjai – buvo kitokie, negu kituose renginiuose, nes teatralizuotas koncertas yra karnavalas su didžiule doze šėliojimo, netikėtumo, linksmybių – sau ir žiūrovams.

Danutė Karopčikienė

Apdovanojimai kultūros darbuotojams

Jurbarko r. savivaldybės ženklas

„Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ –

Gintarui Zareckui,

Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui, už ilgametę aktyvią veiklą Jurbarko krašto ir Lietuvos kultūriniame gyvenime bei nuoširdų kultūros tradicijų puoselėjimą.

Jurbarko rajono savivaldybės padėkos

Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams:

Giedrei Jasinskienei, Skirsnemunės filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Laimutei Keterienei, Lybiškių filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Liudai Neverdauskei, Pašaltuonio filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Violetai Šoblinskaitei, Veliuonos filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Erikai Žievienei, Vadžgirio filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Vilijai Platonovienei, Viešvilės filialo vyresniajai bibliotekininkei,

Rasidai Kalinauskienei, Jurbarko viešosios bibliotekos direktorei.

Jurbarko kultūros centro darbuotojams:

Danutei Samienei, Konstantino Glinskio teatro vadovei,

Birutei Bartkutei, folkloro grupių „Imsrė“ ir „Imsriukai“ vadovei,

Dalei Jonušauskienei, moterų choro „Lelija“ ir moterų vokalinio

ansamblio „Verdenė“ vadovei,

Birutei Šneiderienei, vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ ir

Skirsnemunės mėgėjų teatro vadovei,

Danutei Lapienei, berniukų choro „Bildukas“, vokalino vaikinų

ansamblio „Bildukas“ ir jaunimo mišraus choro vadovei,

Adolfui Lapei, mišraus vokalinio ansamblio „Šilas“ vadovui,

Jolantai Telišauskienei, liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“

ir šiuolaikinio šokio kolektyvo „Šypsena“ vadovei,

Petrui Pojaviui, kapelos „Santaka“ vadovui,

Skaidrai Pažereckaitei, ūkio dalies vedėjai,

Aidai Bliundžiuvaitienei, Jurbarko kultūros centro direktorei.

 

Jonui Apoliui Grygartui, Veliuonos kultūros centro

Raudonės kaimo kapelos vadovui. 

Jurbarko krašto muziejaus darbuotojams:

Adelijai Meizeraitienei, muziejininkei,

Gabijai Viduolytei, Vinco Grybo memorialinio muziejaus

muziejininkei-edukatorei,

Lilijai Jakelaitienei, Jurbarko krašto muziejaus direktorei.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook